• NASZE UROCZYSTOŚCI 2009-11 (archiwum)

    •  

      

     ROK SZKOLNY 2011/12

      

      

      

     ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLENEGO

      

                     W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 0–V Szkoły Podstawowej w Balinie, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. Na początku zabrała głos Grażyna Jamrozik, dyrektor placówki. Absolwencie szkoły – uczniowie klas szóstych pożegnali się ze społecznością szkolną uroczystym polonezem. Następnie wyróżniono uczniów klas I–III, po nich nagrodzono uczniów klas IV–V, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Nagrody i dyplomy wręczali wraz z dyrektorem wychowawcy oraz zaproszeni goście. Pożegnano również ks. Józefa Kutka, który po dwuletniej pracy przechodzi do innej parafii. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na ostatnie przedwakacyjne spotkania.
     Wszystkim życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

      

      

      

      

      

      


      

     Bogactwo może przyjść do Ciebie,

     po rozum musisz iść sam.

       

     POŻEGNANIE KLAS SZÓSTYCH

      

     W czwartek 28 czerwca pożegnaliśmy 32 uczniów klas szóstych, którzy ukończyli Szkołę Podstawową w Balinie.W tym spotkaniu wzięli udział tegoroczni absolwenci, rodzice, nauczyciele oraz goście. Tradycyjnie już, spotkanie rozpoczęto polonezem. Po wystąpieniu dyrektora szkoły Grażyny Jamrozik głos zabrali Robert Maciaszek -- Zastępca Burmistrza Miasta Chrzanowa ds. Społecznych i Krzysztof Kozioł - Proboszcz Parafii p.w. Chrystusa Króla w Balinie.

     Następnie wszystkim absolwentom wręczono pamiątkowe albumy. Za wysokie osiągnięcia w nauce (średnia powyżej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie) uczniowie: Ewa Biśta, Klaudia Skwarek, Ewelina Sucharzewska, Katarzyna Skwarek, Hanna Kowalska, Gabriela Jamrozik, Damian Cygan, Kacper Chojowski i Adrian Patyk odebrali nagrody książkowe, a ich rodzice zostali nagrodzeni listami gratulacyjnymi.

     Klaudia Skwarek, Hanna Kowalska, Gabriela Jamrozik, Damian Cygan, Kacper Chojowski z rąk Burmistrza Roberta Maciaszka otrzymali statuetki „Honorowy tytuł Najlepszy Absolwent 2012r. w  uznaniu szczególnych osiągnięć w nauce oraz aktywnej postawy społecznej”. Za aktywną pracę w szkolnych agendach także wręczono nagrody. Serdeczne podziękowania za pracę na rzecz szkoły  wręczono rodzicom.

     Kolejnym punktem uroczystości był przygotowany przez klasę VI program artystyczny. Absolwenci złożyli ślubowanie i podziękowali nauczycielom za ich trud pięknym słowem i kwiatami. Szóstoklasistów pożegnali także młodsi koledzy.

      

     Na dalsze lata nauki w nowej szkole życzymy wszystkim Absolwentom radości, zapału i energii do pracy, siły w przezwyciężaniu wszelkich trudności oraz grona wspaniałych przyjaciół.

      

     Będzie nam Was brakowało….

      

      


      

                  

                    Pochmurne niebo nie przeszkodziło mam w radosnych obchodach Dnia Dziecka w naszej szkole. Braliśmy udział w zawodach sportowych,  podchodach, odwiedził nas uroczy clown, otrzymaliśmy  słodkie prezenty. Niektórzy pomalowali sobie twarze, inni odtańczyli taniec radości. Dzień minął w przyjemnej atmosferze, u każdego z nas zagościł uśmiech na twarzy.

     Dziękujemy

      

      

      


      

           

     3 MAJA 1791

                W atmosferze powagi i szacunku uczniowie naszej szkoły uczcili 221 rocznicę UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.  Po wysłuchaniu najważniejszych informacji związanych z obchodami odśpiewano hymn państwowy.  Społeczność szkolna w strojach galowych z własnoręcznie wykonanymi kotylionami uświetniła uroczystość

      

      

              

      

     ZOBACZ ZDJĘCIA:  


      

     DZIEŃ ZIEMI

       

     Dnia 23 kwietnia  pani Elżbieta Grabska - Cygan z uczniami klasy IV b przygotowała inscenizację przybliżającą nam temat czystego środowiska, ekologii i poprawnych postaw ekologicznych. Uczciliśmy w ten sposób kolejny Dzień Ziemi”, przypadający co roku 22 kwietnia. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem: „Dobra energia dla wszystkich”.

     Apel został zakończony podsumowaniem konkursów związanych z potrzebą ochrony klimatu i zapobieganiem efektowi cieplarnianemu.

      

      


      

     GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY 

              Dnia 24.04.2012r. w Szkole Podstawowej w Balinie odbyło się XIV Gminne Święto Wiosny-Konkurs Recytatorski. Tegoroczny konkurs  przebiegał  pod hasłem „Tęczą malowane”. Nad konkursem czuwały Panie J. Pawlak i M. Taborska. Uczestniczyło w nim 40 recytatorów w dwóch kategoriach kl. I-III i kl. IV-VI . Znakomite przygotowanie uczestników oceniało jury w składzie: E. Marzec, J. Kupiec, A. Dobrowolski. Patronat nad konkursem objął Urząd Miejski w Chrzanowie .

     Nagrodzono następujących uczestników

     Kl.I

     Im-ce Szymon Szmurło SP nr10

     II m-ce Oliwia Szach Zespół Szkół nr 2

     III m-ce Kacper Babicz SP nr 6

     Kl.II

     I m-ce Jakub Filipek SP Balin

     II m-ce Roksana Gładys SP nr 6

     III m-ce Martyna Gawin Zespól Szkół nr 3

     Kl.III

     I m-ce Weronika Nowicka SP nr 6

     II m-ce Klaudia Stępień SP Balin

     III m-ce Jolanta Rożnowska SP Luszowice

     Kl.IV

     I m-ce Zofia Skowrońska SP nr 6

     II m-ce Dominika Pajak SP Balin

     III m-ce Sebastian Szczepanik SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

     Kl. V

     I m-ce Leon Smółka SP nr 6

     II m-ce Klaudia Turek Zespól Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

     III m-ce Paulina Deluga SP nr 5

     Kl.VI

     I m-ce Julia Zasada Zespól Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

     II m-ce Ewelina Sucharzewska SP Balin

     III m-ce Patrycja Mazurek SP Fundacji Vinbus Unitis Pogorzyce

      

     Dziękujemy. Zapraszamy za rok.

      

     ZOBACZ ZDJĘCIA:

      

      

      


      

       

     Wielka Noc - zwycięstwo życia nad śmiercią i dobra nad złem. Czas spotkań w rodzinnym gronie.

     O tradycjach i zwyczajach wielkanocnych przypomnieli nam  uczniowie kl. V .

      

     Gdy nadchodzi Wielka Niedziela

     Radość nam wszystkim się udziela.

     Po rezurekcji rodzinne śniadanie:

     dzielenie się jajkiem, święconki zjadanie.

     Stół udekorować świątecznie wypada.

     Na stole jest baranek, mazurek i baba.

     *

     Zdrowych , pogodnych

     Świat Wielkanocnych,

     Pełnych wiary, nadziei i miłości

     Radosnego wiosennego nastroju,

     serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół

     oraz wesołego dyngusa

     życzą

     Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

     Szkoły Podstawowej w Balinie

      

     ZOBACZ ZDJĘCIA:  

      

      


      

     DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

      

     19 lutego 1473 roku w Toruniu przyszedł na świat Patron Naszej Szkoły - Mikołaj Kopernik. Klasa IVa z pomocą pań: Dominiki Gabriel i Magdaleny Gut, postarała się jeszcze bardziej przybliżyć nam tę postać.

     Cykl ciekawych działań poświęconych wybitnemu astronomowi rozpoczęła projekcja prezentacji multimedialnej dotyczącej życia Mikołaja Kopernika, wykonanał i omówił ją  uczeń klasy IV a Tomasza Knapika. Na szczególną  uwagę zasługują też sceny z życia Naszego Patrona fantastycznie zaprezentowane przez małych aktorów. Mieliśmy okazję poznać i przybliżyć sobie realia polskiego i włoskiego renesansu.

     Podsumowaniem obchodów był konkurs wiedzy o życiu i twórczości Mikołaja Kopernika dla klas IV-VI. Po serii kilkudziesięciu pytań i dogrywce zwycięska okazała się drużyna reprezentowana przez klasę V w składzie: Sandra Wojtyła, Aleksandra Kurek  i Patryk Bańkowski. Gratulujemy.

      

      

      

     ZOBACZ ZDJĘCIA:

      


      

     DZIEŃ SENIORA

      

                Dzień Seniora, który odbył się 21.01.12r.w Szkole Podstawowej w Balinie ma już prawie 30 letnią tradycję. Rok rocznie najstarsi mieszkańcy Balina spotykają się w dniu swojego święta. Na tegoroczną uroczystość  przybyli również zaproszeni goście: Burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski, sołtys Marek Cupiał oraz radny Ryszard Śledziński. Z tej okazji uczniowie przygotowali program artystyczny. W tym roku zaprezentowano „Jasełka z diabłem” przygotowane przez kl. III i „Bajkę o Czerwonym Kapturku”, którą przedstawili uczniowie  oddziału  przedszkolnego. Nie zabrakło również najserdeczniejszych życzeń dla babć i dziadków. Zaśpiewał gościnnie chór Uniwersytetu III wieku oraz szkolny chór „Copernicus”. Był słodki poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd, wiele radości oraz łez szczęścia.

      

      

      


      

      

      

     …. jak się bawić, to się bawić….

             

     Zabawa karnawałowa

      

     5 stycznia w naszej szkole bawiliśmy się na corocznej zabawie karnawałowej. Młodsi uczniowie toczyli taneczne pojedynki przebrani za piratów. Klasy starsze przeniosły się w lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku przybliżając sobie i nam świat dzieci kwiatów – hipisów. Zabawę uatrakcyjniły konkursy i zabawy przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Niech żyje bal…

      

      

      

     ZOBACZ ZDJĘCIA:

      

      

      

      


         J A S E Ł K A

      

     Okres Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęto w Szkole Podstawowej w Balinie jasełkami. Uczniowie klasy III przenieśli nas w czas betlejemskiej nocy i wydarzeń, które miały tam miejsce. Od wizyty u Lucyfera, przez dwór Heroda, aż do skromnej szopki, w której pasterze i królowie składali pokłon Zbawicielowi. Zaśpiewano stare, piękne polskie kolędy. Urok tej jedynej i niepowtarzalnej nocy zagościł w naszych sercach. Dyrektor Grażyna Jamrozik złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

                                                                         

     „Niech ten szczególny czas

     Świat Bożego Narodzenia

     będzie dla Was okazją do spędzenia miłych chwil

     w gronie najbliższych,

     w atmosferze pełnej miłości i wzajemnej życzliwości,

     a Nowy Rok, by stał się czasem

     spełnionych marzeń i nadziei.”

      

     WESOŁYCH ŚWIĄT 

      

      

     ZOBACZ ZDJĘCIA:

      

      

      


      

     MIKOŁAJKI

      

     06.12.11r. był niezwykłym dniem dla uczniów  Szkoły Podstawowej w Balinie. Wszyscy wyczekiwali na spotkanie z niecodziennym gościem. Swoje przybycie bowiem  zapowiedział Mikołaj. Oczekiwanie na miłego gościa umiliły nam kl. IVab, które opowiedziały historię życia Mikołaja. Koordynator programów profilaktycznych Pani Elżbieta Grabska –Cygan rozstrzygnęła konkursy ogłoszone na terenie szkoły ”Bezpieczna droga do szkoły”, „List do Świętego Mikołaja”- w formie plastycznej i literackiej. Nagrodzono uczestników konkursów. Następnie najmłodsi czyli grupa przedszkolna zaprosiła do nas Mikołaja  wierszem i piosenką. Przybyły w asyście aniołów, Mikołaj wręczył wszystkim uczniom naszej szkoły prezenty. Wypytywał o nasze sukcesy, życzył Wesołych Świąt. Wizyta ta wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Dziękujemy za prezenty.

     ZOBACZ ZDJĘCIA

      

      

     NAGRODZENI UCZNIOWIE W KONKURSACH PROFILAKTYCZNYCH

     organizowanych w ramach projektu

     „JESTEŚ WSPANIAŁY - NIE DAJ SIĘ NAŁOGOM”

     ROK SZKOLNY 2011/12

     KLASY I- IV

      KONKURS PLASTYCZNY-„BZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

     Uczniowie wyróżnieni:

     Jakub Pietrzyk- kl. II a

     Nikola Oleksiewicz- kl. II a

     Maria Fudała- kl. II b

     Justyna Jamrozik- kl. II b

     Amelia Cudak- kl. II b

     Martyna Siewniak- kl. II b

     Justyna Puz- kl. III

     Aleksandra Kulig- kl. III

     Natalia Oprocha- kl. III

     Kinga Dziurdzikowska- kl. I

     Kamila Mamica- kl. I

      

     Klasy IV

     Kinga Mikłas- kl. IV b

     Agnieszka Cholewa- kl. IV b

     Kinga Swerczek- kl. IV a

     Aleksandra Taborska- kl. IV a

      

      

      

      

      

     KONKURS PLASTYCZNY- LIST DO ŚW. MIKOŁAJA

     KL. O- III

      

     ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY:

     Im- Bartosz Fudała

     II m.- Patrycja Jarzynka

     III m.- Wanessa Koćma

      

     WYRÓZNIENIA:

     Emilia Grabiec

     Martyna Fiutowska

      

     KLASA I

     I m. –Kacper Jamrozik

     II m. Jakub Kępka

     III m.- Amelia Gładys, Wiktor Kowalski

      

     WYRÓZNIENIA:

     Kamila Mamica

     Kamil Dyba

     Paulina Zaczyńska

      

     KLASY II                                                                   KLASA III

     I m.- Maria Fudała                                                       I m.- Szymon Gala

     II m.- Nikola Oleksiewicz                                   II m.- Marta Puz

     III m.- Agnieszka Lachur                                    III m.- Wojciech Mruk

     WYRÓŻNIENIA:                                                 WYRÓŻNIENIE:

     Julianna Jopek                                                            Dominik Tarasek

     Paulina Fiutowska

     Klaudia Krasowska

     KLASY IV

     I M.- Iga Głowacz

     II m.- Aleksandra Taborska

     III m. – Kinga Swerczek

      

     WYRÓŻNIENIA:

     Julia Siewniak

     KingaMikłas

     Nicola Jarzynka

     Julia Głowacz

      

     KLASY V- VI

     I m.- Dagmara Sobkowska

     II m.- Gabriela Jamrozik

     III m. –Hanna Kowalska

      

     WYRÓŻNIENIE:

     Bartłomiej Bolek

      

      

      

      


      

      

                    DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

      

               Dzień Życzliwości przypadający na 21.11 był niezwykłym dniem w Szkole Podstawowej w Balinie. Każda klasa przygotowała plakat  z hasłem promującym życzliwość; „Życzliwość drogą do szczęścia”, „Każdy ci powie- dobry kolega, ważny jak zdrowie”, „Życzliwość inwestycja na przyszłość”, „Bądź życzliwy, a znajdziesz przyjaciół” , „Razem w zgodzie”.  Był też przepis na dobry dzień dla wszystkich nauczycieli i uczniów „Szklanka pachnącego uśmiechu, szczypta słodyczy, łyżka optymizmu, radości ile się zmieści”. Po raz pierwszy  wszyscy uczniowie mieli okazję tworzyć szkolną gazetkę, na której każdy mógł  napisać „przepraszam  za…, dziękuję za…, proszę o…” Następnie  w plebiscycie wyłoniono najżyczliwszą osobę w każdej klasie. Inicjatorem tego dnia była Pani Elżbieta Grabska-Cygan. Dziękujemy.

      

     NAJŻYCZLIWSI:

      

     Klasa 0              BARTEK FUDAŁA

     Klasa I              MARTYNA ODRZYWOLSKA

     Klasa II a          MONIKA ŚLUSARCZYK

     Klasa II b          AMELIA CUDAK

     Klasa III          MICHAŁ ULCZOK

     Klasa IV a         JULIA SIEWNIAK

     Klasa IV b         DOMINIKA PAJĄK

     Klasa V             MATEUSZ MAMICA

     Klasa VI a         KLAUDIA SKWAREK

     Klasa VI b         KATARZYNA SKWAREK  

      

      

      

     ZOBACZ ZDJĘCIA:

      

      

      


      

      

     11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

      

      

     Ojczyzna ma droga to cały ten kraj,
     Te lasy i pola, ten ogród i gaj,
     I strumień, co srebrnie pod słońca blask drga,

     To wszystko, to wszystko Ojczyzna ma,
     To wszystko, to wszystko Ojczyzna ma.

      

     Ojczyzna ma droga to rzędy tych chat,
     Gdzie mieszka kmieć szczery, rodzony nasz brat,
     I strumień, co srebrnie pod słońca blask drga,

     To wszystko, to wszystko Ojczyzna ma,
     To wszystko, to wszystko Ojczyzna ma.

      

     Ojczyzna ma droga to każdy nasz gród,
     Gdzie siedzi od wieków hartowny w łzach lud.
     Gdzie echo przeszłości jak złota pieśń gra,

     To wszystko, to wszystko Ojczyzna ma,
     To wszystko, to wszystko Ojczyzna ma.

      

      

     11 listopada 1918 r. - przekazanie przez Radę Regencyjną Józefowi Piłsudskiemu władzy wojskowej.
     Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości Polski.
     Pierwsza wojna światowa zakończyła się 11 listopada 1918 r. z chwilą podpisania przez Niemcy rozejmu
     w lasku Compiégne pod Paryżem. Był to przełomowy moment nie tylko w dziejach całej Europy, ale i Polski.

