• Nagłówek

   •  ROK SZKOLNY 2015/16

     

   • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

   •            

      24 czerwca 2016r.  zakończenie roku szkolnego

                       

    Być starszym- to marzenie dzieci,

    a przecież czas tak szybko leci,

    mija godzina za godziną,

    nim się spostrzegłeś- rok upłynął!

                                      J. Brzechwa         

                

         Długo oczekiwana uroczystość – zakończenie roku szkolnego jest chyba dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców najpiękniejszą chwilą, szczególnie dla tych, którzy po całym roku pracy i wysiłku doczekały zasłużonego odpoczynku oraz ich ciężka praca została wyróżniona i nagrodzona. Nagrodzeni zostali wszyscy zasłużeni uczniowie za wyniki w nauce jak 100% frekwencję.Pożegnaliśmy  również ks. Sławomira Łacnego , który po sześcioletnim pobycie w Balinie przechodzi do innej parafii. Pani dyrektor życząc udanych wakacji przypomniała o bezpiecznym sposobie spędzania wolnego czasu. Na koniec wychowawcy pożegnali się ze swoimi wychowankami i rozdali im świadectwa.

    I rozpoczęły się upragnione WAKACJE…

     

   • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

   • Zakończenie roku szkolnego w klasach VI.

          Po sześciu latach nauki pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów. Wśród tegorocznych uczniów opuszczających mury szkoły znalazło się wielu, którzy swoja pracą i zachowaniem zasłużyli na wyróżnienia. Wyróżniono i podziękowano za pracę również  rodzicom, których zaangażowanie i pomoc jest bezcenna. Wspaniała część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem pań I. Kozub i B. Tomaszek.  Szóstoklasistów pożegnali także młodsi koledzy. Drodzy absolwenci żegnamy się z wami słowami: "Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy czegoś pragniesz, gdy bardzo chcesz..." Wszystkiego najlepszego!

   • KONSTYTUCJA 3 MAJA

   •  

     

     

     

     

     

    Trzeci maja radością wiosenną

    wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,

    Sztandarami biało-czerwonymi

    umaiła się Rzeczpospolita.

     

         6 maja 2016r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie słowem i piosenką uczcili dzieło Sejmu Wielkiego oraz przybliżyli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowała klasa IVa.

     

     

   • GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY

   • GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY


    21 kwietnia 2016r w naszej szkole odbyło się po raz XVIII GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY. 
    W tym roku hasłem przewodnim konkursu recytatorskiego były  BAJKI JEANA DE LA FONTAINE. 
    Do konkursu zgłoszono 27 uczniów z klas I – III oraz 29 uczniów z klas IV –VI.
    Komisja w składzie: p. Jolanta Głowacz p. Antoni Dobrowolski oraz p. Sławomir Tomaszek przyznała następujące miejsca:

    W kategorii klas I:
    I miejsce: Hanna Samborska - Zespół Szkół Nr 2 w Chrzanowie /SP Nr 10/
    II miejsce: Julianna Gąsior - Szkoła Podstawowa w Balinie
    III miejsce: Maria Tętnowska  - Zespół Szkół Nr 1 z OI w Chrzanowie /SP Nr 8/
    W kategorii klas II:
    I miejsce: Tymoteusz Woźniak - Zespół Szkół Nr 1 z OI w Chrzanowie /SP Nr 8/
    II miejsce: Zuzanna Tobiasz - Szkoła Podstawowa Nr 1 z OI w Chrzanowie
    III miejsce: Anna Bytomska - Szkoła Podstawowa w Balinie 
    W kategorii klas III: 
    I miejsce: Anatolia Dzierwa - Zespół Szkół Nr 1 z OI w Chrzanowie /SP Nr 8/
    II miejsce: Lena Zalewska - Szkoła Podstawowa Nr 1 z OI w Chrzanowie
    III miejsce: Natalia Pawlik - Szkoła Podstawowa w Balinie

     

    Komisja w składzie: p. Jolanta Głowacz p. Ewa Marzec, oraz p. Antoni Dobrowolski  przyznała następujące miejsca:
     

