• Nagłówek

   •     ROK SZKOLNY 2016-17

   • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

   •       
         Długo oczekiwany przez uczniów koniec roku szkolnego przypadł na słoneczny, gorący dzień, pozytywnie zapowiadający rozpoczynające się wakacje. Od samego rana szkoła zapełniła się elegancko ubranymi dziećmi z rodzicami, trzymającymi w dłoniach pękami kwiatów.
            W powietrzu wyczuwało się radość wymieszaną ze smutkiem związanym z faktem zakończenia roku szkolnego. Niektóre dzieci miały łzy w oczach, nie hamując się przytulały się do swoich nauczycieli. Sala gimnastyczna odświętnie przygotowana na uroczystość, z trudem pomieściła uczniów, pedagogów i przybyłych gości.
           Następnie Pani Dyrektor z wychowawcami wręczyła świadectwa i nagrody dla wyróżnionych uczniów oraz podziękowania dla rodziców za ich zaangażowanie w działalność szkoły.
          Koniec roku to jednak nie tylko wzruszenie, ale przede wszystkim nagroda za całoroczny wysiłek. Uczniowie naszej szkoły bardzo mocno pracowali przez cały rok szkolny, osiągając bardzo wysokie wyniki.

     

   • GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY

   • GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY


    26 kwietnia 2017r w naszej szkole odbyło się po raz XIX GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY. 
    W tym roku hasło przewodnie konkursu recytatorskiego to: POECI DLA DZIECI. 
    Do konkursu zgłoszono 21 uczniów z klas I – III oraz 19 uczniów z klas IV –VI.
    Komisja w składzie: p. Jolanta Głowacz, p. Jolanta Kupiec oraz p. Antoni Dobrowolski przyznała następujące miejsca:

    W kategorii klas I:
    I miejsce: Antonina Skalna - Szkoła Podstawowa w Luszowicach
    II miejsce: Klaudia Hałko - Szkoła Podstawowa w Płazie
    III miejsce: Nikola Dorynek  - Szkoła Podstawowa Nr 1 z OI w Chrzanowie

    W kategorii klas II:

    I miejsce: Julianna Gąsior – Szkoła Podstawowa w Balinie
    II miejsce: Michalina Piegza - Szkoła Podstawowa w Płazie
    III miejsce: Lilianna Jastrzębska - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie

     

    W kategorii klas III: 
    I miejsce: Ewa Czak- Szkoła Podstawowa Nr 1 z OI w Chrzanowie
    II miejsce: Maria Radwan - Szkoła Podstawowa w Płazie
    III miejsce: Franciszek Dobosz- Szkoła Podstawowa w Balinie 

    Komisja w składzie: p. Jolanta Głowacz p. Jolanta Kupiec, oraz p. Antoni Dobrowolski  przyznała następujące miejsca:

    W kategorii klas IV: 
    I miejsce: Igor Rumistrzewicz - Szkoła Podstawowa Nr 1 z OI w Chrzanowie

    II miejsce: Natalia Pawlik – Szkoła Podstawowa w Balinie

    III miejsce: Karolina Rabska – Szkoła Podstawowa Nr 1 z OI w Chrzanowie

     

    W kategorii klas V:
    I miejsce: Marek Kozioł - Szkoła Podstawowa nr 6 w Chrzanowie

    II miejsce: Kamila Kuzak – Szkoła Podstawowa w Balinie

    III miejsce: Martyna Śledzińska - Szkoła Podstawowa w Luszowicach

     

    W kategorii klas VI:
    I miejsce: Gabriela Majta -  Szkoła Podstawowa w Balinie                                   
    II miejsce: Patryk Garnek - Szkoła Podstawowa Nr 1 z OI w Chrzanowie

    Patronat nad konkursem objął Urząd Miejski w Chrzanowie.
    Nad konkursem czuwały panie J. Pawlak i M. Taborska.
    Dziękujemy i zapraszamy za rok.

   • KONSTYTUCJA 3 MAJA

   • naród, który nie zna swojej przeszłości,

    umiera i nie buduje przyszłości”

    3 MAJA 1791

    UCHWALENIE KONSTYTUCJI

               W atmosferze powagi i szacunku uczniowie naszej szkoły uczcili 226 rocznicę UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.  Po wysłuchaniu najważniejszych informacji związanych z obchodami odśpiewano hymn państwowy.  

   • SPOTKANIE Z PISARZEM JAKUBEM SKWORZEM

   •        Spotkanie z pisarzem Jakubem Skworzem

            W piątek 21 maja pojechaliśmy do Miejskiej Biblioteki w Chrzanowiena spotkanie z panem Jakubem Skworzem. Wydał on ostatnio książkę pt.: “Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi". Opowiadała ona o chłopczyku o imieniu Oskar, który marzył o konsoli. Rodzice jednak nie mogli jej kupić, ponieważ nie mieli pieniędzy na takie wydatki, więc główny bohater „wziął sprawy w swoje ręce”. Jak można się domyślić, nic dobrego z tego nie wynikło.

            Kiedy byliśmy już w sali i zajęliśmy miejsca rozpoczęło się spotkanie. Gdy pisarz już się przedstawił to zaczął się z nam dzielić wiedzą o książce. Opowiadał o niej, ale także pokazywał na slajdach kilka fragmentów z publikacji. Podczas całego spotkania dostaliśmy dwie karty pracy związane z utworem. Pierwsza z nich polegała na znalezieniu dziesięciu różnic, a druga na rozwiązaniu krzyżówki. Myślę, że dla wszystkich te zadania były proste.

            Po prezentacji robiliśmy sobie grupowe zdjęcie z panem Jakubem Skworzem. Kiedy już uwieczniono ten moment, można było zakupić "Prawie bajki" oraz poprosić o autograf. Pan Jakub powiedział, że tej jesieni ukaże się nowa książka jego autorstwa o młodości Adama Mickiewicza. Już nie mogę się doczekać!

                                                                                    Monika Marcelińska kl. Va

                                                                                  

   • DZIEŃ ZIEMI

   •          Dzień Ziemi to okazja do przypomnienia wszystkim o tym, że należy dbać o planetę, na której żyjemy. Coroczne obchody rozpoczął pokaz mody ekologicznej, a następnie klasa VI przygotowała występ, w którym zachęcała do segregacji zasypujących nas śmieci, które można powtórnie wykorzystać. Równocześnie pokazała skutki zanieczyszczania środowiska. Z tej okazji również, koordynator tego święta Pani E. Grabska-Cygan, zorganizowała na terenie szkoły różnego rodzaju konkursy, których rozstrzygnięcie nastąpiło na apelu. Podczas uroczystości zachęcano uczniów  do uczestnictwa w całorocznych zbiórkach aluminium, makulatury i baterii.

   • SPOTKANIE WIELKANOCNE

   •  

       „Są takie święta raz do roku,

    co budzą życie, budzą czas.” 

     

    Ten fragment śpiewanej przez uczniów piosenki oddaje w pełni charakter Świąt Wielkanocnych. Czas poprzedzający ten świąteczny okres, to czas zadumy, oczekiwania, ale również wiosenny czas budzącego się życia. Tegoroczne spotkanie wielkanocne przygotowane przez uczniów kl.IIa,b,c przypomniało nam nie tylko o polskich tradycjach ludowych takich jak malowanie pisanek, kraszanek, robienie wyklejanek, świecenie palm czy śmigus- dyngus. Ten ostatni obyczaj zaprezentowali mali dyngusiarze przy symbolicznym polewaniu wodą składając również świąteczne życzenia. Występ został radośnie zaprezentowany. Małe kaczuszki zatańczyły swój szlagier. Baba, która miała koguta, wsadziła go do buta i wszyscy zastanawiali się śpiewająco dlaczego. Śpiewem zapraszaliśmy również do rodzinnego spędzenia tych świąt.

     Po występie możemy powiedzieć, że „Wielkanocne obyczaje, wszyscy dobrze znamy. Pamiętamy o nich, gdy się przy stole zbieramy. Piękna i rodzinna jest polska Wielkanoc, a każdy obyczaj ma swą magiczną moc.” Rodzinnie u nas także było, bo dzień wcześniej odbyło się spotkanie z rodzinami występujących uczniów. Po występie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Artyści otrzymali symbolicznego czekoladowego króliczka.

    Przygotowane na tą okazję przez uczniów naszej szkoły konkursowe stroiki świąteczne zostały wraz z życzeniami przekazane samotnym osobom mieszkającym w naszej miejscowości.

    Program został przygotowany przez p. Barbarę Kłeczek, p. Renatę Kowalską i p. Małgorzatę Pawlak.

