- NASZE UROCZYSTOŚCI 2016-17 (archiwum)
- NASZE UROCZYSTOŚCI 2015-16 (archiwum)
- NASZE UROCZYSTOŚCI 2014-15 (archiwum)
- NASZE UROCZYSTOŚCI 2013-14 (archiwum)
- NASZE UROCZYSTOŚCI 2012-13 (archiwum)
- NASZE UROCZYSTOŚCI 2009-11 (archiwum)
- WYCIECZKI 2016-17 (archiwum)
- WYCIECZKI 2015-16 (archiwum)
- WYCIECZKI 2010-15 (archiwum)
Nagłówek
ROK SZKOLNY 2014-15
Gminne Święto Wiosny
GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY
20 maja 2015r. odbyło się po raz XVII GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY. W tym roku hasłem przewodnim były "Przysłowia polskie". Do konkursu zgłoszono 50 uczestników z chrzanowskich szkół podstawowych. Komisja w składzie: p. Ewa Marzec, p. Jolanta Głowacz oraz p. Antoni Dobrowolski przyznała następujące miejsca:
W kategorii klas I:
I miejsce: Hanna Samborska - Zespół Szkół Nr 2 w Chrzanowie
II miejsce: Tymoteusz Woźniak -Zespół Szkół Nr 1 z OI w Chrzanowie
III miejsce: Julia Cebula - Niepubliczna Szkoła Podstawowa EDISON w Chrzanowie
W kategorii klas II:
I miejsce: Julia Tomasik - Szkoła Podstawowa w Płazie
II miejsce: Alicja Madera - Szkoła Podstawowa w Balinie
III miejsce: Wiktoria Nędza - Szkoła Podstawowa Nr 6 w Chrzanowie
W kategorii klas III:
I miejsce: Marek Kozioł - Niepubliczna Szkoła Podstawowa EDISON w Chrzanowie
II miejsce: Gabriela Zdunek - Szkoła Podstawowa Nr 1 Z OI w Chrzanowie
III miejsce: Kamila Kuzak - Szkoła Podstawowa w Balinie
W kategorii klas IV:
I miejsce: Antoni Trębacz - Zespół Szkół Nr 1 z OI w Chrzanowie
II miejsce: Joanna Malik - Szkoła Podstawowa nr 6 w Chrzanowie
III miejsce: Kamila Kopeć - Szkoła Podstawowa w Płazie
W kategorii klas V:
I miejsce: Amelia Madej - Niepubliczna Szkoła Podstawowa EDISON w Chrzanowie
I miejsce: Martyna Gawin - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie
II miejsce: Mikołaj Stachura - Szkoła Podstawowa Nr 1 z OI w Chrzanowie
II miejsce: Jakub Filipek - Szkoła Podstawowa w Balinie
III miejsce: Martyna Siewniak - Szkoła Podstawowa w Balinie
III miejsce: Jakub Szczurek – Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie
W kategorii klas VI:
I miejsce: Weronika Nowicka - Szkoła Podstawowa nr 6 w Chrzanowie
II miejsce: Gabriela Kula - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie
III miejsce: Klaudia Dudek - Szkoła Podstawowa w Płazie
Patronat nad konkursem objął Urząd Miejski w Chrzanowie.
Nad konkursem czuwały panie J. Pawlak i M. Taborska.
Dziękujemy i zapraszamy za rok.
"DĄB DWUDZIESTU CZTERECH IMION"
Klasa szósta posadziła przy szkole drzewko, które ma po nich pozostać i wszystkim przypominać o ich sześciu długich latach spędzonych w murach tejże szkoły. Uczniowie uroczyście nadali małemu dąbkowi imię: „Dąb Dwudziestu Czterech Imion”, na cześć 24 uczniów klasy VI.
KONSTYTUCJA 3 MAJA
Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno- muzyczny w wykonaniu klasy VI był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Odczytano również główne postanowienia ówczesnej konstytucji. Uroczystość niosła przesłanie również dla nas, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza Ojczyzna rozwijała się duchem wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.
DZIEŃ ZIEMI
Światowy Dzień Ziemi 2015 jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Zmieniaj nawyki - nie klimat!". Jest to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce Dzień Ziemi świętowany jest od 1990 roku.
Tematem przewodnim obchodów Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Balinie była popularyzacja ekologii oraz uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją.
W piątek 24 kwietnia, uczniowie odgrywając krótkie scenki, zachęcali wszystkich do dbania o naszą MATKĘ ZIEMIĘ. Pokazali, jak ważna jest przyroda, która nas otacza i jak możemy się o nią troszczyć każdego dnia, nie tylko z okazji Święta Ziemi. Można było również posłuchać piosenek o treściach ekologicznych. Uroczystość przygotowali młodzi członkowie koła ekologicznego pod opieką pani Elżbiety Grabskiej – Cygan.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
PORANEK WIELKANOCNY
Malutki baranek ma złote różki,
pilnuje pisanek na trawce z rzeżuszki,
gdy nikt nie widzi chorągiewką buja
i cicho beczy wesołego Alleluja.W dniu 30 marca w naszej szkole oglądaliśmy przedstawienie Poranek Wielkanocny przygotowany przez klasę II i panią Joannę Pawlak.
Na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie z klas 0-6, nauczyciele i zaproszeni goście. Dzieci przedstawiały jak wygląda Wielkanoc w Polsce i w innych krajach europejskich. Z przedstawienia najbardziej podobała się nam tradycja w Niemczech, gdzie dzieci szukają w Wielkanoc czekoladowych jajek, wcześniej ukrytych przez dorosłych. Piosenką „A po tym wielkim poście" klasa druga przypomniała również o zbliżającym się śmigusie dyngusie. Po akademii klasy trzecie zaśpiewały piosenkę „Wieziemy tu kogucika".
Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Przedstawienie było ciekawe i pouczające.
Kuba Swerczek kl. III b
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
Tegoroczne ferie zimowe spowodowały opóźnienie w szkolnych obchodach Dnia Patrona. Jak wiemy Mikołaj Kopernik przyszedł na świat 19 lutego 1473 roku w Toruniu. Właśnie tej barwnej i zasłużonej dla polskiego narodu postaci oddaliśmy hołd, kolejny już raz, w murach naszej szkoły. Tegoroczną akademię przygotowała klas Vb pod opieką pań: Barbary Tomaszek, Magdaleny Gut i Jolanty Dulowskiej. Barwny i niezwykle treściwy występ wspomagany był przez naszych najmłodszych – zerówkowiczów.
Po części artystycznej nastąpiło rozwiązanie konkursów tematycznie związanych z Naszym Patronem.
Na koniec odbył się turniej międzyklasowy wiedzy o Mikołaju Koperniku, w którym I miejsce zajęła klasa VI.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Pierwszy Dzień Wiosny
Kalendarzowe rozpoczęcie Wiosny w tym roku przepadło w sobotę, a my w szkole świętowaliśmy już w piątek. W tym dniu uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani… na kolorowo i bez książek. Klasy I przygotowały przedstawienie o Wiośnie, które bardzo mi się podobało. Potem wspólnie robiliśmy sobie zdjęcia, a gdy wróciliśmy do klasy tworzyliśmy jajka wielkanocne. Przed godziną jedenastą, przez zaciemnione szkiełka oglądaliśmy zaćmienie Słońca, które się zdarza bardzo rzadko. Gdy wracaliśmy do domu świeciło słonko, a ja wypatrywałam pierwszych oznak wiosny. Zobaczyłam na drzewach bazie i w ogródkach krokusy. Był to bardzo wyjątkowy i miły dzień.
Karolina Majda kl. III a
MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ WIOSENNY
SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU WIOSENNEGO
Dwudziestego marca 2015 roku w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Turniej Wiosenny. Jest on już szkolną tradycją, urządzany już od kilkunastu lat z okazji Pierwszego Dnia Wiosny lub jak nazywają go starsi uczniowie - Dnia Wagarowicza. W jury konkursu zasiedli nauczyciele, którzy nie są wychowawcami klas, czyli: pani Gut, pani Dulowska, pan Jentys i ks. Łacny.
Uczniowie starszych klas przyszli do szkoły na godzinę 900, po czym zeszli na salę gimnastyczną, gdzie rozpoczęły się klasowe zmagania. Każdej klasie był przypisany konkretny kolor garderoby i tak: klasa IV była „zielona”, Va – „biała”, Vb „żółta”, a my - czyli klasa VI - jak zwykle „niebieska”.
Turniej składał się z 14 różnorakich konkurencji, w których mogliśmy się pochwalić naszymi talentami i wiedzą z różnych dziedzin. Rywalizacja dla naszej klasy zaczęła się niezbyt pomyślnie, ale z upływem czasu można było zauważyć nasze dwuletnie doświadczenie i objęliśmy prowadzenie, którego już nie oddaliśmy do końca.
Był to niezwykły dzień, gdyż po przerwie klasy IV-VI wyszły na szkolne boisko i podziwiały rzadkie astronomiczne zjawisko, jakim jest zaćmienie Słońca.
Zwycięska klasa otrzymała mnóstwo słodyczy, dyplom oraz statuetkę.
Myślimy, że turniej wszystkim (nam najbardziej) się podobał i jest nam przykro, że w przyszłym roku już nie będziemy mogli go wygrać.
Uczniowie klasy VI
DZIEŃ SENIORA
Jak co roku w styczniu miało miejsce niecodzienne spotkanie w naszej szkole. Zaproszeni goście, to dla każdego wyjątkowi ludzie, bo to babcie i dziadkowie naszych uczniów. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele lokalnych władz: Burmistrz Gminy Chrzanów Marek Niechwiej, Zastępca Burmistrza Beata Wątor, Sołtys Stanisław Dusza, przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku p. Jadwiga Dudek, p. Alicja Woźniak, Przewodniczący Rady Rodziców p. Marcin Marceliński, Zastępca p. Agata Lachur oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
Dziękując za liczne przybycie, Dyrektor Grażyna Jamrozik przywitała wszystkich ciepłymi, serdecznymi słowami. Następnie przekazała głos uczniom klas III a i b, pod kierunkiem p. Małgorzaty Pawlak i p. Barbary Kłeczek, którzy przedstawieniem jasełkowym, wierszem i piosenką, sercem i uśmiechem – dziękowali swoim babciom i dziadkom w dniu ich święta za bezgraniczną miłość.
Występ uświetnił koncert szkolnego chóru Copernicus prowadzony przez p. Agnieszkę Krysiak oraz popisy utalentowanych uczniów szkół muzycznych: Kamilę Malczyk z kl. IV, która zaprezentowała Taniec polski oraz Wiosnę A. Vivaldiego na skrzypcach, Karolinę Dudę z kl. VI, która zagrała na saksofonie Walca Siebera. Kolędę Jezus Malusieńki na fletach prostych wykonał zespół instrumentalny naszej szkoły.
Następnie dyrektor szkoły złożyła wszystkim Seniorom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta, przypominając o tak istotnej roli babci i dziadka w domu rodzinnym oraz relacjach pomiędzy dziadkami i wnukami. Na ręce najstarszych obecnych Seniorów p. Janiny Przebindowskiej (95 lat), Antoniego Kozuba (91 lat) i p. Mariana Gładysa (91 lat) wraz z Burmistrzem i Panią Wiceburmistrz złożyła kwiaty i słodki upominek.
Po programie artystycznym goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Śpiewano wspólnie kolędy. Uczniowie wręczyli gościom przygotowane przez siebie upominki. Był to dzień pełen radosnych chwil i wzruszeń.
JASEŁKA
Jest taki dzień….
Jasełka
Co roku z niecierpliwością oczekujemy ulubionych przez wszystkich Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie ich szybkiego nadejścia pragną dzieci, dla których święta te kojarzą się z radością i prezentami. W oczekiwaniu na ich nadejście rozważamy różnymi sposobami tajemnicę Bożego Narodzenia w stajence betlejemskiej. Jednym z nich było przygotowane przez klasy trzecie pod opieką p. Małgorzaty Pawlak i p. Barbary Kłeczek przedstawienie jasełkowe. Sala gimnastyczna, na której odbywał się występ, została świątecznie przystrojona. Przepiękna scenografia podkreślała wzniosłość chwili. Mali aktorzy grający z wielkim zaangażowaniem sprawili, że poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka nagrodzone zostały gromkimi brawami, a panującą atmosferę oraz grę młodych aktorów utrwaliliśmy na fotografiach. Przed częścią artystyczną uczniowie wraz z wychowawcami dzielili się opłatkiem w swoich klasach.
SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
5-go grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż zgodnie z tradycją gościliśmy Świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem słodyczy. Uczniowie przyjęli go bardzo entuzjastycznie. Było przy tym wiele radości i uśmiechów. Nikt nie został pominięty, Święty pamiętał o wszystkich. Oczekiwanie na miłego gościa umilił występ uczniów z klasy VI w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Powiedz NIE” Nagrodzono również uczestników szkolnych konkursów.
KONKURS ROZTRZYGNIĘTY
Został rozstrzygnięty konkurs „Zakupy z klasą” ogłoszony przez sklep Delikatesy Centrum w Balinie. W konkursie brały udział wszystkie klasy.
Nagrody wręczyła kierownik sklepu.
I miejsce klasa II i otrzymała MINIWIEŻĘ
II miejsce klasa I a i b i otrzymała RADIOMAGNETOFON
III miejsce klasa III a i b i otrzymali GŁOŚNIKI DO LAPTOPA
Nagrody pocieszenia JAJKO NIESPODZIANKĘ otrzymali wszyscy uczniowie szkoły.
Serdecznie dziękujemy
ZABAWA ANDRZEJKOWA
Tradycyjne już pod koniec listopada ogarnia nas gorączka wróżb i zabawy. Tak też stało się tym razem, 27 listopada odbyła się długo oczekiwana dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie mieli okazję potańczyć i pobawić się we wspólnym gronie. Samorząd Szkolny przygotował również andrzejkową salę, w której można było dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłym roku.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła”…
Każda klasa wspólnie z wychowawcą przygotowała spektakl tematyczny dotyczący życzliwości i dobrego zachowania w różnych sytuacjach. Mieliśmy okazję posłuchać piosenek, zobaczyć miniprzedstawienia i kilka scenek kabaretowych. Uczniowie klas również wybrali spośród siebie najżyczliwszego ucznia, bądź uczennicę. Najżyczliwsi uczniowie w szkole zostali nagrodzeni dyplomami i gromkimi brawami.
Kl. „0” – Emilia Dudek
Kl. I a – Krzysztof Rożnowski
Kl. I b – Iga Pstraś
Kl. II – Natalia Pawlik
KL. III a – Wojciech Szkółka
Kl. III b – Kamila Kuzak
Kl. IV – Anna Kargula
Kl. V a – Wiktoria Szopa
Kl. V b – Natalia Odrzywolska
Kl. VI – Wojciech Mruk
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
7 listopada w naszej szkole obchodziliśmy bardzo uroczyście 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Latem 1914 roku w Europie rozpoczęła się wielka wojna, nazwana później I wojną światową. Po jednej stronie znalazły się Niemcy i Austria, a po drugiej Francja, Rosja i Wielka Brytania. Po raz pierwszy państwa, które dokonały rozbiorów Polski, znalazły się po różnych stronach frontu. Fakt ten spowodował, że w kraju i za granicą zaczęto organizować polskie oddziały wojskowe. Największą sławę zyskały Legiony, których twórcą był Józef Piłsudski.
11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Na czele państwa jako naczelnik stanął Józef Piłsudski. Polacy tworzyli państwo, prowadząc walkę o jego granice: powstania śląskie: 1919, 1920, 1921, wojna z Rosją 1920 roku. Wreszcie powstała II Rzeczpospolita.
11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października w Święto Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich opiekunów spektakl słowno-muzyczny, w którym zaprezentowali wiersze i piosenki. Występ uświetnił również szkolny chór Copernicus, który jak zwykle zaprezentował kilka pięknych utworów.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Wakacje zostaw we wspomnieniach…
1 września uroczystą mszą w Kościele Parafialnym w Balinie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015.
Następnie na sali gimnastycznej zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły p. Grażynę Jamrozik. Uczniowie klasy II przygotowani przez panią Joannę Pawlak piosenką i wierszem przywitali nowo przybyłych uczniów.
Pasowania na Ucznia dokonał Zastępca Burmistrza Pan Robert Maciaszek, który przez symboliczne dotknięcie ołówkiem i wypowiedzenie słów „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” przyjął do społeczności naszej szkoły 42 uczniów. Dyrektor szkoły wręczyła każdemu Akt Pasowania. Pasowani uczniowie złożyli uroczyste Ślubowanie.
Równie uroczyście zostały powitane dzieci, które będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego.
Dyrektor szkoły życzyła uczniom i nauczycielom samych sukcesów, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć dzieci.