    W kategorii klas IV: 
    I miejsce: Marek Kozioł - Szkoła Podstawowa nr 6 w Chrzanowie
    II miejsce: Ewelina Dyba - Zespół Szkół Nr 2 w Chrzanowie /SP Nr 10/
    III miejsce: Wiktoria Gucik – Zespół Szkół Nr 2 w Chrzanowie /SP Nr 10/
    W kategorii klas V:
    I miejsce: Zuzanna Pytlowska – Zespół Szkół Nr 1 z OI w Chrzanowie /SP Nr 8/
    II miejsce: Oliwia Bajdała - Szkoła Podstawowa Nr 1 z OI w Chrzanowie

    III miejsce: Karolina Fudała - Szkoła Podstawowa w Balinie
     

    W kategorii klas VI:
    I miejsce: Martyna Gawin - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie 
    II miejsce: Antoni Sygnat - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Chrzanowie
    III miejsce: Martyna Siewniak - Szkoła Podstawowa w Balinie

     

    Patronat nad konkursem objął Urząd Miejski w Chrzanowie.
    Nad konkursem czuwały panie J. Pawlak i M. Taborska.
    Dziękujemy i zapraszamy za rok.

   • ŚWIĘTO ZIEMI

   •        W dniu 22 kwietnia odbył się apel z okazja Dnia Ziemi. Jest to święto ekologiczne, uchwalone w 1970 roku przez obrońców środowiska ze Stanów Zjednoczonych i obchodzone jest do dnia dzisiejszego. Od 1990 roku jest świętem międzynarodowym, przypadającym na dzień 22 kwietnia. Celem obchodów są działania zmierzające do zahamowania degradacji środowiska przyrodniczego oraz ratowanie naszego zdrowia i życia kolejnych pokoleń. Z tej okazji uczniowie klasy V przygotowali interesujący spektakl teatralny, w którym postacie ze znanych baśni uczyły nas jak dbać o środowisko, jak segregować śmieci i jak skutecznie zahamować proces degradacji.

     

     

   • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

   • Dnia 21.03.16 pod hasłem „Bezpiecznie witamy wiosnę” odbyło się spotkanie kl.Ia, Ib, Ic z policjantem. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania o codziennej pracy policjanta, zobaczyły umundurowanie zakładane w zależności od przeprowadzanej akcji. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się wobec obcych osób, co zrobić, gdy spotkamy agresywnego psa. Przypomniał także, jak ważne jest korzystanie z fotelika dla dziecka w samochodzie oraz potrzebie zapinania pasów, zwracał uwagę, jak bezpiecznie bawić się na podwórku oraz o konieczności noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Uczniowie klas I mieli także okazję spotkać się z policyjnym Sznupkiem. Wspólna zabawa wszystkim sprawiła radość. Po spotkaniu każdy uczeń otrzymał pamiątkowa książeczkę. Na zakończenie zaśpiewaliśmy policjantowi życzenia. Serdecznie dziękujemy Panu Damianowi Dymanusowi.

     

   • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

   •      

         Mikołaj Kopernik to z pewnością patron szczególny i wyjątkowy. Był on bowiem niezwykłym, nietuzinkowym człowiekiem, który zmienił spojrzenie całej współczesnej sobie epoki na wszechświat i nasze, ludzi, miejsce w nim.

    Kopernik jest więc postacią należącą nie tylko do polskiej kultury i nauki, ale do całego świata. Taki patron napawa więc słuszną dumą. Takiego patrona należy właściwie uczcić i wspominać. Dlatego do tradycji Szkoły Podstawowej w Balinie należy święto, podczas którego uczniowie poznają sylwetkę uczonego, a także w trakcie uroczystej akademii wręczane są nagrody i wyróżnienia dla uczniów, biorących udział w konkursach Uroczystą akademię rozpoczęto od przemarszu pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu, następnie uczniowie klasy VI b zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny poświęcony postaci wielkiego Polaka. Uroczystość dała nam możliwość poszerzenia jakże ciekawej wiedzy jaką jest astronomia.

    Akademię zakończyło wręczenie przez organizatorów koszyków pełnych pierników dla wszystkich klas. 

     

     

     

   • DZIEŃ SENIORA

   • Dzień Seniora, który odbył się 9 stycznia 2016r. w Szkole Podstawowej w Balinie ma już ponad pięćdziesięcioletnią tradycję. Rok rocznie najstarsi mieszkańcy Balina spotykają się w dniu swojego święta. Z tej okazji uczniowie przygotowali program artystyczny. W tym roku zaprezentowano „Jasełka” przygotowane przez klasę III oraz kilka pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru „Copernicus”. Nie zabrakło również najserdeczniejszych życzeń dla babć i dziadków.  Na koniec Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku zabrał gości w muzyczną podróż po Europie. Był słodki poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd, wiele radości oraz łez szczęścia.

     

   • ZABAWA KARNAWAŁOWA

   • BAL KARNAWAŁOWY

    Była to długo oczekiwana przez nas chwila, pełna wrażeń i niespodzianek, a to za sprawą balu karnawałowego. Zabawa odbyła się na korytarzu ozdobionego różnokolorowymi balonami, maskami. Największe wrażenie jednak robili jego uczestnicy, którzy zachwycili nas swoim wyglądem. Wśród wielu ważnych „osobistości” można było dostrzec cały tłum Księżniczek, Rycerzy, zjawili się  Spidermeni, z morskich głębin wyłoniła się Syrenka, nie zabrakło Policjantów, odważnych Zorro oraz tajemniczych Magików.

    Wszyscy uczestnicy i goście zostali zaproszeni do przyjaznego kręgu, po czym nastąpiło uroczyste ich przywitanie przez prowadzących:

     

    „Jest karnawał.

    W karnawale wszyscy urządzają bale.

    To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara!

    Niech się bawią duzi, mali

    Zgromadzeni na tej sali.”

                                                                                        /E. Kowalska /

    W tym celu rozpoczęliśmy zabawę, której zadaniem było najpierw zaprezentowanie swojego stroju, gdzie wywoływaliśmy do środka, utworzonego wcześniej koła, kolejne grupy dzieci:

    - wszystkie księżniczki i królewny;

    - wszystkich wojaków, rycerzy, Spidermanów, Zorro;

    - postacie z bajek, zwierzątka, zabawki, itp.;

    Wszyscy z wielką radością i dumą prezentowali swoje kreacje. Następnie każda klasa zaprezentowała się we wspólnym pląsie do skocznej muzyki.

    Były wybory na króla i królową balu – kto znalazł w swoim ptysiu migdała został zwycięzcą. Zwycięska para została nagrodzona gorącymi brawami, na ich głowach pojawiły się przepiękne korony, po czym nowo wybrana para królewska zaprezentowała nam się ponownie podczas wspólnego tańca. Na balu nie zabrakło różnych konkursów nagradzanych nagrodami. Wszyscy bawili się doskonale. Na buziach wszystkich uczestników malowały się bajeczne uśmiechy.

     

   • JASEŁKA

   • JASEŁKA

    Bóg się rodzi…

              Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

    We wtorek 22 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej Balinie przedstawili swoją wersję Jasełek. W przedstawieniu przygotowanym przez klasę III i Pani Joannę Pawlak  mogliśmy zobaczyć nie tylko Maleńkiego Jezuska, Maryję, Józefa, cały zastęp pasterzy i aniołów, ale również  Trzech Króli, Heroda i diabły spierające się o jego duszę. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi i zaproszonymi gośćmi.

          Po udanym występie dyrektor szkoły Grażyna Jamrozik pogratulowała aktorom świetnego przedstawienia i złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

   • MIKOŁAJKI

   • MIKOŁAJKI 

    Dnia 7.12.15r. wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na spotkanie z Mikołajem. Gdy dzwonek zadzwonił trzy razy, wraz z nauczycielem poszliśmy na salę gimnastyczną. Po powitaniu Pani E.Grabska-Cygan rozdała nagrody za najlepsze prace w szkolnym konkursie  profilaktycznym.

    Następnie Dagmara z Kamilą zaśpiewały świąteczną piosenkę. Gdy skończyły nasłuchiwaliśmy czy idzie już  Mikołaj. Najpierw usłyszeliśmy dzwoneczki, a potem zobaczyliśmy orszak składający się z Aniołówangel i Diabładevil. Wszyscy cieszyli się z przyjazdu Mikołaja w ten bezśnieżny dzień. Gdy Mikołaj zasiadł w fotelu Anioły i Diabeł pomagały mu w rozdaniu prezentów. Wszyscy otrzymali kolorowe teczki. Wspólna fotografia i już musieliśmy się żegnać… Na  pożegnanie  uczennice klasy VI zaśpiewały nam piosenkę:

       „Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem

    I warto mieć marzenia

    Doczekać ich spełnienia

    Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem

    Nie obserwują zdarzeń

    I nie spełniają marzeń

    Kto wie... Kto wie...”

     

    Kamila Kuzak, Arkadiusz Starzak kl. IVb

     

   • ANDZEJKI

   •  

    ANDRZEJKOWE WRÓZBY

           Zgodnie z tradycją w wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie, „odczytują” cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.

     

         Uczniowie klas III- VI Szkoły Podstawowej w Balinie przeżyli wspaniały wieczór, pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Uczestnicy zabawy podziękowali Samorządowi Uczniowskiemu, który zadbał o oprawę muzyczną oraz salę wróżb. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

        Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas ,,wieczoru wróżb i tańca”.

     

     

        

   • "BAZYLISZEK"

   • "BAZYLISZEK"

    Nie możemy czynić wielkich rzeczy
     -tylko małe, za to z wielką miłością”.

      Matka Teresa

          Uczennice klasy V przygotowały klasową inscenizację warszawskiej legendy „O Bazyliszku”.  Młode artystki z wielkim zaangażowaniem podeszły do powierzonego im zadania.  Zadbały o charakteryzację, rekwizyty, a nawet ścieżkę dźwiękową. Swoje umiejętności aktorskie uczennice zaprezentowały przed dziećmi z naszego oddziału przedszkolnego. Na twarzach maluchów widać było uśmiech i zadowolenie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami.

    Obsada aktorska: Anna Kargula, Karolina Fudała, Kamila Mamica, Dagmara Kozik, Julia Korlacka, Gabriela Majta.

   • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

   • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

     

    Tradycyjnie w dniu 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: „Życzliwość wystarczy”. W szkole, w tym dniu obowiązywał kolor żółty.  Na korytarzach i w salach lekcyjnych wyeksponowano gazetki, hasła nawiązujące do pozytywnych uczuć i relacji interpersonalnych. Uczniowie przygotowali odciski swoich dłoni, na których wypisali swoje dobre uczynki.

         Każda klasa przygotowała krótki skecz, historyjkę lub piosenkę, które kolejno uczniowie prezentowali przed cała społecznością szkolną. Następnie pani Ela Grabska – Cygan – główny koordynator Dnia Życzliwości wyczytała listę najżyczliwszych uczniów z każdej klasy. Najżyczliwsi wybrani zostali przez członków swojej klasy.

               Dzień minął w miłej atmosferze, pełnej uśmiechu, radości i życzliwości.

     

    Lista NAJŻYCZLIWSZYCH:

     

    Kl. 0           -  Amelia Klamut

    Kl. I a         -  Natalia Mruk

    Kl. I b         -  Oliwia Otrębska

    Kl. I c          -  Zuzanna Lasek

    Kl. II a         -  Franciszek Dobosz

    Kl. II b        -  Iga Pstraś

    Kl. III           -  Natalia Pawlik

    Kl. IVa        -  Wiktoria Szulejewska

    Kl. IV b       -  Martyna Zorychta

    Kl. V           -  Anna Kargula

    Kl. VI a       -  Klaudia Krasowska

    Kl. VI b       - Wiktoria Szopa

     

     

     

   • ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   •  

    Warczą karabiny i dzwonią pałasze,

    To Piłsudski ruszył w pole, a z nim wojsko nasze(...)

    (pieśń żołnierska)

     

    W piątek 6 listopada 2015 r., w naszej szkole odchodzono Dzień Niepodległości. Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Każdy uczeń miał wpięty biało-czerwony kotylion. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły Podstawowej w Balinie odśpiewaliśmy wspólnie hymn państwowy, a następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Martyna Siewniak przedstawiła obszerną relację z wydarzeń z listopada 1918 roku.