      

      

     Święto Odzyskania Niepodległości - najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości.

     W dniu 10 listopada br. odbyła się uroczystość Święta Niepodległości. Przez 123 lata Polacy znajdowali się pod panowaniem obcych władców, którzy chcieli zniszczyć polską tradycję i polską mowę. Przez cały okres zaborów Polacy nie ustawali w wysiłku o odzyskanie niepodległości i obronę tożsamości narodowej. Był to zarówno czyn zbrojny, jak i codzienne życie - uporczywe przeciwstawianie się zarządzeniom zaborców. Uroczystość, prowadzona przez uczniów klas szóstych, przypomniała o heroicznej walce naszych przodków, dzięki której Polska nie zginęła.

       

      

      

     ZOBACZ ZDJĘCIA:

      


      

      DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      

                   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przedstawienie przygotowane przez uczniów kółka teatralnego i szkolnego chóru pod kierunkiem Pani Agnieszki Krysiak, były formą wesołego ukłonu w stronę naszych Nauczycieli. Było to specjalne wydanie szkolnych wiadomości. Relacja dotyczyła pielgrzymki uczniów, którzy ubrani w szaty pokutne wyruszyli w drogę, by odpokutować winy swoje i kolegów, od których dostali zlecenia. Następnie została zaprezentowana pewna sonda wśród  uczniów: „Czy w przyszłości chcieliby zostać nauczycielami?” Odpowiedzi były różne. Niektórzy odpowiedzieli tak, ponieważ lubią pisać kredą i lubią wakacje, zaś pozostali nie chcieliby mieć uczniów podobnych do swoich kolegów. Szkolny chór swoim pedagogom zadedykował kanon, do którego sami ułożyli słowa.

       

     ZOBACZ ZDJĘCIA:

      

      


      

      

     UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO    

      

         Z łezką w oku za błogim czasem letniego wypoczynku, ale też z nowymi siłami, planami i postanowieniami uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Balinie dnia 1.09.2011r. rozpoczęli nowy rok szkolny 2011/2012. Pani dyrektor Grażyna Jamrozik serdecznie powitała uczniów, nauczycieli, a w szczególności pierwszoklasistów i ich rodziców. Tradycyjnie klasy pierwsze zostały przywitane przez drugoklasistów, którzy przygotowali na tę okazję specjalny montaż słowno – muzyczny. Przedstawili także motto na każdy miesiąc:

      

     WRZESIEŃ – nie martw się, że znów trzeba iść do szkoły. Ciesz się, że szkoła nie przyjeżdża do ciebie.

     PAŹDZIERNIK – uczeń i jabłka nie powinni się obijać, bo inaczej psują się pod koniec roku.

     LISTOPAD – pokochaj szkolny dzwonek, on pokocha ciebie, wybawi cię od odpowiedzi, gdy będziesz w potrzebie.

     GRUDZIEŃ – jeśli złapałeś jedynkę, ciesz się, że nie złapałeś dwóch jedynek albo trzech.

     STYCZEŃ – jeśli nie wiesz jak zacząć odpowiedź, powiedz o tym. Najważniejsze byś ładnie skończył.

     LUTY – nie ma złych ocen, są tylko niewyrozumiali rodzice.

     MARZEC – jeśli był dzwonek na początek lekcji, będzie i na koniec.

     KWIECIEŃ – ławka szkolna najlepszym przyjacielem ucznia, jedyna nie zdradzi, gdy ściągasz.

     MAJ – nie ściskaj gąbki przy tablicy, chwyć za to matematyczkę za serce – opowiedz o rozwiązywanych z rodzicami ponadprogramowych zadań.

     CZERWIEC – każdy dzień w szkole zbliża do wakacji.

      

              Poprzez symboliczne dotknięcie największym ołówkiem w szkole Pani Dyrektor Grażyna Jamrozik słowami: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Balinie” przyjęła do społeczności naszej szkoły 31 uczniów. Świeżo upieczeni pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali Akt Pasowania. Uroczyście powitane zostały także dzieci, które będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego. Na zakończenie były życzenia radości, optymizmu, uśmiechu na co dzień, sukcesów, cierpliwości, zrozumienia i wzajemnej dobrej współpracy. Następnie odbyły się już nieco mniej oficjalne spotkania w klasach. Powitanie z wychowawcą, kolegami i koleżankami z klasy, zapoznanie z planem lekcji na dzień następny.

      

     Gr. Przedszkolna – wych. Barbara Kłeczek

     Klasa I – wych. Agnieszka Krysiak

     Klasa II a – wych. Joanna Pawlak

     Klasa II b – wych. Miranda Taborska

     Klasa III – wych. Małgorzata Pawlak

     Klasa IV a – wych. Dominika Gabriel

     Klasa IV b – wych. Elżbieta Grabska – Cygan

     Klasa V – wych. Barbara Tomaszek

     Klasa VI a – wych. Iwona Kozub

     Klasa VI b – wych. Andrzej Drabiec

      

     ZOBACZ ZDJĘCIA

      

      

      

     ROK SZKOLNY 2010/2011 

      

     ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W "ZERÓWCE"

      

     Uroczyste zakończenie pracy w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej odbyło się 15.06.2011r. Zaproszono na tą uroczystość najbliższych naszych wychowanków, a także te dzieci wraz z rodzicami, które od nowego roku szkolnego zawitają w progi naszej szkoły. Uczniowie przygotowani przez Panią Beatę Skalny-Szczotkę przygotowali repertuar prezentujący zdobyte przez rok umiejętności. Poznane wiersze i piosenki przeplatane były wydarzeniami z życia szkoły. Ilustrowano ruchem piosenki. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom ukończenia oddziału przedszkolnego, który wręczyła Dyrektor Grażyna Jamrozik. Wszystkim na kolejne lata nauki składamy takie oto życzenia…

      „Chcę wam życzyć na początek,

     Żeby nauka szła jak z płatka

     Żeby tyle było szóstek,

     ile pszczół na polnych kwiatkach.

     Żeby pochwał było tyle,

     ile szyszek w gęstym borze,

     żeby w szkole było milej

     niż nad rzeką lub nad morzem.

     Długopisy, wszystkie pióra

     niechaj piszą mądrze, ładnie

     i niech skrzypią tak jak żuraw,

     kiedy błąd się gdzieś zakradnie.” 

      

     Zobacz galerię

      


     ŚWIĘTO RODZINY 

      

                   Mimo przeciwności pogodowych Święto Rodziny w Szkole Podstawowej w Balinie odbyło się w dniach 28-29.05.2011r. W sobotę Burmistrz Ryszard Kosowski dokonał uroczystego otwarcia nowego placu zabaw w towarzystwie Naczelnika Tadeusza Kołacza, Przewodniczącego Komisji Edukacji Ryszarda Śledzińskiego oraz Sołtysa Marka Cupiała. Z tej okazji goście zostali zaproszeni na przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. IIIa „Gość oczekiwany” wg sztuki Zofii Kossak-Szczuckiej. Po jego zakończeniu przedstawiciele społeczności uczniowskiej podziękowali za wykonanie placu zabaw wręczając Burmistrzowi bukiet kwiatów. W niedzielę natomiast, już przy słonecznej pogodzie, w programie artystycznym przygotowanym przez uczniów kl. 0-6 podziękowaliśmy wierszem i piosenką rodzicom za trud, pracę i wychowanie. Po części artystycznej rodziny uczestniczyły w zorganizowanym na tą okazję turnieju sportowym. W pierwszym etapie rywalizowano na poziomie każdej klasy, przyznając trzy kolejne miejsca rywalizującym drużynom. Następnie rodziny, które zajęły pierwsze miejsca rywalizowały w Konkursie Wiedzy o Regionie. Tytuł „Super Rodziny” otrzymała rodzina Gregorczyków.  Duch sportowy nikogo nie opuszczał do samego końca. Każda z rodzin została nagrodzona. Na szkolnym boisku natomiast rozstawiono piknikowe stoły, pałaszowano pyszne ciasta, pieczono kiełbaski, bawiono się na nowym placu zabaw, uczestniczono w warsztatach plastycznych, a na zakończenie bawiono się przy dyskotekowych rytmach. Myślę, że było to mile spędzone rodzinne popołudnie. Nad naszym bezpieczeństwem czuwała Ochotnicza Straż Pożarna i Firma Ochroniarska „Nowinex”, którym serdecznie dziękujemy.   

      

     ZOBACZ GALERIĘ  

      

      


     DZIEŃ EUROPEJSKI 

      

     Dnia 10.05.2011r. w Szkole Podstawowej w Balinie uroczyście obchodzono Dzień Europejski. Każda klasa prezentowała inny kraj wchodzący w skład Unii Europejskiej. Prezentowano  zabytki Austrii, śpiewano po francusku, opowiadano o Polsce, częstowano angielską herbatą w towarzystwie Szekspira, tańczono Zorbę, podziwiano flamenco i zajadano się pizzą, budowano z klocków lego i przedstawiono najsłynniejsze niemieckie postacie. A wszystko to odbywało się w scenerii charakterystycznej dla danego państwa. Każdy kraj został zaprezentowany z innej strony. Ta różnorodność sprawiła, że nie nudził się nikt. Podróż o Europie była po prostu bardzo ciekawa.  

      

     Zobacz galerię

      

      

      

      


     Gminne Święto Wiosny   

      

     Dnia 05.05.2011r. w Szkole Podstawowej w Balinie odbyło się XIII Gminne Święto Wiosny. Tegoroczny konkurs  przebiegał się pod hasłem „To co śmieszy i bawi”. Nad konkursem czuwały Panie Joanna Pawlak i Miranda Taborska. Uczestniczyło w nim 38 recytatorów w dwóch kategoriach kl. I-III i kl. IV-VI. Znakomite przygotowanie uczestników oceniało jury w składzie: W. Potoczek, J. Kupiec, A. Dobrowolski. Prezentowano utwory: W. Chotomskiej, D. Wawiłow, J. Brzechwy, J. Tuwima, W. Szymborskiej czy M. Nawrockiej. Każdy z uczestników został nagrodzony.

      

     Szczególne wyróżnienia otrzymali:

     Kl. I Roksana Gładys -Szkoła Podstawowa nr 6

     Kl. II Weronika Nowicka - Szkoła Podstawowa nr 6

     Kl. III Natalia Gędłek- Szkoła Podstawowa nr 5

     Kl. IV Karolina Nowak - Szkoła Podstawowa nr 1

     Kl. V Natalia Szczurek- Szkoła Podstawowa nr 8

     Kl. VI Marta Cygan -Szkoła Podstawowa nr 5

     Patronat nad konkursem –Urząd Miejski w Chrzanowie.

          Dziękujemy.  Zapraszamy za rok.

      

     Zobacz galerię

      


      

      

     „W owe lata szczęśliwe, gdy senat i posły

     Po dniu Trzeciego Maja w ratuszowej sali

     Zgodzonego z narodem króla fetowali

     Gdy przy tańcu śpiewano: „Wiwat Król kochany!

     Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie stany!” 

                  

                                               Pan Tadeusz Adam Mickiewicz

      

                                                  220  ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI

      

      

     29 kwietnia 2011 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

     Rozpoczęła się ona od wprowadzenia sztandaru naszej szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

     Następnie uczniowie w prozie, poezji i piosence podkreślili znaczenie Konstytucji Majowej dla państwowości polskiej. Mówili między innymi o tym, że „jesteśmy narodem, jak żaden chyba inny,  zafascynowanym przeszłością i miłością do Boga i Ojczyzny”, a także o tym, że „naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

     Słowa wypowiedziane w trakcie przedstawienia dobitnie świadczyły o tym, że młodzież naszej szkoły docenia wartość działań podjętych przez przodków, jest świadoma ceny, jaką musieli oni ponieść, by „serca gorące” przemówiły do „skamieniałych serc” przeciwników reform. Historię słowem malowaną uzupełniały teksty pieśni patriotycznych.

      

       

     Zobacz galerię 

      


      

       

     DZIEŃ ZIEMI

      

      

     Dzień Ziemi to okazja do przypomnienia wszystkim o tym, że należy dbać o planetę, na której żyjemy. Dnia 27.04.2011r. w Szkole Podstawowej w Balinie, klasa VI przygotowała występ, w którym zachęcała do segregacji zasypujących nas śmieci, które można powtórnie wykorzystać. Równocześnie pokazała skutki zanieczyszczania środowiska. Z tej okazji również, koordynator tego święta Pani E. Grabska-Cygan, zorganizowała na terenie szkoły różnego rodzaju konkursy, których rozstrzygnięcie nastąpiło na apelu. Podczas uroczystości zachęcano uczniów  do uczestnictwa w całorocznych zbiórkach aluminium, makulatury i baterii. Nagrodzeni w konkursach:

      

      

     KONKURS PLASTYCZNY „MOJE DRZEWO”

      

      

     KLASA I A

     Im.- Nikola Oleksiewicz

     II m.- Tomasz Urbański

     III m.-  Julianna Jopek

      

     KLASA I B

     I m.- Wiktoria Szopa

     II m.- Paulina Fiutowska

     III m.- Olga Patyk

      

     KLASA II

     I m. –  Natalia Oprocha, Kulig Aleksandra

     II m.- Michał Ulczok

     III m.- Klaudia Kieradło

      

     KONKURS PLASTYCZNY „ CZTERY PORY ROKU W LESIE”

      

     KLASA IIIA

     I m.- Kinga Swerczek

     Ii m.- Dawid Mendela

     III m.- Wiktor Jasiakiewicz

      

      KLASA IIIB

     I m.- Kinga Mikłas

     II m.- Dominika Pająk

     III m.- Iga Głowacz

      

     KLASY IV- VI RYWALIZOWAŁY W TURNIEJU MIEDZYKLASOWYM

     - sporządzenie gazetki klasowej tematycznie związanej z rolą lasów, zachowaniem w lesie, znaczeniem lasów w przyrodzie i   gospodarce człowieka itp.
     - ułożenie i prezentacja hasła o treści ekologicznej związanej z lasami
     - reprezentacje poszczególnych klas  współzawodniczyły w turnieju wiedzy ekologicznej

      

     Turniej wiedzy                                                 Gazetka ekologiczna
      

     I m.- klasa VI                                           I m. – klasa VI

     II m- klasa Vb                                          II m.- klasa IV

     III m.- klasa  Va                                       III m.- klasa V a

       Zobacz galerię 

      


      

     PORANEK WIELKANOCNY

      

       

      

       W oczekiwaniu na…”  nadchodzące Święta Wielkanocne, pisanki , baby, życzenia, lany poniedziałek, oczekiwanego gościa, pod takim hasłem odbył się poranek wielkanocny w Szkole Podstawowej w Balinie przygotowany przez uczniów kl. III a, która opowiedziała nam o tradycjach i zwyczajach tych pięknych świat. Przygotowane przez uczniów, pod kierunkiem Pani A. Krysiak przedstawienie, opowiadało o rodzinie oczekującej na Pana Jezusa. Chora matka, niewidoma córka i kłopoty pieniężne, wszystko to znika, gdy okazuje się, że pod postacią znajomego kuma przychodzi do chaty Jezus, a gospodarze  za swoja gościnę otrzymują zdrowie i pieniądze potrzebna na zapłacenie czynszu. Wspaniała gra aktorska, a przede wszystkim moc przesłania zawartego w przedstawieniu niech nam towarzyszy zawsze, nie tylko na święta.

      

      

     Niech wiosenne słońce

     Budzące do życia przyrodę

     Opromieni swym ciepłem nasze dni

     Obudzi wzajemną życzliwość i miłość

     Wesołego Alleluja

      

     Zobacz galerię

      


      

     PRZYWITANIE WIOSNY

        

      

               21.03.2011r. w Szkole Podstawowej w Balinie uroczyście powitano pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Klasy Iab wraz z wychowawczyniami  przygotowały dla nas piękne przedstawienie, w którym pożegnana została Pani Zima, a powitana przez skowronki, krokusy, bociany Pani Wiosna. Na spotkanie przybyli  uczniowie kl. 0-III w pod postaciami; pszczółek, motyli, żabek , biedronek, którzy również pragnęli powitać Wiosnę. Po apelu każda klasa otrzymała do wykonania wiosenne zadania. Czas spędzono na rozwiązywaniu rebusów, krzyżówek i tworzeniu prac plastycznych o tematyce wiosennej.

                 Klasy IV-VI współzawodniczyły ze sobą w wiosennym turnieju. Każdy oddział zaprezentował się w innym kolorze. Rywalizacja między klasowa składała się z kilku zadań, w których uczniowie chwalili się swoją wiedzą, umiejętnościami, zręcznością i wyobraźnią. Efektownie zaprezentowały się dziewczyny w układach tanecznych, jak również reprezentujące poszczególne klasy - Panie Wiosny.  Turniej zakończył się zwycięstwem zespołu Niebieskich, którzy w ramach nagrody otrzymali cały kosz słodyczy. 

      

      

     ZOBACZ GALERIĘ 

      

      


      

      

      

                                              DNI PATRONA SZKOŁY

      

       

     Tegoroczne Dni Patrona Szkoły Podstawowej w Balinie, zakończone 14.03.2011r. uroczystym apelem, objęły szereg działań. Uczniowie klas 0-I projektowali „Pierniczki”, kl. II-III wykonywały portret Mikołaja Kopernika, różnymi technikami plastycznymi, kl. IV- VI brały udział w turnieju międzyklasowym „Kopernikiada 2011”, przygotowywały prezentacje multimedialne poświęcone życiu patrona i projektowały „Pocztówkę z kosmosu”  Napłynęło wiele wspaniałych prac, które zostały wyeksponowane na terenie szkoły. Uczniowie najlepszych prac zostali nagrodzeni. Klasa IV przygotowała scenki związane z życiem i działalnością wielkiego astronoma, które współczesnemu Mikołajowi wyjaśniały kim był wielki Polak, noszący takie samo imię. Nad przebiegiem uroczystości czuwały Panie B. Tomaszek i J. Dulowska.

