NASZE UROCZYSTOŚCI 2018/19 ZEBRANIA Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 GODZINY PRACY PEDAGOGA CHÓR SZKOLNY - COPERNICUS HYMN SZKOŁY WYCIECZKI 2018/19 DZWONKI WYCIECZKI 2017/18 (archiwum) NASZE UROCZYSTOŚCI 2017/18 (archiwum)

O SZKOLE

NASZE UROCZYSTOŚCI 2017/18 (archiwum)

ROK SZKOLNY 2017/18

SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO

20 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem.

Policjantka przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji oraz odpowiedzialności nieletnich wobec prawa.

GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY

XX GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY

25 kwietnia 2018r w naszej szkole odbyło się po raz XX GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY. 
W tym roku hasło przewodnie konkursu recytatorskiego to: CO NAM W DUSZY GRA- POEZJA WIELKICH UCZUĆ I EMOCJI.
Do konkursu zgłoszono 24 uczniów z klas I – III oraz 28 uczniów z klas IV –VII.
Komisja w składzie: p. Jolanta Głowacz, p. Jolanta Kupiec oraz p. Antoni Dobrowolski przyznała następujące miejsca:

W kategorii klas I:
I miejsce: Julia Muszyńska - Szkoła Podstawowa Nr 1 z OI w Chrzanowie
II miejsce:
Filip Śnieżek - Szkoła Podstawowa w Balinie
III miejsce:
Katarzyna Marewicz  - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie

W kategorii klas II:

I miejsce: Emma Michael – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „EDISON” w Chrzanowie

II miejsce: Klaudia Hałko - Szkoła Podstawowa w Płazie
III miejsce: Julia Wołoszczak - Szkoła Podstawowa w Balinie

 

W kategorii klas III: 
I miejsce: Adam Walesic- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Chrzanowie
II miejsce:
Lilianna Jastrzębska - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie
III miejsce: Julianna Gąsior - Szkoła Podstawowa w Balinie 

W kategorii klas IV: 
I miejsce: Hubert Malik - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Chrzanowie

II miejsce: Anna Bytomska – Szkoła Podstawowa w Balinie

III miejsce: Marcelina Korzec – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Chrzanowie

 

W kategorii klas V:
I miejsce: Alicja Madera– Szkoła Podstawowa w Balinie

II miejsce: Wiktoria Nędza - Szkoła Podstawowa nr 6 w Chrzanowie

III miejsce: Kornelia Dura - Szkoła Podstawowa w Płazie

 

W kategorii klas VI:
I miejsce: Marek Kozioł - Szkoła Podstawowa nr 6 w Chrzanowie
II miejsce: Wiktoria Ziober - Szkoła Podstawowa Nr 8 z OI w Chrzanowie

III miejsce: Emilia Dziedzic - Szkoła Podstawowa w Płazie
 

W kategorii klas VII:

I miejsce: Kinga Kawka - Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie
II miejsce: Joanna Malik - Szkoła Podstawowa Nr 6 w Chrzanowie

III miejsce: Oliwia Łagan - Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie


Patronat nad konkursem objął Urząd Miejski w Chrzanowie.
Nad konkursem czuwały panie J. Pawlak i M. Taborska.
Dziękujemy.

 

21 MARCA - WIOSNA

 
      21 marca 2018r. w naszej szkole uczniowie powitali Panią Wiosnę podczas uroczystych obchodów Dnia Wiosny. W szkole było kolorowo, a szczególnie zielono, bo każda klasa starała się ubrać „wiosennie". Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy 1, którzy pod kierunkiem Pani Agnieszki Krysiak przygotowały część artystyczną.  Następnie uczniowie  klas 0 -3 wykonywali prace plastyczne.
          Starsze klasy według corocznej tradycji przystąpiły do Wiosennego Turnieju Międzyklasowego. Każda z klas w wybranych przez siebie barwach rywalizowała w kilkunastu konkurencjach sprawnościowych i intelektualnych. Zmagania na najwyższym poziomie wygrała klasa V  w imieniu której przewodnicząca klasy odebrała kosz pełen słodyczy. Nad przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: p. Zuzanna Kułach, p. Beata Mąsior i p. Magdalena Gut.
 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

1lutego 2018 r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa.

Najpierw swoją zabawę z konkursami mieli najmłodsi uczniowie, którzy nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, czarodziejek, strażaków czy Batman'ów.

Następnie odbyła się zabawa dla starszych uczniów naszej szkoły. Dzieci bawiły się przy muzyce chętnie biorąc udział w różnych konkursach.