    Do uroczystości dołączył również  szkolny chór Copernicus wykonując pieśni patriotyczne. 

     

   • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


   •             14 października 2015r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Święto polskiej szkoły, to dzień szczególny, to święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu mieliśmy okazję złożyć wszystkim nauczycielom nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Za to, że dają najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku – wykształcenie.

    Na uroczystości zgromadziła się rada pedagogiczna, pracownicy administracji, emerytowani nauczyciele oraz Burmistrz Miasta Chrzanowa Marek Niechwiej. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych i słowie wstępnym dyrektor Szkoły Podstawowej w Balinie Pani Grażyna Jamrozik  zaprosiła do obejrzenia części artystycznej, przygotowanej przez Panie: Agnieszkę Krysiak i Barbarę Tomaszek. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając, recytując i grając. Szkolny chór Copernikus w szczególny sposób wyśpiewał życzenia dla zaproszonych gości.  Uczniowie klas szóstych w żartobliwy sposób przedstawili uroki  życia szkolnego.

                Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów, życząc dużo sił do podejmowania wyzwań jakie czekają nas w pracy z dziećmi i młodzieżą.

                Życzenia i podziękowania za trud w pracy z dziećmi złożyła również przewodnicząca Rady Rodziców pani Aleksandra Wołoszczak. W imieniu Rady Rodziców obdarowała nas przepięknymi bukietem kwiatów i słodkim poczęstunkiem. Podczas uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej wyróżnionym nauczycielom.

                Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.

     

   • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

   •        

             1września 2015 r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2015/2016. Był to ważny dzień dla wszystkich uczniów, a szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy rozpoczynali naukę szkolną.

    Rozpoczęcie roku było połączone z uroczystością „Pasowania na ucznia”. Dyrektor Pani Grażyna Jamrozik serdecznie przywitała wszystkie dzieci i rodziców. Następnie uczniowie klasy II a i  II b wierszem i piosenką powitali przyszłych pierwszoklasistów i dzieci z oddziału przedszkolnego. W części oficjalnej uroczystości wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy, a następnie dzieci złożyły ślubowanie. Pierwszoklasiści przyrzekali, że będą pilnie uczyć się, szanować kolegów i koleżanki oraz wszystkich pracowników szkoły. Potem nastąpił ważny moment dla pierwszaków -  pasowanie. Pani dyrektor Grażyna  Jamrozik ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Balinie. Serdecznie gratulujemy pierwszakom i życzymy, aby wydarzenie to na długo pozostało w ich pamięci i było dobrym początkiem na drodze edukacji szkolnej.

         Nieco później w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2015/2016, wzięli udział  uczniowie klas III - VI wraz z wychowawcami. Pani dyrektor Grażyna Jamrozik bardzo serdecznie powitała starszą grupę wiekowa. W krótkim wystąpieniu  z powodu tropikalnych upałów w tym roku, życzyła  wszystkim uczniom   zapału  oraz wielu sukcesów w dalszej edukacji. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal.

     

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Balinie
   • spbalin@chrzanow.pl
   • 032/ 613-17-67
   • ul. Jaworznicka 139 spbalin@chrzanow.pl
 • Galeria zdjęć

  • Pożegnanie klas VIII
  • Nowe toalety na dolnym korytarzu
  • Program Aktywna Tablica
  • #zostańwdomu #skarpetkowewywanie #ZadaniaBezDrukowania
  • Program Edukacyjny Akademia Bezpiecznego Puchatka zakończony!
  • KARNAWAŁ 2020
  • Mistrzowie Gminy Chrzanów w Tenisie Stołowym
  • "Bezpieczny uczeń- jak unikać zagrożeń"- spotaknie z policjantami
  • Mamo, Tato wolę wodę!-projekt w Oddziale przedszkolnym
  • Wspólne kolędowanie w Kościele 6.I.2020r.
  • Przedstawienie świąteczne 2019 "Opowieść wigilijna"
  • Nagrody w konkursie profilaktycznym