       

   • MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ WIOSENNY

   • MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ WIOSENNY

            Już Wiosna! Czas na wagary? Może i czas, ale w naszej szkole dzisiaj nikomu nie przyszło do głowy, żeby szkoły unikać. Jak co roku 21 marca odbył się Międzyklasowy Turniej Wiosenny.

            Uczniowie powitali Panią Wiosnę (dokładnie aż cztery). Każda z klas w wybranych przez siebie barwach rywalizowała w szeregu trudnych konkurencji i zadań. Zmagania na najwyższym poziomie wygrała klasa VI, w imieniu której przewodnicząca klasy Ania Kargula odebrała nagrody: puchar i słodycze. Nad przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: p. Iwona Kozub, p. Dominika Gabriel i p. Zdzisław Jentys.

    Gratulujemy

     

   • POWITANIE WIOSNY

   •        Po długiej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia Wiosny. Wiosna wszystkim dzieciom kojarzy się z przylotem bocianów, śpiewem ptaków, kwitnieniem bazi, pojawieniem się przebiśniegów i krokusów. Dlatego jak co roku  postanowiliśmy powitać Wiosnę w naszej szkole.

        Uczniowie klasy I odczytali list od Wiosny, śpiewali piosenki o Wiośnie, recytowali wiersze zachęcające Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie. Dzieci  były przebrane za zwiastuny Wiosny: żabki, bociany, motyle, ptaszki, biedronki, kwiaty, zwierzęta.

        Każda klasa przygotowała na  powitanie Wiosny piosenkę, żeby powitać ta piękną porę roku jak najradośniej.

    Dzień minął szybko i radośnie.

       Uroczystość przygotowała p. Joanna Pawlak.

   • DNI PATRONA SZKOŁY - MIKOŁAJA KOPERNIKA

   • DNI PATRONA SZKOŁY - MIKOŁAJA KOPERNIKA

    W tym roku obchody Dnia Patrona trwały w naszej szkole 2 tygodnie. Każda klasa wykonała pracę plastyczną na zadany temat.

    Oddział przedszkolny wykonał pracę „Wesoły kosmita”.

    Klasa 1 „Lunetę małego astronoma”.

    Klasy 2 pracę „Nasza planeta Ziemia”.

    Klasy 3 -6 pracę „Rakietą w kosmos”.

    Wszystkie prace wykonane różnorodną techniką były kolorowe i staranne i wszystkie zostały nagrodzone pysznymi toruńskimi piernikami.

    Dla klas 4 -6 odbyła się Kopernikiada .Każda klasa wybrała swoją 5 – cio osobową drużynę, która ją reprezentowała .Uczniowie rozwiązywali quiz wiedzy o Koperniku, krzyżówkę oraz wykonywali pracę plastyczną ‘’Układ słoneczny”. ’W tej zaciętej rywalizacji

    I miejsce zajęła kl. 6

    II miejsce kl.5a

    III miejsce kl. 5b

    IV miejsce kl. 4

    Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrody.

    Przez 2 dni gościliśmy w naszej szkole przenośne planetarium „Planet Expres
    z Zabrza, dzięki któremu z bliska zobaczyliśmy planety, ich księżyce, odległe galaktyki oraz wiele innych zjawisk występujących we Wszechświecie. Odbyliśmy niezwykłą podróż do najdalszych zakątków Kosmosu. Były też ciekawe doświadczenia, które wykonywali sami uczniowie.

    Podsumowanie wszystkich działań ,których koordynatorkami były p. Jolanta Dulowska i p. Barbara Tomaszek odbyło się na uroczystej akademii. Uczniom, którzy zbudowali przestrzenny Układ Słoneczny wręczono nagrody książkowe. Otrzymali je:

    Oskar Sobala kl.3b

    Szymon Zalewski kl 3b

    Wiktor Piecek kl. 3a

    Emilia Czerwonka kl. 3a

    Mateusz Volodins kl. 3a

    Dawid Lebuda kl. 3a

    Radosław Mikłas kl.2a

    Patrycja Korzonek kl. 2a

    Igor Józefowicz kl. 2a

    Oliwia Otrębska kl. 2b

    Bartosz Mamica kl.1

            Wszystkie nagrodzone prace można oglądać na wystawie na dolnym korytarzu. Mamy nadzieję, że podjęte działania wzbogaciły wiedzę naszych uczniów na temat wielkiego Polaka i astronoma, naszego patrona – M. Kopernika.