      

      

      

     ZOBACZ GALERIĘ

      

      

     LISTA LAUREATÓW

       

      


      

      

      

     DZIEŃ SENIORA  

      

                  Dzień Seniora, który odbył się 22.01.11r. w Szkole Podstawowej w Balinie jest spotkaniem mieszkańców naszej miejscowości, które odbywa się corocznie. W tym roku również gościliśmy drogie babcie i kochanych dziadków. Specjalny program na tę okazję, przygotowany został  przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy z wielkim przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Przedstawiono również ”Jasełka” przygotowane przez kl. IIIab. Gościnnie wystąpił chór przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na tym atrakcji nie koniec. Najstarsi przybyli na uroczystość mieszkańcy Pani Józefa Biśta i Pan Roman Urbaniak zostali uhonorowani przez Dyrektora szkoły kwiatami. Życzenia złożyli wszystkim także, obecny na uroczystości Zastępca Burmistrza Stanisław Dusza oraz Radny Ryszard Śledziński. Przy ciastku i kawie wszyscy śpiewaliśmy piękne, polskie kolędy. Gościom wręczono upominki. Był to niezapomniany dzień, pełen wrażeń i okazywanej przez wnuki miłości, a także jedności między pokoleniami. Zapraszamy za rok.  

      

     Zobacz galerię

      

      

     BAL KARNAWAŁOWY 

                                                                                                                                                                                      

      

      

                      „W krainie magii” pod takim hasłem 07.01.11r. przebiegała zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej w Balinie. Zjechały do nas wróżki, czarownice, magowie, a także księżniczki, kowboje, pszczółki. Pieczę nad balem miały największe czarownice, które zapraszały i zachęcały do wspólnej zabawy. Podczas balu bawiono się przy wspaniałej muzyce. Kaczuszki, lambada, crazy frog ,to tylko niektóre ze wspólnie odtańczonych układów. Zorganizowano także konkursowe zabawy. Był taniec z balonem, zabawa z krzesłami  i zbieranie gwiazdek. Finaliści konkursów zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.  Ale co to byłby za bal, gdyby nie miał swojego  króla i królowej. Poszukiwanie tej zaszczytnej pary odbyło się podczas jedzenia pączków, ten kto znalazł w nim migdał zostawał królową bądź królem balu. Po koronacji, królewska para razem zatańczyła. Wspólna zabawa, śpiew, czary to niezapomniane chwile tegorocznego balu. Zapraszamy za rok.

      

           

           

     Zobacz zdjęcia

      

      

      


      

      

      

     Jasełka  2010r

                                                                                                                                                                                                                     

     Zatrzymajcie się na chwilę w gonitwie codziennych spraw

     Uciszcie Wasze myśli,
     Jeśli uda wam się wsłuchać w ciszę swej duszy

     To na pewno usłyszycie pukanie do drzwi
     To Bóg przynosi Wam swego Syna abyście go przyjęli

     Zapalcie świece, usiądźcie przy wigilijnym stole
     Kolędujcie razem z nami
     I świętujcie, i świętujcie…

      

      

     Dnia 22.12.2010r. w Szkole Podstawowej w Balinie przedstawiono dla zaproszonych gości oraz całej społeczności uczniowskiej „Jasełka”.

     W role wcielili się uczniowie kl. III ab, przygotowani przez Panie A.Krysiak i M.Pawlak. Cud narodzin został nam objawiony kolejny raz, aby nadchodzące święta były czasem spokoju i refleksji. Zatrzymaliśmy się przy maleńkiej Dziecinie szukając wytchnienia. Cieszymy się, że narodził się Zbawiciel. Z miłością spoglądamy na Niego. „A stało się to wszystko, aby się wypełniło Słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami” /Mt 1. 22-23/. W tym roku do betlejemskiej szopki oprócz pasterzy i królów zawitały także dzieci świata. Czarni, żółci, biali mali ludzie, którzy przybyli złożyć hołd Bożej Dziecinie i prosić Ją o pokój dla świata i pokój w sercach.

      


      

      

                                                                                                                                                                                                                                           

      

      

                 Dnia 06.12.2010r. Szkołę Podstawową w Balinie odwiedził Święty Mikołaj. Jego przybycie poprzedził występ uczniów kl. VI w przedstawieniu profilaktycznym „Współczesny Czerwony Kapturek”, w którym starsi uczniowie przestrzegali młodszych jak zachować się, gdy ktoś puka do drzwi, chce nas podwieźć do domu lub poczęstować cukierkiem. Następnie wręczono nagrody za udział w szkolnych konkursach profilaktycznych organizowanych w ramach projektu „Dorastamy bez nałogów”. Fundusze na ten cel zostały pozyskane przez koordynatora projektu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  I w końcu… przybył oczekiwany gość ze swoją asystą. Wręczył każdemu upominek, nie zapomniał o nikim. Prowadził z dziećmi rozmowy, złożył życzenia i pożegnany przez wszystkich pojechał w dalszą drogę…

     Za przygotowanie mikołajkowego spotkania dziękujemy Pani Elżbiecie Grabskiej -Cygan.

      

     NAGRODZENI UCZNIOWIE W KONKURSACH PROFILAKTYCZNYCH

     organizowanych w ramach projektu

     „DORASTAMY BEZ NAŁOGÓW”

      

     zobacz nagrodzonych

      

      

      


      

      

      

      

      

     „Nie pytaj o to, co Ojczyzna zrobiła dla Ciebie.

     Czyń rachunek sumienia z tego, co Ty zrobiłeś dla niej”

      

     11 listopada 2010

      

     11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta, nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. W przeddzień tego wielkiego święta w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 92 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

      Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były wspomagane przez szkolny chór Copernicus.

     Akademia została przygotowana przez klasę IV pod kierunkiem pań: Barbary Tomaszek, Jolanty Dulowskiej i Agnieszki Krysiak.

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      Zobacz zdjęcia:

      

      

       

      


      

     ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

      

     Dnia 12 października, ze względu na zbliżające się obchody Święta Edukacji Narodowej, w Szkole Podstawowej w Balinie odbyła się uroczysta akademia.

     Wyjątkowo podniosły charakter uroczystości, nadawał udział goszczących u nas tego dnia chórów Żaby i Canzona, których wykonania pieśni dopełniły ideę tego niezwykłego spotkania. Cała uroczystość została przygotowana z wielkim rozmachem. Do jej uświetnienia przyczynili się niewątpliwie zaproszeni goście: emerytowani nauczyciele z naszej szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców. Talentami wokalnymi chwalił się również szkolny chór Copernicus.

     W trakcie uroczystości pani Dyrektor Grażyna Jamrozik wręczyła zasłużonym pedagogom i pracownikom administracji Nagrody Dyrektora.         
              Po części oficjalnej, goście zostali zaproszeni na skromny poczęstunek, któremu towarzyszyły muzyka i wspólny śpiew, będący uroczym dopełnieniem tego miłego wieczoru.

      

      

      

     Zobacz  zdjęcia:

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

      

      

      

     „Szkoła wzywa nas

     na lekcje

     dźwięcznym dzwonkiem.

     O wakacje, o przygody pyta nas.

     I otwiera swoją bramę

     tak jak serce.

     I zaprasza

     do znajomych jasnych klas.”

                                    E. Skarżyńska

      

     Dnia 01.09.2010r. w Szkole Podstawowej w Balinie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2010/11. Dyrektor Grażyna Jamrozik serdecznie powitała zgromadzonych na uroczystości gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Gorąco i serdecznie podziękowała tym, którzy w czasie wakacji pracowali przy remoncie naszej placówki. Następnie klasa II, przygotowana przez Panie R. Kowalską i A. Krysiak wprowadziła w tajniki szkoły nowo przybyłych uczniów. Pasowania na Ucznia dokonał Zastępca Burmistrza Stanisław Dusza, który przez symboliczne dotknięcie ołówkiem i wypowiedzenie słów „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” przyjął do społeczności naszej szkoły 40 uczniów. Dyrektor szkoły wręczył każdemu Akt Pasowania. Pasowani uczniowie złożyli uroczyste Ślubowanie. Każdy pierwszoklasista otrzymał drobny upominek ufundowany przez Pana Burmistrza. Obdarowane zostały również dzieci, które będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego i pierwszy raz zawitały w progi naszej szkoły, a które serdecznie powitaliśmy. Na zakończenie były życzenia radości, zapału, wytrwałości i chęci do nauki.

      

     Gr. przedszkolna- wych. B. Skalny

     Kl. Ia- wych. J. Pawlak

     Kl. Ib- wych. M. Taborska

     KL. II- wych. R. Kowalska

     Kl. IIIa- wych. A. Krysiak

     Kl. IIIb- wych. M. Pawlak

     Kl. IV- wych. B. Tomaszek

     Kl. Va- wych. I. Kozub

     Kl. Vb- wych. A. Drabiec

     Kl. VI- wych. E. Grabska-Cygan

      

      

      

      

      

     ROK SZKOLNY 2009/2010 

      

      

      

      

      

      

     UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/10


     01.09.2009r. Dyrektor Grażyna Jamrozik uroczyście powitała wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny 2009/10 w Szkole Podstawowej w Balinie. Wprowadzająca w szkolne życie rodzina Smurf’ów , czyli klasy drugie przygotowane przez Panią Agnieszkę Krysiak, opowiedziały o nowych  obowiązkach i zasadach bezpieczeństwa jakie czekają na nas w szkole. Następnie zastępca Burmistrza Stanisław Dusza wraz z Dyrektorem szkoły oraz wychowawcą oddziału przedszkolnego Panią Mirandą Taborską powitali przybyłych na uroczystość sześciolatków, którzy będą przygotowywać się po raz pierwszy do nauki w szkole. Każde dziecko otrzymało z rąk wychowawcy i Burmistrza drobny upominek. Po powitaniu sześciolatków nastąpiło uroczyste Pasowanie na Ucznia  pierwszoklasistów, którego symbolicznym ołówkiem dokonał zastępca Burmistrza Stanisław Dusza. Pasowani uczniowie  złożyli uroczyste Ślubowanie, wręczono im pamiątkowe Akty Pasowania i drobne upominki ufundowane  przez Burmistrza.. Na zakończenie  Pani Dyrektor życzyła wszystkim sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy w rozpoczętym roku szkolnym. Następnie wszyscy rozeszli się wraz z wychowawcami do klas.


     DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14.10.2009r.

      

     Dzień Edukacji Narodowej, który odbył się 14.10.2009r.w Szkole Podstawowej w Balinie był niezwykłą uroczystością dla wszystkich pracowników szkoły jak i uczniów. W gronie zaproszonych gości zasiedli Zastępca Burmistrza Stanisław Dusza, Przewodniczący Komisji Oświaty Ryszard Śledziński, emerytowani nauczyciele naszej szkoły oraz Prezydium Rady Rodziców.

     Artyści w swoim występie stwierdzili, że nauczyciel nie miałby racji bytu bez swego ucznia. Już od niepamiętnych bowiem czasów tworzą jedno: uczeń i nauczyciel. Uczeń Sokrates miał swego Platona, Aleksander Wielki był uczniem Arystotelesa. Upływają lata, zmieniają się nazwiska, ale relacje pozostają bez zmian. Jedni chcą jak najwięcej nauczyć, drudzy wytężają swoją inteligencję, żeby nic z tego nie wyszło…

     Przygotowany przez uczniów  repertuar pod kierunkiem Pań Barbary Kłeczek i Katarzyny Sobkowskiej przedstawiony został dowcipnie i wesoło. Młodsi uczniowie z zapałem budowali, planowali, a nawet leczyli z myślą o swojej ukochanej Pani. Starsi sami o sobie opowiadali w licznych żartobliwych fraszkach. Były  życzenia od Burmistrza i uczniów…

     „Szanowne nasze Grono Pedagogiczne

     W dniu waszego wspaniałego święta

     Prosimy, by każdy zapamiętał

     Że za trudną pracę z nami i okazane serce,

     Chylimy głowy w podzięce.”……i

     Uroczystość zakończono tangiem w wykonaniu kl.VI.

      

      

     UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 12.11.2009r.

      

     11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Pamiętając o dawnych czasach uczniowie kl.V i IVa  Szkoły Podstawowej w Balinie przygotowani przez Panie I.Kozub, M.Gut, M.Zalewską i A.Krysiak przygotowali apel poświecony kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. Słowa wierszy i pieśni patriotycznych zwróciły nasze myśli do czasów odległych. Mieliśmy przed oczami ciągłą walkę Polaków o wolność i suwerenność naszego kraju. Bitwy, powstania, o których uczy nas historia, pokazały nam nie tylko słabość, ale i siłę naszego narodu. Marzenia Polaków urzeczywistnione. Żyjemy w wolnym kraju. Hołd wdzięczność oddajemy tym, którzy odeszli, a przyczynili się do naszej wolności.

     Wszyscy jesteśmy Polski żołnierzami

     Białego orła każdy w sercu ma

     Wszyscy jesteśmy granic jej stróżami

     Ty i ja!

     I taka będzie jaka ją stworzymy

     Wysiłkiem woli, pracą rąk i dusz.

     ANDRZEJKI 30.XI 2009r.

     „W listopadową ciemną noc
     Swój los wywróżę sobie,
     Bo wróżby dziwną mają moc,
     Mówiły mi o Tobie”

      

      Andrzejkowe wróżby odbyły się również dn. 30.11.2009r. w Szkole Podstawowej w Balinie.  Odświętny wystrój sal, a zwłaszcza świetlicy, w której odbywały się wróżby stworzył wspaniały, niecodzienny klimat.  Przebrane za wróżki uczennice wróżyły z kart, odczytywały niewidzialny atrament, przepowiadały przyszłość z kuli. Każdy miał okazję dowiedzieć się kim będzie w przyszłości, jak będzie miała na imię jego sympatia. Lał się wosk i przekładano buty, aby sprawdzić, która dziewczyna wyjdzie za maż pierwsza. Przez zabawę  przypomnieliśmy młodzieży o tradycjach i obyczajach związanych z andrzejkami.
     MIKOŁAJKI Z PROFILAKTYKĄ 04.XI. 2009r.

     Dnia 04.12.2009r. w Szkole Podstawowej w Balinie odbył się apel profilaktyczny pod hasłem „Mikołajki z profilaktyką”, zorganizowany w ramach projektu „ŻYJMY ZDROWO I WESOŁO”.

      Fundusze na ten cel koordynatorzy pozyskali z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uroczysty apel  był zwieńczeniem dotychczasowych działań  profilaktycznych, prowadzonych w ramach lekcji wychowawczych oraz zajęć pozalekcyjnych. Z tej okazji  kółko teatralne „Amator” pod kierunkiem Pań B.Kłeczek i K.Sobkowskiej przygotowało przedstawienie  ”O księżniczce Emilce i czarnoksiężniku o tajemniczym imieniu Nałóg”, w którym uświadomiono nam jak łatwo ulec namowom i wpaść w nałóg. Uczniowie kl.V przygotowali również scenkę pt. „Papieros- wróg czy przyjaciel? oto jest pytanie!”. Podsumowano wszystkie konkursy profilaktyczne, które odbyły się na terenie szkoły i nagrodzono najlepsze prace. Uczniowie mieli okazję wykorzystać swoje zdolności plastyczne, literackie, oraz zdobytą wiedzę z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych.

     Następnie uczniowie klasy I pod kierunkiem wych. R.Kowalskiej przygotowali inscenizację  „W oczekiwaniu na Św. Mikołaja”. Za udział w zajęciach, quizie profilaktycznym prezenty dużym i małym wręczył sam św. Mikołaj. Spotkanie upłynęło w radosnej i przyjemnej atmosferze. Nad przebiegiem uroczystości czuwał główny organizator Pani E.Grabska-Cygan.

      

      

      


     SZKOLNE JASEŁKA 22.12.2009r.

             Cicha noc… święta noc… jedyna i niepowtarzalna w dziejach ludzkości. Noc Miłości. Czas oczekiwania skończony. W betlejemskiej szopce narodziło się Dziecię. Anieli zwiastowali światu Dobra Nowinę, królowie oddali Mu pokłon, przybyły z życzeniami dzieci.

     Dnia 22.12.2009r. uczniowie kl.III Szkoły Podstawowej w Balinie przygotowani przez Panią Joannę Pawlak przedstawili tradycyjne „Jasełka”. Na moment zapomnieliśmy o codzienności zjednoczeni przy betlejemskim żłóbku. Składaliśmy sobie świąteczne życzenia, którymi również chcemy się podzielić.

     Świat białych, pachnących choinką,

     skrzypiących śniegiem pod butami,

     Spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,

     pełnych niespodziewanych prezentów.

     Świat dających radość i odpoczynek,

     oraz nadzieję na Nowy Rok,

     żeby był jeszcze lepszy niż ten,

     co właśnie mija.

      

      

      

     DZIEŃ SENIORA 16.01.2010r.

      

            16 stycznia 2010 roku balińska szkoła tradycyjnie już gościła najstarszych przedstawicieli mieszkańców sołectwa. Nasze Babcie i naszych Dziadków.Spotkanie w tym dniu uświetnili zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Chrzanów  Stanisław Dusza, Radni Ryszard Śledziński, Tadeusz Miklas, Sołtys Balina Marek Cupiał i reprezentanci Rady Rodziców Marcin Marceliński, Agata Lachur, Sylwia Michalska, emerytowani nauczyciele, Koło Gospodyń Wiejskich,  mieszkańcy Balina.Gości powitała Dyrektor szkoły Pani Grażyna Jamrozik.Uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny nawiązując do rodzinnego charaktery minionych świąt Bożego Narodzenia. Jasełka w wykonaniu uczniów klasy III pod kierunkiem Pani Joanny Pawlak  przeniosły gości w czas narodzin Chrystusa, refleksji, zadumy.Grupa uczniów zaprezentowała różne interpretacje kolęd, przy akompaniamencie gitar, w języku niemieckim, angielskim solo i w chórkach.  Panie Agnieszka Krysiak, Marta Zalewska, Magdalena Gut wspierały wychowanków i dokładały starań aby występy spełniły oczekiwania publiczności. .Zaproszeni goście w murach szkoły mogli podziwiać występy sześciolatków, których oddział w tym roku został utworzony i w szkole i w przedszkolu. Najmłodsi, przygotowani przez Panią Mirandę Taborską, pokazali wyjątkowy program wprawiając seniorów w radość i podziw.  Szkoła swoimi występami pokazała swój wysoki poziom, zaangażowanie w kształtowanie charakterów najmłodszych i elastyczność w przygotowaniu tej podniosłej uroczystości.W stronę naszych Babć i Dzidków padło wiele życzeń zdrowia, pociechy z wnuków, spokoju i radości. Tradycyjnie również najstarszym mieszkańcom wręczono kwiaty i upominki.W imieniu Burmistrza Kosowskiego życzenia złożył Pan Dusza, Nasi Radni nawiązywali do życzeń tym bardziej się z nimi utożsamiając, iż już sami zostali zaszczyceni byciem dziadkiem. Gratulujemy.Uroczystość zakończyły wspólne wspomnienia, opowieści i dyskusje przy ciastku i kawie. I tego roku o Seniorach Mikołaj nie zapomniał.

      

      

      

     ZABAWA KARNAWAŁOWA 06.02.2010r.

              Dnia 06.02. 2010r.  odbyła się zabawa karnawałowa.Do krainy Smerfów zawitało wiele postaci z bajek. W obecności prowadzących Smerfetki, Łasucha, Sasetki, Ważniaka, Malarza, Pracusia bawiliśmy się wyśmienicie.  Podczas balu zorganizowano konkursy: tańca z balonem, wyścig z łyżeczką, zabawę z krzesłami.Wybrano również królową i króla balu, którymi zostali Justyna Kozub i Oktawian Głowacz.Był wspólny śpiew i zabawy integrujące.Starsza grupa wiekowa, czyli uczniowi kl.IV-VI bawiła się w scenerii dzikiego zachodu. Kowboje z Indianami odtańczyli wspólny taniec. Topór wojenny zakopano, dzięki czemu wszyscy bawili się  znakomicie. Nagrody za udział w konkursach ufundowała Spółdzielnia Uczniowska. Dziękujemy.

      

      

      

     DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 02.03.2010r

           Dnia 02.03.2010r.  klasy IIab przygotowały uroczysty apel poświęcony patronowi szkoły, Mikołajowi Kopernikowi. Pod kierunkiem Pań A.Krysiaki M.Pawlak przygotowano przedstawienie na podstawie książki W.Chotomskiej „Dzieci Pana Astronoma”. Dzięki inscenizacji wyjaśnionych zostało wiele pojęć. Dowiedzieliśmy się: dlaczego świeci Słońce, ile mamy planet, co to zodiak. Całość dopełniła prezentacja multimedialna poświęcona życiu i działalności Mikołaja Kopernika. Nagrodzono laureatów konkursów organizowanych z tej okazji.

     Konkurs plastyczny dla kl.0-III „Dzieci Pana Astronoma”

     Grupa 0-I m-ce Wiktoria

     m-ce Agnieszka Lachur

     III m-ce Igor Chrząścik

     Kl.I-     I m-ce Michał Ulczok

     II m-ce Karolina Duda

     III m-ce Jakub Głowacz

     Kl.IIa- I-m-ce Kinga Swerczek

     II m-ce Aleksandra Taborska

     III m-ce Kamila Kolbiarz

     Kl.IIb- I m-ce Adrian Gałka

                 II m-ce Dominika Pająk

     III m-ce Jagoda Jamrozik

     Kl.III- I m-ce Natalia Gładys

     II m-ce Dominika Hołda

     III m-ce Aleksandra Żurawik

     Konkurs Literacki dla klas starszych

     I m-ce Nikola Kubańska

     II- m-ce Justyna Obrok

     III m-ce Julita Bednarczyk

      

      

     PORANEK WIELKANOCNY 31.03.2010r.

               Dnia 31.03.2010r.  w czasie wielkanocnego spotkania uczniowie kl.I i VI opowiedzieli o tradycjach i zwyczajach związanych ze świętami Wielkiej Nocy. Na  zastawionym stole można było zobaczyć pisanki, kraszanki, malowanki, baranki, palmy. Każdy dowiedział się, dlaczego takie, a nie inne potrawy wkładamy do koszyczka ze święconką. Okres świąteczny rozpoczął śpiewem szkolny chór „Copernicus”. Wszyscy przyjęli świąteczne życzenia od  Pani Dyrektor Grażyny Jamrozik.

      

      

      

     DZIEŃ ZIEMI 22.04.2010r.

              22.04.2010 r.-obchodziliśmy uroczystości związane z obchodami „Dnia Ziemi”. Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970r.22 kwietnia ludzie z całego świata zastanawiają się jak chronić i szanować wspólny dom- planetę Ziemię. Ekologia to problem wszystkich, a więc i nas. Jesteśmy częścią przyrody i chroniąc ją przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie.Niewłaściwe zachowania ludzi w stosunku do naszego środowiska zobaczyliśmy w przygotowanej przez uczniów klasy VI scence ekologicznej „ZIELONO MI” oraz w inscenizacji „Eko-Kapturek” przygotowanej przez kl. V.  Każdej zaprezentowanej sytuacji można było jednak zaradzić i pokazać jak postępować właściwie. Tak przygotowany program nie tylko zaciekawił społeczność szkolną, ale również pobudził do rozmów na temat ochrony środowiska przyrodniczego. Uwieńczeniem obchodów „Dnia Ziemi” była prezentacja strojów ekologicznych przygotowanych przez uczniów oraz wręczenie nagród w konkursach

     - Wykonanie biżuterii ekologicznej z odpadów

     I m-ce Gabrysia Jamrozik-kl. IV b

     II m-ce- Hubert Kiepura- kl. IV b

     III m-ce – Paweł Mikłas –kl. IV a

     - Wykonanie zabawki ekologicznej z odpadów

     I m-ce.- Jakub Fudała- kl. IV b

     II m-ce.- Katarzyna Skwarek- kl. IV b

     III m.-ce- Kornel Maciuszek- kl. IV a

     -Konkurs plastyczny na plakat pt. „MOJE RADY NA ODPADY”

     I m.-ce – K. Zaczyńska – kl. V

     II m-ce.- Dominika Kania- kl.V

     III m-ce.- Igor Drabiec- kl. V, Sandra Dudek- kl. V

     - Konkurs literacki  pt. „ NA RATUNEK ZIEMI”

     I m.-ce- Justyna Obrok- kl.VI

     II m-ce – Katarzyna Klakla- kl. VI

     III m.-ce – Paweł Ciupek, Marta Klimczak- kl. VI

     Wyróżnienie- Magdalena Duraj- kl. VI

      

     W najbliższy poniedziałek odbędzie się także happening informacyjny o tematyce ekologicznej.  Akcja na pewno przyniesie efekty i zapadnie w pamięć mieszkańców wsi, wystarczy na dowód zacytować hasła jakie uczniowie przygotowali na tę okazję:

      

     WYSYPISKA TO ŚMIERĆ DLA ŚRODOWISKA

     ZMIEŃ TORBĘ FOLIOWĄ NA MATERIAŁOWĄ!

     NIE MA RADY SEGREGUJ ODPADY!

     ŚMIECI MNIEJ ZIEMI LŻEJ!

     SEGREGUJESZ ODZYSKUJESZ

     NIE PAL ŚMIECI –RADZĄ DZIECI!

      

     Pamiętać musimy, że tak naprawdę każdy dzień jest dniem Ziemi, o czym przypominają słowa indiańskiego wodza Seattle, wypowiedziane w 1854 roku:

     „Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi.

     Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi”.

      

     Obchody przygotowane pod kierunkiem Pani Elżbiety Grabskiej-Cygan.

      

      

      

     UROCZYSTOŚĆ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

              04.05.2010r- odbył się uroczysty apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego przez całą społeczność szkolną, uczniowie kl.IVb pod kierunkiem szkolnego historyka Pana Andrzeja Drabca wcielili się w role sławnych, historycznych postaci. Wiadomości dotyczące debat sejmu z 1791r. zostały przekazane przez dziennikarzy TVN 24-XVIII w.To oni przeprowadzali wywiad z królem, hetmanem Potockim i carycą Katarzyną II. Historyczne wiadomości przekazane we współczesny sposób wzbudziły wiele zaciekawienia i były wspaniałą lekcją zwłaszcza dla młodszej grupy  uczniów, która historii w pełnym wymiarze jeszcze się nie uczy. Na liście przebojów odśpiewanych przez szkolny chór „Copernicus” zagościły „Witaj, majowa jutrzenko” i „Wiwat maj, trzeci maj”.

      

      

     DZIEŃ DZIECKA 01.06.2010r.

            Dnia 01.06.2010 r. odbył się apel profilaktyczny pod hasłem „Dzień Dziecka z profilaktyką”, zorganizowany w ramach projektu „NAŁOGOM STOP- TO NIE NAJLEPSZY TROP”. Fundusze na ten cel koordynator p. Elżbieta Grabska- Cygan pozyskała z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uroczysty apel  był zwieńczeniem dotychczasowych działań  profilaktycznych, prowadzonych w ramach lekcji wychowawczych oraz zajęć pozalekcyjnych. Uroczystość uatrakcyjnił spektakl profilaktyczny „Czerwony kapturek szuka księcia” w wykonaniu  szkolnego koła teatralnego „Amator” prowadzonego przez panią Katarzynę Sobkowską..

     W tym dniu rozstrzygnięto konkursy, podczas których uczniowie mieli okazję wykorzystać swoje zdolności plastyczne, literackie, oraz zdobytą wiedzę z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych. Dodatkowo zorganizowano zawody sportowe, które poprowadził Pan Z. Jentys.

     NAGRODZENI UCZNIOWIE W KONKURSACH PROFILAKTYCZNYCH organizowanych w ramach projektu

     „NAŁOGOM STOP- TO NIE NAJLEPSZY TROP”-

      

      

     Klasy IV- VI

     Patryk Gałka- I m-praca plastyczna „Szczęśliwe dzieciństwo”

      

     Natalia Jamrozik- II m

     Dominika Palkij- II m

     Sandra Dudek- III m

     Weronika Dulowska- III m

     Daniel Romański- wyróżnienia

     Patrycja Tataruch

     Nikola Mrózek

     Magdalena Duraj

     Gabriela Jamrozik

     Ewa Biśta

     Klaudia Wcisło

     Klaudia Skwarek

     Jakub Fudała- I m-ulotka profilaktyczna dla rodziców- „Szczęśliwa rodzina- szczęśliwe dzieciństwo”

     Marta Klimczak- reportaż „Szczęśliwa rodzina bez nałogów”

     Bartłomiej Liszka- grafika komputerowa-„Szczęśliwe dzieciństwo”

     Damian Cygan- I m- wiersz „Szczęśliwe dzieciństwo”

     Hubert Kiepura- list otwarty do rodziców propagujący szczęśliwą rodzinę bez nałogów

     Paweł Ciupek- I m – prezentacja multimedialna „Jestem Szczęśliwym dzieckiem w rodzinie bez nałogów”

     Klaudia Zaczyńska- II m

     Marcin Kłosowski- III m

     GRUPA 0

     Maria Fudała- I m.- praca plastyczna- „Szczęśliwe dzieciństwo”

     Paulina Fiutowska- wyróżnienia

     Martyna Siewniak

     Wiktoria Szopa

     Igor Chrząścik

     Michał Michalik

     Klasa I

     Ewa Puz-II m

     Marta Puz- II m

     Klaudia Stępień

     Nikola Łyszczarz

     Jakub Cieśla

     Klasa II a

     Magda Marcelińska- III m

     Julia Siewniak

     Kinga Swerczek

     Klasa II b

     Adrian Gałka- I m.

     Kinga Mikłas- wyróżnienia

     Dominika Pająk

     Iga Głowacz

     Agnieszka Cholewa

      

     Klasa III

     Oliwia Zorychta- I m. praca plastyczna- „Szczęśliwe dzieciństwo

     Justyna Kozub- wyróżnienia

     Julia Łyszczarz

     Dagmara Sobkowska

      

      

     ZAKOŃCZENIE NAUKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ PRZEZ KL.VI- 17.06.2010r.

             Dnia 17.06.2010r. pożegnano kolejnych 25 absolwentów Szkoły Podstawowej w Balinie Tradycyjnie już, spotkanie rozpoczęto polonezem. Dyrektor Grażyna Jamrozik powitała przybyłych gości. Nastąpiło wręczenie pamiątkowych albumów. Za wysokie osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie Eryk Ślęczek, Adam Skorupka, Miłosz Pierzchała, Justyna Obrok, Paweł Ciupek, Patrycja Tataruch odebrali nagrody książkowe. Weronika Dulowska, Paulina Duraj, Marta Klimczak, Ewelina Mendela i Dominika Palkij z rąk Burmistrza Stanisława Duszy otrzymały statuetki „Honorowy tytuł Najlepszy Absolwent 2010r. w  znaniu szczególnych osiągnięć w nauce oraz aktywnej postawy społecznej”. Za wzorową frekwencje nagrody otrzymały: Dominika Palkij, Marta Klimczak, Natalia Chechelska.Za aktywną pracę w szkolnych agendach także wręczono nagrody. Serdeczne podziękowania za pracę na rzecz szkoły  wręczono rodzicom. Przygotowany przez klasę VI program artystyczny, humorystycznie opowiadał o życiu w naszej szkole. Szóstoklasistów pożegnali także młodsi koledzy.Na dalsze lata nauki w nowej szkole życzymy wszystkim Absolwentom radości, zapału i energii do pracy, siły w przezwyciężaniu wszelkich trudności oraz grona wspaniałych przyjaciół.

     „Wiedzę możemy zdobywać od  innych,ale mądrości musimy nauczyć się sami”

                                                                                                                                                                                                        / A.Mickiewicz

      

     ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE 6-LATKÓW- 23.06.2010r.

                  Dnia 23.06.2010r pierwszy rok nauki w szkole zakończyli 6-latkowie.Na tym uroczystym spotkaniu dzieci, rodziców i zaproszonych gości powitała Dyrektor Grażyna Jamrozik. Grupa prowadzona przez Panią Mirandę Taborską w przygotowanym programie artystycznym zaprezentowała wysoki poziom swoich umiejętności. Uroczystość rozpoczęto pięknym polonezem. Nad przebiegiem programu czuwały dwie konferansjerki Emilka i Olga, które prowadziły grupę wspominając dziesięć miesięcy nauki i cztery pory roku w naszej placówce. Opowiedziały jak niepewnie wkraczali w progi szkoły we wrześniu, w jakich konkursach i projektach brali udział. Maluchy tańczyły polkę, walczyka. Bawiły nas różnymi wierszykami i rymowankami. Za pracę i naukę wszyscy otrzymali książkowe nagrody. Podziękowania złożono także aktywnie udzielającym się rodzicom, pracującym na rzecz grupy i szkoły. Dalszych sukcesów w nauce i niegasnącego zapału w zgłębianiu kolejnych tajników wiedzy życzymy wszystkim wyruszającym po wakacjach do I klasy.

      

      

     ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010- 25.06.2010r.

              25.06.2010r. zakończono rok szkolny 2009/2010. Uroczystość rozpoczął występ Szkolnego Chóru „Copernicus”, który słowami „Złap lato za rękę, zaśpiewaj piosenkę, dziś słońca nie będzie nam brak” wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój. Następnie Dyrektor Grażyna Jamrozik oraz wychowawcy poszczególnych klas wręczyli nagrody tym, którzy w minionym roku szkolnym zdobyli: w kl.I-III  bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a w kl.IV-VI średnią ocen powyżej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie. Nielicznej grupie wręczono nagrody za wzorową frekwencję. Dyplomy ukończenia pierwszego etapu nauki wręczono uczniom kl.III prowadzonej przez Panią  J.Pawlak. Tegoroczni Absolwenci odebrali swoje świadectwa.Wspaniałych wakacji pełnych słońca i radości, wspaniałego wypoczynku życzyła wszystkim Pani Dyrektor. Na zakończenie ze łzą w oku pożegnaliśmy kończącego 6-letnia pracę w naszej placówce i parafii ks. Marcina Twardosza.

      

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Balinie
   • spbalin@chrzanow.pl
   • 032/ 613-17-67
   • ul. Jaworznicka 139 spbalin@chrzanow.pl
 • Galeria zdjęć

  • Pożegnanie klas VIII
  • Nowe toalety na dolnym korytarzu
  • Program Aktywna Tablica
  • #zostańwdomu #skarpetkowewywanie #ZadaniaBezDrukowania
  • Program Edukacyjny Akademia Bezpiecznego Puchatka zakończony!
  • KARNAWAŁ 2020
  • Mistrzowie Gminy Chrzanów w Tenisie Stołowym
  • "Bezpieczny uczeń- jak unikać zagrożeń"- spotaknie z policjantami
  • Mamo, Tato wolę wodę!-projekt w Oddziale przedszkolnym
  • Wspólne kolędowanie w Kościele 6.I.2020r.
  • Przedstawienie świąteczne 2019 "Opowieść wigilijna"
  • Nagrody w konkursie profilaktycznym