 

DZIEŃ SENIORA

        W sobotę 20 stycznia odbył się w naszej szkole tradycyjny Dzień Seniora, czyli święto wszystkich dziadków, babć, oraz wszystkich, którzy czują, że już wkroczyli w wiek „seniorski”.
      Program artystyczny obejmował występy naszych uczniów  klas III, którzy zaprezentowali Jasełka, a następnie dziadków zabawiali najmłodsi – dzieci z oddziału przedszkolnego.
       Kulminacją przedstawienia był występ pan z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne  prezentując kilka szlagierów z przed lat.  Tradycyjnie po uroczystości Seniorzy udali się na słodki poczęstunek.
      Wszystkim Seniorom życzymy zdrowie, zdrowia, radości i pociechy ze swoich wnucząt.

JASEŁKA

     Tradycją naszej szkoły jest organizowanie przedstawienia jasełek z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dlatego też 22 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka, które prezentowane były dwukrotnie, tak, aby cała społeczność szkolna mogła w nich uczestniczyć.

    Do wykonania przedstawienia jasełkowego zaangażowali się uczniowie klas trzecich.  W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Była Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołki... . Młodzi aktorzy włożyli dużo serca i zaangażowania w przekaz prawdziwej historii narodzin Jezusa.

    Przedstawienie wprowadziło wszystkich w iście świąteczny nastrój. Dzieci zaprezentowały najpiękniejsze polskie kolędy oraz złożyły wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2018.

 

 

MIKOŁAJKI

 

       W piątek 8 grudnia wszystkie dzieci w Szkole Podstawowej w Balinie z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa.

          Już od samego rana uczniowie nasłuchiwały  dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Na 4 lekcji wszystkie dzieci  spotkały się na szkolnej sali gimnastycznej, aby powitać długo oczekiwanego gościa. Mimo braku białego puchu, jak co roku św. Mikołaj przybył do dzieci. W tym dniu, nie tylko Mikołaj dawał podarunki, również dzieci miały przygotowany prezent dla gościa w postaci piosenek, a uczniwie klasy VII przygotowali przedstawienie profilaktyczne.

       Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

 

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

    
      Dzień Życzliwości i Pozdrowień przebiegał w tym roku pod hasłem ZNAJDŻ SI Ę WŚRÓD ŻYCZLIWYCH. Jest to dzień bardzo szczególny, który ma nam uświadomić, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym. Uczniowie naszej szkoły przygotowali się do tego dnia bardzo solidnie. W dniu 21 listopada każda klasa przygotowała PLAKAT z cytatem , wierszem  promującym życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie. W świetlicy szkolnej wykonane zostały projekty kartek z okazji Dnia Życzliwości.
       W każdym zespole klasowym dokonano wyboru najbardziej życzliwej osoby w klasie czyli osoby, która wyróżnia się przyjaznym i życzliwym stosunkiem do kolegów i koleżanek w klasie.
      Obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień sprzyjają integracji społeczności klasowej i szkolnej, jest to wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Mamy nadzieję, że życzliwość z tego dnia będzie kontynuowana  w następnych dniach, tygodniach, miesiącach życzliwości.
 

ANDRZEJKI

Stare polskie przysłowie mówi:

,,Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”.

          Wigilia świętego Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Chłopcy spotykali się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli  24 listopada. Jednak z czasem katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie obrzędy są połączone i obchodzone jako tradycyjne andrzejki. Stały się też idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek. 

         30 listopada w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy andrzejki – dzień wróżb i zabaw.  Przedstawicielki klas szóstych wcieliły się w role wróżbitek, czarodziejek, wiedźm i czarownic przygotowując stoiska  z wróżbami. Wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe. Każdy uczeń mógł powróżyć sobie kilka razy.  Czuć było zapach wosku, widać było drżące płomyki świec  i zaskakujące wróżby w ciastkach. Wielu uczniów obawiało się, że wróżby mogą być niezbyt pomyślne. Okazało się jednak, że prawie wszystkie dziewczęta wyjdą kiedyś za mąż,  a chłopcy znajdą swoje żony. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, architektów, księży, masażystek, a nawet polityków. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Kolorowe i migające światełka sprawiły, że atmosfera była pełna magii.

        Dzień wróżb zakończyliśmy dyskoteką szkolną. Wszyscy  wspaniale bawili się przy rytmach różnorodnej muzyki.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

JUŻ NIEPODLEGŁA.....
 
        99 lata temu zdobyliśmy niepodległość. Szczęściem jest, że nie wiemy, co to znaczy żyć w niewoli i nie posiadać własnego kraju; być Polakiem a nie mieć Polski.
       Wyrazem szacunku do historii i rodaków walczących w imię naszej wolności był uroczysty apel dnia 10 listopada. Uczniowie przypomnieli walkę z zaborcami, którą toczyli nasi prapradziadkowie przez 123 lata.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji.
 
    W Szkole Podstawowej w Balinie dzień ten uczczono 13 października 2017r., uroczystą akademią, na którą zaproszeni zostali również emerytowani nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji. Serdeczne życzenia złożyli także goście, którzy odwiedzili naszą szkołę, a byli to: Pan Wołoszczak – Przewodnicząca Rady Rodziców i Pan Stanisław Dusza – sołtys Balina.
   Spotkanie rozpoczęły życzenia złożone przez panią dyrektor Grażynę Jamrozik, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty i  życzyła wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.
     Młodzież naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno - muzyczny, który w zabawny sposób przedstawiał dzień z życia ucznia, któremu szkolną egzystencję utrudnia kilku szkolnych belfrów. W scence kabaretowej wystąpili uczniowie klasy VI a. Występ jak zwykle wsparł szkolny chór Copernicus.

 

WIKTORIA SZULEJEWSKA i JASIEK MELA

 
     W czasie tegorocznych wakacji, przebywając w Krakowie na Kopcu Kościuszki spotkałam Jaśka Melę. To bardzo sympatyczny człowiek, świetnie się z dogadywaliśmy.  Chciałabym się spotkać z Nim jeszcze raz. Dziękuję Ci Jasiek za spotkanie.
 
PS Twój uśmiech zaraża!

 

Jan Mela zwany Jaśkiem, w dzieciństwie był porażony prądem. Wskutek wypadku stracił prawe przedramię i lewe udo. Pomimo kalectwa nie stracił pogody ducha, a nawet zaraża nią innych. Wraz z Markiem Kamińskim zdobył jako najmłodszy podróżnik oba bieguny – północny i południowy.
 
Wiktoria Szulejewska
 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

       
       15 września uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w corocznej akcji ekologicznej: Sprzątanie Świata. Poszczególne klasy pod opieką nauczycieli sprzątały tereny wokół szkoły, pobliskiego lasku i przystanku.
       Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli spod szkoły sprzątać wyznaczone tereny.
Akcja przebiegła sprawnie. Sprzątanie było nie tylko ciężką pracą fizyczną, ale także dobrą zabawą na świeżym powietrzu.
        Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są pożytecznym narzędziem w procesie edukacji ekologicznej młodego pokolenia.

HISTORYCZNY GOŚĆ

      
       19 września klasa VII na lekcji historii gościła niesamowitego gościa, mieszkańca Balina, 89-letniego Pana Tadeusza Zduńskiego.
       Nasz Gość miał 12 lat, gdy wybuchła II wojna światowa. Bardzo chętnie wracał do tamtych chwil, przybliżał nam ówczesne, jakże burzliwe czasy. Opowiadał o przymusowej pracy w Niemczech, o wyzwoleniu, powrocie do domu rodzinnego i o tym jak miłość zawiodła Go, aż … do Balina.
        Mimo tak strasznych doznań, w dalszym ciągu Pan Tadeusz zachował pogodę ducha i wiele wigoru. Na pytanie, co trzeba robić, żeby być szczęśliwym odpowiedział: „Najważniejsze jest, żeby być dobrym dla innych i mieć czyste sumienie.
 
Panie Tadeuszu bardzo dziękujemy za niesamowitą lekcję żywej historii i życzymy 200 lat życia.
 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

     Jak to zwykle bywa, tegoroczne wakacje znów okazały się za krótkie, a czwarty września niestety przywitał nas słonecznym poniedziałkowym porankiem. I choć dziwnym trafem pędzący niczym ekspres czas lata i błogiego lenistwa zwolnił, ustępując ponownie miejsca rytmowi szkolnemu, na korytarzach naszej szkoły nie brakło wesołego harmidru i podekscytowanych uśmiechów. Wypoczęte, rozszczebiotane dzieciaki zebrały się na sali gimnastycznej.
     Gwar momentalnie ucichł, kiedy o godzinie 900 rozpoczęła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018. Pani dyrektor Grażyna Jamrozik serdecznie przywitała uczniów i życzyła im mnóstwa sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Lekko onieśmieleni pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów i złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie uczniowie rozeszli się do klas, aby porozmawiać ze swoimi wychowawcami.
     Przed godziną 1100 korytarze naszej szkoły ponownie się zatłoczyły, wypełnione tym razem przez doświadczonych w „szkolnych bojach” uczniów klas III-VII.
 
      Z okazji pierwszego dzwonka wszystkim naszym uczniom, i tym starszym, i tym najmłodszym, życzymy oczywiście jak najlepszych ocen w nowym roku szkolnym, ale przede wszystkim radości z nauki i odkrywania swoich pasji oraz talentów.
 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Balinie
    ul. Jaworznicka 139

    spbalin@chrzanow.pl
  • 032/ 613-17-67

Galeria zdjęć