   • DZIEŃ SENIORA

   • Już od przeszło pół wieku w naszej szkole w styczniu odbywa się niezwykłe spotkanie. Zaproszeni goście, to dla każdego wyjątkowi ludzie, bo to babcie i dziadkowie naszych uczniów.

    Dziękując za liczne przybycie, Dyrektor Grażyna Jamrozik przywitała wszystkich ciepłymi, serdecznymi słowami. Następnie przekazała głos uczniom klas III a i b, pod kierunkiem p. Agnieszki Krysiak i p. Mirandy Taborskiej, którzy przedstawieniem jasełkowym, wierszem i piosenką, sercem i uśmiechem – dziękowali swoim babciom i dziadkom w dniu ich święta za bezgraniczną miłość. 

    Występ uświetnił koncert Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który przygotował  zabawny spektakl  przybliżający nam zwyczaje i tradycje kultury żydowskiej. Następnie dyrektor szkoły złożyła wszystkim Seniorom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta.

    Po programie artystycznym goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Śpiewano wspólnie kolędy.  Był to dzień pełen radosnych chwil i wzruszeń.

   • KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

   •             Już po raz drugi w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Króla w Balinie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Muzykowanie rozpoczęło się o godz. 1530 dnia 7 stycznia 2017r. Zabrzmiały wówczas piękne polskie kolędy, przeplatane fragmentami prozy. Program artystyczny przygotowany został pod kierunkiem nauczyciela naszej szkoły, pani Agnieszki Krysiak i pani Anny Pietrzyk – opiekuna scholii Inicjatorem uroczystości i jej współorganizatorem była pani dyrektor, Grażyna Jamrozik. 

                Utwory wykonane przez uczniów naszej szkoły oraz absolwentów wzruszały i bawiły, przede wszystkim jednak brzmiały niezwykle prawdziwie i z całą pewnością rozgrzały serca zgromadzonych, skłaniając do refleksji nad magią i istotą Świąt Bożego Narodzenia.

                Na zakończenie tej środowiskowej imprezy usłyszeliśmy tradycyjne kolędy w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich. Później podzieliliśmy się opłatkiem, ks. Rafał wyśpiewał, a pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia.

                W poprzednim roku kolędowaliśmy wspólnie dla Wiktorii, w tym uczciliśmy pamięć zmarłego proboszcza – ks. Aleksandra Kruczka.

     

     

   • ZABAWA KARNAWAŁOWA

   •                

    Zabawa karnawałowa

           Po ciężkiej pracy nasi uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek - 5 stycznia.

    Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Dolny korytarz wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, gwiazdami i plakatami zachęcała do szampańskiej zabawy - najpierw młodszych uczniów klas 0-III, a po południu starszych uczniów klas IV-VI.

           W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, smoki, diabły, lwy, krokodyle, motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła...

    Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach.

           Po południu odbył się również bal uczniów klas IV-VI w tym roku pt.: Piekło - Niebo. Było mniej przebierańców, ale niektórym nie zabrakło wyobraźni i przyodziali się w prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami, różnymi świecidełkami, przyozdobione piórami. Podczas dyskoteki swój układ taneczny zatańczyły uczennice z klas V i VI. Zrobili ogromne wrażenie na pozostałych uczniach. Starsi uczniowie również bawili się cudownie, a dobrą muzykę serwowali chłopcy z klasy szóstej.

   • JASEŁKA

   • Tradycją Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Balinie są coroczne bożonarodzeniowe przedstawienia przygotowywane przez  dzieci i ich opiekunów.   

            22 grudnia 2016 roku uczniowie klas III  po raz kolejny zaprezentowali  historię Marii, Józefa i nowonarodzonego w Betlejem Dzieciątka. Widowisko przedstawiające sceny z narodzin Jezusa, do którego przybyli pasterze, aniołowie, Trzej Królowie i dzieci, przeplatane były kolędami i pastorałkami. Trzecioklasiści  mieli  możliwość zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. Przedstawienie uatrakcyjniły: rekwizyty, kostiumy  i taniec. Jasełka przygotowane były pod kierunkiem  p. Mirandy Taborskiej i Agnieszki Krysiak. Mali aktorzy wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Oklaskom nie było końca.

     

   • MIKOŁAJKI DLA SCHRONISKA

   •         W tym roku uczniowie naszej szkoły pod opieką Samorządu Uczniowskiego przystąpili do VII edycji programu MIKOŁAJKI DLA SCHRONISKA. Przez kilka tygodni zbierali dary dla psów i kotów, które zostały przekazane dla potrzebujących czworonogów ze Schroniska w Oświęcimiu.

    W imieniu społeczności szkolnej i zwierzaków serdecznie dziękujemy!

   • MIKOŁAJKI Z PROFILAKTYKĄ

   •                      MIKOŁAJKI

    Mikołaju, Mikołaju…

     

            6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

        Po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania integracyjnego na sali gimnastycznej, gdy śpiewaniu i tańcom towarzyszył miły nastrój, usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”.

         Jego przybycie poprzedził krótki spektakl profilaktyczny przygotowany przez uczniów klasy szóstej.

           Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Na zakończenie wizyty Mikołaj poproszono do wspólnego zdjęcia, a potem pożegnał się z nami… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć. A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!

    - To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

     

     

     

   • TYDZIEŃ BEZ AGRESJI

   • Niech to hasło nas zjednoczy.
    Stop agresji i przemocy!!!

     

    W dniach od 14 do 18 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole TYDZIEŃ BEZ AGRESJI pod nazwą „NIE ZAMYKAJ OCZU”. Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem agresji wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie uczniom niebezpieczeństw wynikających z zachowań agresywnych.

    Codziennie obowiązywał nas inny kolor ubrania (od barw ciemnych do jasnych). Pierwszego dnia w poniedziałek odbył się krótki apel, na którym przedstawiono cele i założenia programu oraz przedstawiono harmonogram zajęć. Następnie uczniowie pod kierunkiem wychowawców wypracowywali klasowe zasady przeciwdziałania agresji. We wtorek przedstawiciele klas wykonywali plakaty pt. „Agresji mówimy: STOP”. Wszystkie prace zostały wywieszone na tablicach wystawowych w holu dolnego korytarza. W środę odbyły się projekcje filmów na temat przemocy i agresji oraz pogadanki na temat „Jak zapobiegać zrachowaniom agresywnym w szkole? Czwartek był dniem kiedy uczniowie tworzyli wiersze, fraszki i rymowanki na temat zapobiegania agresji i przemocy. W piątek odbyło się podsumowanie programu „TYDZIEŃ BEZ AGRESJI”, podczas którego uczniowie klas 0-II zaprezentowali przygotowane scenki,  rymowanki oraz wiersze. 21 listopada w DNIU ŻYCZLIWOŚCI uczniowie klas III – VI zaprezentowali młodszym kolegom efekty swojej tygodniowej pracy, wręczono dyplomy najżyczliwszym uczniom oraz nagrodzono zwycięzców konkursów profilaktycznych.

           Jesteśmy przekonane, że nasze działania przyniosły pożądany skutek, że udało nam się uświadomić dzieciom co to jest agresja  i przemoc oraz ich skutki. Nasze doświadczenia chcemy wykorzystać  w przyszłym roku podczas innego tygodnia zorganizowanego pod innym hasłem.

     

    „Przemoc jest straszna . Przemoc to choroba .

    Okrutne czyny , czasem nawet słowa .

    Ogarnia wszystkich winnych i bez winy .

    ”.Nie szukajmy zemsty , szukajmy przyczyny

                                                             

     

     Organizatorzy:

    Elżbieta Grabska-Cygan

    Barbara Kłeczek

   • SPOTKANIE Z MARTĄ FOX

   • Uczennice klasy VI brały udział w spotkaniu w Libiążu ze znaną pisarką i dziennikarką Martą Fox.

   • TYDZIEŃ BEZ AGRESJI

   • NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ W KLASIE

    „0”         Kamila Pyra

    I              Dawid Fudała

    II a          Julia Dulowska

    II b         Oliwia Otrębska

    II c          Maja Jamrozik

    III a        Dominika Ulczok

    III b        Paulina Kołodziej

    IV           Natalia Pawlik

    V a         Miłosz Stolarz

    V b         Martyna Zorychta

    VI           Amelia Gładys

   • ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

   •                   25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie oddziału przedszkolnego, klasa I, oraz II a, b, c zostali zaproszeni na spotkanie z symptaycznymi misiami do biblioteki szkolnej. W tym właśnie dniu biblioteka zmieniła się w "Krainę Misiolandii". Dzieci przyniosły swoje ulubione misie i opowiedziały ich historię. Obejrzały też wystawę książek, których bohaterami są misie. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom historię pluszowej zabawki największą atrakcją były  zagadki oraz zabawy ruchowe przy muzyce, a także ciekawostki o życiu i zwyczajach niedźwiedzi. Z zaciekawieniem dzieci wysłuchały przeczytanej opowieści o małym, polarnym niedźwiadku, który pokonał swój lęk przed ciemnością i stał się dzielnym niedźwiedziem. Uczniowie za pomocą różnych technik plastycznych wykonali "misiowe" portrety, a wspólne zdjęcia będą sympatyczną pamiątką tego miło spędzonego dnia.

   • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   •       Święto Niepodległości - polskie święto narodowe - obchodzone jest co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Przez tak długi czas naszego kraju nie było, podzieliły go miedzy siebie trzy mocarstwa: Austria, Prusy i Rosja. Nie było polskiego rządu, polskich szkół, ale byli Polacy, którzy nigdy nie zapomnieli języka polskiego. Im też zawdzięczamy odzyskanie wolności pod koniec l wojny światowej. Właśnie 11 listopada 1918 roku władzę nad wojskiem przejął Józef Piłsudski, wielki polski polityki mąż stanu. Do czasu wybuchu I wojny światowej obchodzono to święto tylko dwa razy -w roku 1937 i 1938. Potem wybuchła II wojna światowa i Dnia Niepodległości znowu nie było. Tym razem straciliśmy wolność na 5 lat. Po roku 1945, czyli po zakończeniu 11 wojny światowej, komunistyczne władze naszego kraju świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca, datę podpisania Manifestu PKWN, jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski, l znów przez długie lata nie wolno było świętować 11 listopada. Dopiero 15 lutego 1989 roku Sejm przywrócił to święto pod nieco zmienioną nazwą: Narodowe Święto Niepodległości. 

     

         W tym roku w naszej szkole apel patriotyczny przygotowała klas Va. Uczniowie opowiadali nam o burzliwych losach naszej Ojczyzny w XIX i XX wieku. Nie zapomnieli o wielkich Polakach i ich walce o to .. „żeby Polska była Polską”. Jak zawsze akademię uświetnił występ szkolnego chóru Copernicus pod opieką pani Agnieszki Krysiak.  

     

   • ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

   •                 

                W październiku cała szkoła świętowała "Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych". Hasło tegorocznych obchodów brzmiało "Ucz się aby rozszyfrować swój świat". Z tej okazji biblioteka przygotowała wiele imprez czytelniczych i konkursów. 26.10 cała szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Dzieci z klas młodszych przebrały się za postacie z bajek, a dzieci z klas starszych za postacie z lektur. Stroje zachwycały kolorystyką i oryginalnością. Odwiedziło nas mnóstwo bajkowych gości, m.in. Czerwony Kapturek z wilkiem, Kot w butach, Królewna Śnieżka z krasnoludkami, Kubuś Puchatek z Tygryskiem. Wśród bohaterów lektur zachwycały: Anie z Zielonego Wzgórza, Pan Kleks, Doktor Dolittle, Alicja z Krainy Czarów, Nel oraz Harry Potter. Dzieci z entuzjazmem opowiadały o postaciach za które się przebrały, wykazując się przy tym doskonałą znajomością lektur i bajek. Bajkowy dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Co widać na fotografiach.

   • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   • Wykształcenie to dobro,

    którego nic  nie jest, w stanie nas pozbawić”

                                                                                    J. Menander

     

     

    14.10.2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem  p. Dominiki Gabriel i p. Agnieszki Krysiak  przygotowali humorystyczne przedstawienie oraz wiele ciekawych wierszy i piosenek obrazujących ciężką pracę nauczycieli.  Piękna dekoracja dodała charakteru uroczystości. Pani Dyrektor Grażyna Jamrozik tradycyjnie już tego dnia podziękowała nauczycielom za trud  i zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia.

    Na koniec życzenia wszystkim nauczycielom od Rady Rodziców złożyła  przewodnicząca pani  Aleksandra Wołoszczak.

    Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort oraz poczęstunek przy kawie.

   • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

   • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

    Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.

    Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

    Anonim

           Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń.  Samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy życzyła uczennicom i uczniom Pani Dyrektor Grażyna Jamrozik, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.

         Najbardziej przejęci byli w tym dniu pierwszoklasiści, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Balinie.

    WSPANIAŁEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Balinie
   • spbalin@chrzanow.pl
   • administrator.spbalin@op.pl
   • 032/ 613-17-67
   • ul. Jaworznicka 139 32-500 Chrzanów
   • /SPBalin/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych