• NASI MILUSIŃSCY

   •      

     

    DYM  MATEUSZ, FILIPEK RÓŻA, GĄSIOR MARIA, GŁADKOWSKA ZUZANNAGUDWAŃSKI PIOTR, KLAMUT ALEKSANDRA, KOŁODZIEJCZYK TYMON, KORYCZAN LENA, KOZIARZ MARIA, MIŁOŃ OLIWIA, SIATA PATRYCJA, ŚCIERA WIKTOR, SKORUPKA IGOR, PYRA KAMILA, PYRA WIKTORIA, TYRAŃSKA MILENA

     

     

     

     

     

   • PRZEDSZKOLAKI UCZĄ SIĘ RATOWAĆ!

   •             

             W dniu 5 października do Oddziału przedszkolnego w naszej Szkole na zajęcia pokazowe została zaproszona  Pani ratownik ze Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Pani ratownik opowiadała o pracy ratownika medycznego, przypomniała numery alarmowe i sytuacje w których należy wezwać pogotowie ratunkowe. Oprócz ciekawych informacji Pani  ratownik praktycznie pokazała i  nauczyła nas jak należy prawidłowo zabandażować  skórę na ręce lub nodze, gdy się skaleczymy. Pokazała także jakie działania należy podjąć, gdy jesteśmy świadkami wypadku albo zauważymy kogoś potrzebującego pomocy. Podała instrukcję jak wezwać pomoc i jak możemy pomóc do przybycia karetki pogotowia. Po ukończonym pokazie, każdy mógł sam na fantomie sprawdzić swoje umiejętności i pod okiem pani ratownik wykonać czynności udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły spróbować swoich sił i chętnie brały udział w zajęciach. Na koniec każdy otrzymał naklejkę i kolorowy plasterek opatrunkowy. Radości dopełniło wspólne zdjęcie. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję pierwszej pomocy. Na pewno długo będziemy o niej pamiętać.

                                                                                                                                           Izabela Siewniak

   • PRZYGOTOWANIA DO NAUKI PISANIA

   •        

         W naszej grupie  przedszkolnej uczymy  się  zgodnie z nową Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego. Zgodnie z nią  przygotowujemy się do nauki czytania i pisania. Aby zajęcia były dla dzieci ciekawe wykorzystujemy nowoczesne metody nauki.

         Tym razem do nauki pisania wykorzystaliśmy talerzyki i bułkę tartą. Dzieci po  kreśleniu literki w powietrzu i na dywanie, na tablicy mogły same podjąć próbę samodzielnego pisania na bułce tartej rozsypanej na talerzyku (tacka). Dzieci próbowały po kilka razy, dzięki czemu później na karcie pracy mogły już bez problemu podąć próbę pisania. Uśmiechy na twarzy świadczą a radości.

           Poznajemy nowe smaki ucząc się o owocach egzotycznych i krajowych, o ich znaczeniu dla zdrowia i składzie witamin. Czas zabawy spędzamy na edukacyjnych zabawach związanych z tematem tygodnia. Nauka w naszym Oddziale Przedszkolnym to przygoda i chęć  wszechstronnego rozwoju.

                                                                                                                                      Izabela Siewniak

   • WARZYWA I OWOCE

   •        

              W naszym Oddziale Przedszkolnym poznawaliśmy dziś warzywa, nazywaliśmy je i opisywaliśmy. Dzieci opisywały kształt, kolor, smak i mówiły do czego można je wykorzystać. Zadawaliśmy zagadki  bawiąc się w zabawę :"Jakie warzywo mam na myśli"? opisując wybrane warzywo. Aby dopełnić radości z nauki poznaliśmy pięć zmysłów jakie każdy człowiek posiada, nauczyliśmy się piosenki o nich i próbowaliśmy niektórych warzyw, dzięki czemu mogliśmy wtedy wykorzystać wszystkie zmysły do tej degustacji.

                                                                                            Wychowawca grupy Izabela Siewniak

     

   • W KRAINIE INDIAN

   •       

          Uczymy się pisać litery już poznane a w czwartki czytają nam bajki i baśnie koleżanki ze starszych klas. W tym tygodniu byliśmy w krainie Indian z Arizony. Bawiliśmy się, poznaliśmy ich zwyczaje, stroje, kulturę. Na zakończenie robiliśmy pióropusze indiańskie, które sprawiły, że mogliśmy się przenieść w czasie.

     

   • NA PLANECIE 2G - CENTRUM

   •        

          Dnia 6 grudnia 2016 roku Oddział Przedszkolny wylądował na Planecie 2G- Centrum zabaw da dzieci w Jaworznie,  by tam oczekiwac na Świętego Mikolaja. Po wspaniałej zabawie, pysznym poczęstunku zawitał Mikolaj, który dzwonkiem zawołał dzieci. Dzieci zaciekawione podążyły za Mikołajem do pięknej sali z choinką i kominkiem, by tam móc porozmawiać z Nim, usiąść na kolanach, zadać pytania a co najważniejsze otrzymać prezenty, ponieważ wszystkie dzieci były w tym roku bardzo grzeczne. Dziękujemy Mikołajowi, że nas odwiedził. Radości nie było końca. Dzień był udany i radosny. Dziękujemy Mamom, które pomogły nam w organizacji tego dnia.

     

                                   wychowawca Izabela Siewniak

    ​​​​​​​​​​​

   • DZIEŃ KOBIET

   •   

        8 marca  jak co roku celebrowaliśmy Dzień Kobiet w naszej grupie.  Dziewczynki dostały od chłopów upominki i złożone im zostały piękne życzenia.  Radości dopełniły nam zabawy  i miły poczęstunek dla wszystkich 😊. Wspólnie oglądaliśmy bajkę i tak minął nam kolejny miły dzień 😊.

     

     

     

   • CIEKAWE ZAJĘCIA

   • Nauka przez zabawę to dla nas priorytet. Dziś podzieliliśmy się na grupy trzy i cztery osobowe, w której lider dostawał kopertę z literkami małymi i dużymi. Na tablicy umieszczone zostały karty z rysunkami i podpisami. Zadaniem każdej z grup bylo ułożenie 7 wyrazów poprzez odwzorowanie 7 podpisów z tablicy. Wszystkie literki były każdemu znane. Członkowie grupy brali  udział poprzez szukanie literek, każdy czuł odpowiedzialność za to by w  czasie szybszym niż przeciwnicy ułożyć wyrazy.
          Nauczyliśmy się współdziałania w grupie, utrwaliliśmy poznane litery, czytaliśmy wyrazy, które ułożyliśmy a co najważniejsze wspaniale się bawiliśmy, bo nauka to najlepsza zabawa. 😊

     

     

   • Powitanie Wiosny ze Świętym Patrykiem

   •     

          Dnia 20 marca w Muzeum w Chrzanowie uczestniczyliśmy w zajęciach, których tematem bylo "Powitanie Wiosny ze Świętym Patrykiem". Obejrzeliśmy ciekawą prezentację o pochodzeniu i obchodzeniu tego święta w Irlandii. Była także do wykonania postać Świętego Patryka papieru. Zajęcia bardzo podobały się naszym wychowankom, dlatego na pewno tam wrócimy.
                                                                                             wychowawca  Izabela Siewniak


                                       

   • WARSZTATY KULINARNE

   •  
                 W dniu 31 marca 2017 roku Oddział Przedszkolny uczestniczył w warsztatach kulinarnych w robieniu pizzy z ekologicznych i produktów w Trzebini. Pizzeria  znajduje się na stacji PKP. Wszystkie produkty są sprowadzane Z Włoch, począwszy od mąki a skończywszy na przyprawach.Zachwyt wzbudził piec który jest opalany drewnem, dzięki czemu pizza ma niepowtarzalny smak. W pizzerii przywitali nas kucharz i przemiła obsługa. Na stołach czekał na nas przepyszny naturalnie wyciskany sok ze świeżych owoców i pięknie nakryty stół. Po krótkiej prezentacji dzieci mogły umyć ręce i założyć czapki i fartuszki kucharzy. Sami od podstaw robili pizzę swoją pizzę. Każdy mógł wybrać swoje ulubione dodatki, oraz zobaczyć jak jego pizza zostaje włożona do pieca na dwie minuty. Sekretem było cienkie ciasto. Każdy był dumny ze swojej pizzy. Mogliśmy zjeść we wspólnym gronie i porozmawiać.Na koniec Mali kucharze otrzymali dyplom uczestnictwa w warsztatach. Polecamy Każdemu, by sam się przekonał o smaku a my tam na pewno wrócimy.
                                                                       Wychowawca Izabela Siewniak
     
   • POLICJANT i SZNUPEK W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

   • Policjant i Sznupek w oddziale przedszkolnym
     

           Dziś odwiedził nas Pan policjant.  Rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem w foteliku. Przypomniał numery alarmowe i w jakich sytuacjach należy dzwonić.  Dzieci zadawały pytania na które policjant odpowiadał. Poznaliśmy również Sznupka,  z którym się bawiliśmy i rozmawialiśmy. Po rozmowie kilkoro dzieci oświadczyło, że zostanie policjantem. Na koniec spotkania policjant wręczył dzieciom odblaski i oczywiście bylo coś słodkiego.
    Dziękujemy panu policjantowi za pouczającą wizytę.
                                                                                                                 Izabela Siewniak
     
   • HOKUS - POKUSS

   •     

          Żarki to gmina położona w malowniczym i bogato rzeźbionym krajobrazie jurajskim, w północnej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren gmina została włączona do Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. W falisto - pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne.

          Właśnie tutaj dziś wybraliśmy na naszą kolejną edukacyjną wycieczkę. Dziś naszym celem stała się rodzinna pracownia ręcznego wyrobu słodyczy, gdzie mogliśmy zobaczyć. nauczyć się i samodzielnie wykonać swojego lizaka ręcznie. Mogliśmy podziwiać kreatywność właścicieli, którzy chcą by mali klienci byli zadowoleni, robiąc coraz to nowoczesne kształty i formy swoich wyrobów.
    Następnym punktem naszej wycieczki była pracownia drewnianych zabawek dla dzieci. Po krótkim wykładzie na temat zabawek drewnianych dzieci zamieniły się w artystów malarzy i mogły pomalować swoją zabawkę wg upodobania. Pomysłów było mnóstwo i powstały dzięki temu piękne prace, które mogliśmy zabrać do domku. Można  również było kupić ręcznie wykonane drewniane zabawki i słodycze ręcznie wykonane. Dzieci bardzo się podobało, o czym świadczyły wzajemne rozmowy. Wycieczka odbyła się wspólnie z klasą pierwszą .
            Z panią Joanną Pawlak dziękujemy serdecznie mamom, które pojechały z nami.
                                                                                             Izabela Siewniak
   • V OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

   •            

                 2 czerwca w Hali Sportowej MOKSiR w Chrzanowie odbyła się już V Olimpiada Przedszkolaków. Nasi wychowankowie wzięli w niej udział. Prezentowaliśmy się w biało niebieskich strojach z logo naszej szkoły. Oprócz 10 zawodników na widowni zasiedli nasi koledzy i koleżanki z oddziału przedszkolnego wraz z panią Sylwią  i kilkoma mamami, by nas dopingować w rywalizacji w pięciu konkurencjach. Rywalizacja była zacięta ale zabawa i radość jeszcze większa. Dzieci otrzymały medale, upominki i balony. Najważniejsze jednak, że nie zapomnieli, ze liczy sportowy duch i dobra zabawa. Wszyscy byli zadowoleni 😃
                                                                                                                  
    Izabela Siewniak

   • DZIEŃ DZIECKA

   •      

       Dzień Dziecka

           1 czerwca jak co roku obchodzony jest Międzynarodowy  Dzień Dziecka. Także i w tym roku nie mogło być inaczej. Ten wyjątkowy dzień  spędziliśmy bardzo ciekawie i  miło. Zaczęliśmy od wspólnego śniadania. Po złożeniu życzeń dzieciom rozdaliśmy im upominki z okazji ich święta. Radość i uśmiech na twarzach wychowanków znaczyły, że  prezenty się spodobały. Prawie cały dzień spędziliśmy na świeżym powietrzu, bawiąc się wspólnie i grając w rozmaite gry. Dzieci podsumowując dzień, mówiły, że to był najwspanialszy dzień w ich życiu. I o to nam chodziło!!!

                                                                                Izabela Siewniak

   • WIOSKI ŚWIATA

   •        
            12 czerwca wybraliśmy się na ostatnią już w tym roku wycieczkę do Krakowa. Tym razem naszym celem stały się Wioski Świata.  Mogliśmy się poczuć jak mieszkańcy owych wiosek. Zwiedzaliśmy i bawiliśmy się. Ciekawym punktem programu były zawody  w przenoszeniu wody z wiaderka do miski za pomocą  gąbki. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek. Wycieczka należy do udanych bo dzieci chcą tam jeszcze wrócić 😃.
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Balinie
   • spbalin@chrzanow.pl
   • administrator.spbalin@op.pl
   • 032/ 613-17-67
   • ul. Jaworznicka 139 32-500 Chrzanów
   • /SPBalin/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych