• Nagłówek

   •                         Bibliotekarz mgr Jolanta Dulowska

     

     

    Poniedziałek- 8.00-9.00  11.30-12.30

    Wtorek - 8.00-11.30

    Środa 8.00-13.00

    Czwartek - NIECZYNNE

    Piątek- 8.00-9.00   10.00- 13.30  

   • Pasowanie uczniów klasy II na czytelnika

   • Uroczyste pasowanie i przyjęcie drugoklasistów do grona czytelników biblioteki szkolnej odbyło się 23 października 2019 r. Nauczyciel bibliotekarz zapoznał uczniów z regulaminem wypożyczania oraz zasadami korzystania z biblioteki szkolnej.Uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy związane z książką i postaciami z bajek. Wysłuchali "próśb książki" oraz złożyli uroczyste ślubowanie.

    Każdy uczeń "Księgą wiedzy czarodziejskiej" został pasowany na czytelnika Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Balinie i zaproszony do częstych odwiedzin w "Królestwie ksiązki". 

   • IMPREZA CZYTELNICZA "NOC DETEKTYWÓW"

   •  

    V raz z rzędu impreza czytelnicza pod nazwą „NOC DETEKTYWÓW” rozpoczęła się 24.05.2019 r. o godz. 17.00, a zakończyła 25.05. o godz.8.00. Uczestnikami imprezy byli uczniowie kl. Va. Po powitaniu i przypomnieniu zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania się podczas zabawy i wykonywania zadań, pani bibliotekarka zapoznała uczestników z postacią szwedzkiego autora najlepszych kryminałów dla dzieci – Martinem Widmarkiem, nazywanym dziecięcą wersją Agaty Christie. To właśnie jego książkę pt. „Tajemnica mumii” należącą do serii „Biuro detektywistyczne Lassiegio i Mai” czytaliśmy wieczorem, próbując rozwikłać zagadkę kradzieży obrazów w muzeum przez tajemniczą mumię.

    Uczestnicy podzieleni na 4 zespoły pracowali i rywalizowali ze sobą w grupach. Quiz ze znajomości życia i twórczości Martina Widmarka został rozwiązany „śpiewająco’’, więc w nagrodę wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

    Na początku zajęć wyjaśniliśmy kto to jest „detektyw’’ , czym się zajmuje i jakie cechy powinien mieć dobry detektyw. Jednym z zadań , które wykonywali uczniowie było rozwiązywanie quizów i zagadek logicznych. Niektóre okazały się proste, inne przysporzyły trudności, co nie zepsuło „młodym  detektywom” dobrej zabawy. Sami doszli przecież do wniosku, że detektyw nie zraża się trudnościami i niepowodzeniami lecz konsekwentnie dąży do celu, jest wytrwały, cierpliwy, uparty i ciekawy świata. Te cechy powinny być niezbędne również uczniowi.

    Atrakcją nocy okazały się „detektywistyczne podchody’’. Szukając ukrytych wskazówek i rozwiązując je, uczniowie odnaleźli ‘’ukryty skarb’’ czyli słodką niespodziankę.

    Wiele radości przyniosło dzieciom wykonanie pracy plastycznej z przygotowanych wcześniej szablonów. Były to atrybuty detektywa, okulary, wąsy, fajka oraz melonik. Zrobiliśmy wiele wspólnych zdjęć , które pozostaną miłą pamiątką.

    Jedną z wielu atrakcji NOCY DETEKTYWÓW było rysowanie portretu przestępcy wg rysopisu ,który zawierał wiele detali. Wszystkie grupy spisały się na medal.

    Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się co to jest daktyloskopia i czemu ona służy. Każdy uczestnik wykonał odcisk własnych linii papilarnych, by przekonać się, że każdy z nas ma inne ,niepowtarzalne linie papilarne i ta cecha ułatwia wykrycie przestępcy.

    Jako wytrawni detektywi , szyfrowaliśmy wiadomości „niewidzialnym atramentem” czyli ( sokiem z cytryny) oraz alfabetem Morse’a.

    Część zadań dzieci wykonywały po kolacji, podczas której spałaszowaliśmy pyszną pizzę. Około północy, po wieczornej toalecie , obejrzeliśmy filmową wersję przygód młodych szwedzkich detektywów czyli Lassiego i Mai. Po nocnym seansie część uczestników smacznie usnęła a inni rozmawiali i chichotali do samego rana.

    Myślę, że ta kolejna udana noc czytelnicza zostanie na długo w pamięci uczestników i będzie miłym szkolnym wspomnieniem.

    Scenariusz zajęć opracowały i zajęcia przeprowadziły; mgr Jolanta Dulowska i mgr Dominika Gabriel .

    Do zobaczenia za rok! Może z inną grupą, inną książką, ale w naszej szkolnej bibliotece. Tutaj nie ma miejsca na nudę. Jest zabawnie, kreatywnie i każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zapytajcie tych , którzy spędzili już NOC W BIBLIOTECE.

    Gorąco zapraszam za rok.

    Bibliotekarz: Jolanta Dulowska.

     

   • NAJLEPSZY ZNAWCA BAŚNI

   •                 W czwartek 29 listopada 2018r. chętni klas IV walczyli o tytuł " Najlepszego znawcy baśni. Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł należało przeczytać 13 baśni. Zadania, które rozwiązywali uczniowie  były róznorodne.Były to zagadki, krzyżówka, układanie imion bohaterow lub postaci z rozsypanych liter, zgadywanie tytułów  za pomocą wylosowanych rekwizytów, rozpoznawanie baśni za pomocą przeczytanego fragmentu, tekstu czy odpowiedzi  na pytania dotyczące znajomości treści . Najzabawniejszym zadaniem było zareklamowanie innym mojej ulubionej baśni. Rywalizacja była bardzo zacięta.Uczestnicy wykazali się dużą znajomością baśni, a różnice w punktacji były bardzo niewielkie.

                                                     Tytuł "NAJLEPSZEGO ZNAWCY BASNI " zdobyła  

                                                                SARA KAMIENIORZ   z klasy IV a

                                                      I miejsce  KAROLINA KLIMCZAK  z klasy IVb

                                                            II miejsce    EMILIA KOŁODZIEJCZYK  zklasy IV b               

                                                      III miejsce OLIWIA OTRĘBSKA  z klasy IV b

                                                                         DAMIAN SROKA  z klasy IV c

                             

   • Dzień Pluszowego Misia

   •                                                              DZIEŃ PLUSZOWEGO  MISIA

                                                                                    

     

                         27 Listopada 2018r.dla Oddziału Przedszkolnego oraz klasy II odbyły się zajęcia pt." Postać i przygody MIsia Uszatka". Dzieci poznały odpowiedź na pytania: Skąd wywodzi się Święto pluszowego misia?. dzieci z zaciekawieniem wysłuchały niektórych przygód MIsia, Przeczytane treści pokzaly dzieciom jak ważna w życiu jest Przyjaźń i jak kulturalnie zachowywać się  podczas wizyt i nie tylko. Efektem czytelniczych spotkań są piękne portrety MIsia Uszatka.

   • WYSTAWA Z OKAZJI 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

   •  Cała nasza szkoła, a więc również biblioteka szkolna uroczyście świętuje okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji zaprasza wszystkich do obejrzenia wystawy.Dzieci młodsze w bardzo prosty i przystępny sposób mogą zapoznać się z postacią marszałka Józefa Piłsudskiego, oraz legendą o powstaniu państwa polskiego.Starsi uczniowie mogą w skrócie prześledzić  historię Legionów Polskich , obejrzeć mapy z okresu rozbiorów Polski oraz narodzin II Rzeczypospolitej. Ciekawostką będzie zapewne to, jak zmieniało się godło na przestrzeni wieków. 

                                                                                                                               Serdecznie zapraszam!

                                                                                                                                 Jolanta Dulowska

                                                                                         

   • PRZERWY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

   •                             Biblioteka  jest miejscem , gdzie uczniowie chętnie spędzają swój czas wolny, co oczywiście bardzo cieszy. Nawet ci, którzy w danym dniu nie wypożyczają książek,przychodzą podczas przerw, by w ciszy odpocząć od hałasu i zgiełku szkolnych korytarzy. Przy okazji sięgają po tytuły, które ich zaciekawią i czytają wybrane fragmenty, czasem oglądają tylko obrazki lub czytają streszczenie zamieszczone na okładce. Bardzo często zdarza się , że wybrana "tylko na przerwę" książka zaintryguje i wciągnie czytającego tak, że wypożycza ją do domu, aby przeczytać ją w całości.

                                          DRODZY UCZNIOWIE!       TAK TRZYMAĆ!       CZYTANIE ZAWSZE JEST W MODZIE! 

                                                                                     I TY BĄDŹ NA TOPIE! CZYTAJ! 

                                                                                      

   • NOC W BIBLOTECE Z PANEM KLEKSEM

   • II NOC BIBLIOTECE SZKOLNEJ odbywała się pod hasłem

    „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE CZYLI  NOC

    W AKADEMII PANA KLEKSA”.

                  Do udziału w imprezie czytelniczej została zaproszona klasa 4a, która z lekturą J. Brzechwy zapoznała się już wcześniej na lekcjach jęz. polskiego. Spotkanie z lekturą odbyło się w nocy z 24 na 25 listopada 2017r.
    Scenariusz imprezy, dekoracje oraz zajęcia przygotowały i przeprowadziły: mgr Jolanta Dulowska i mgr Dominika Gabriel.
                Akademia Pana Kleksa jest lekturą lubianą i akceptowaną przez uczniów, dlatego wybrałyśmy ją jako motyw przewodni na zorganizowanie ciekawych i inspirujących zajęć podczas nocy w bibliotece szkolnej. Dzieci bardzo pozytywnie odbierają tę książę i z łatwością wchodzą w świat fantazji. Jest to świetny materiał pozwalający rozwijać dziecięcą wyobraźnię, kształtować umiejętności polonistyczne, współpracować w grupie, bawić się tekstem i zmierzyć z różnorodnymi zadaniami.
                Zajęcia rozpoczęły się o godz. 17:00. Dzieci powitała skoczna piosenka pt. „Witajcie w naszej bajce”, którą wspólnie odśpiewaliśmy. Po krótkim powitaniu odczytałyśmy uczniom tajemnicy list od samego Pana Kleksa, który zaprosił czwartoklasistów do spędzenia wyjątkowej i magicznej nocy w swojej akademii. Aby stać się członkami jego akademii, uczniowie podzieleni na grupy wypisywali jak najwięcej imion męskich i żeńskich rozpoczynających się na literę A. Wszystkie drużyny wypisały od 19 do 21 imion, a więc przegranych nie było i wszyscy otrzymali w nagrodę piegi, które wcześniej zostawił w magicznym pudełeczku sam Pan Kleks. Tak, wyobraźcie sobie, że swoją obecnością zaszczycił  nas tej nocy Ambroży Kleks, co widać na pamiątkowym zdjęciu. Korzystając ze słowników języka polskiego uczniowie wyjaśnili słowo akademia, a pracując w grupach zastanawiali się „Dlaczego Akademia Pana Kleksa jest tak niezwykła, oryginalna, wyjątkowa?”. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i otrzymali koleje piegi.
                W przerwie między kolejnymi zajęciami czytaliśmy najciekawsze fragmenty lektury. Atrakcją wieczoru było szukanie ukrytych na korytarzu szkolnym pięciu guzików szpaka Mateusza. Trudno było odnaleźć ukryty wśród zielonych liści kwiatów zielony guzik, lub czerwony, ukryty szczelnie za gaśnicą. Dzieci bardzo chciały pomóc Mateuszowi odzyskać zagubiony guzik i mimo trudności  doskonale poradziły się z tym zadaniem.
    Świetna zabawa miała miejsce na lekcji kleksografii, gdzie z kolorowych farb dzieci tworzyły kleksy.  Po złożeniu kartki powstały bajeczne, fantazyjne kształty. Każdy uczeń jako twórca i artysta opowiadał co przedstawia jego praca i jakie ma skojarzenia na temat swojego kleksowego dzieła. Dzieci same nadały tytuły swoim kleksom i tak powstał „Wulkan”, „Kwiat”, „Żaba”, „Sukienka”. Za piękne prace wszyscy otrzymali podwójne piegi.
                W Akademii nie zabrakło również kultury fizycznej. Były konkurencje z globusem czyli piłką, wyścig z guzikiem Mateusza na głowie, oraz wysyłanie w kosmos oka Pana Kleksa czyli rzut piłką do kosza. Konkurencjom towarzyszył gorący doping. W naszej Akademii nie było przegranych więc piegi otrzymali wszyscy.
                O godz. 19:00 zebraliśmy się wszyscy w kuchni Pana Kleksa by przygotować samodzielnie kolację. Każda z grup przygotowywała inne smakołyki. Były więc dwie sałatki warzywne, sałatka owocowa, kolorowe kanapki i chrupiące gorące tosty. Gdy zakończono przygotowywanie  kolacji i stanowiska pracy zostały posprzątane, dzieci zasiadły do wspólnej uczty i z apetytem pałaszowały przygotowany przez siebie posiłek. Był również pyszny  deser: ciasto i ciastka upieczone dla swoich pociech przez rodziców. Kolacja była pyszna, zdrowa i kolorowa jak w czarodziejskiej kuchni Pana Ambrożego Kleksa.
                Po kolacji ok. godz. 21:00 przeszliśmy do pracowni artystycznej Pana Kleksa, gdzie uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne z wykorzystaniem guzików zatytułowane: „Magiczne drzewo”. Te zaczarowane bajkowe drzewa będzie można obejrzeć na wystawie szkolnej.
                Jak przystało na Akademię Pana Kleksa nie zabrakło w niej  lekcji „przędzenia liter”. Grupy losowały zagadki, rozwiązanie których układały z pociętych kawałków wełny. Nagrodą były oczywiście piegi.
                W bibliotece pojawił się też „magiczny kosz”. Dzieci losowały rekwizyty ukryte w koszu i odgadywały z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot. Był tam i pantofelek Kopciuszka i ziarenko grochu księżniczki, koszyczek czerwonego kapturka, brzydkie kaczątko i  złota rybka. Niektóre rekwizyty były tak smaczne np. piernik z bajki o Jasiu i Małgosi, czy jabłko z bajki o królewnie Śnieżce, że dzieci zjadły je tuż po rozwiązaniu zagadki.
                Na zakończenie zajęć, każdy uczestnik na pamiątkę Nocy w Bibliotece otrzymał książkę „Kroniki Archeo” i zakładkę z portretem Pana Kleksa. Wspólne zdjęcia będzie miłą pamiątką czytelniczych zmagań z lekturą.
                Przed północną, po wieczornej toalecie, dzieci ułożone w swoich śpiworach obejrzały film: „Akademia Pana Kleksa” i pełne wrażeń zasnęły ok. godz. 1:30.
                W sobotni poranek po śniadaniu dzieci z żalem opuściły Akademię Pana Kleksa i udały się do swoich domów.
    Do zobaczenia w innej bajce !!!!
     
   • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2017R.

   •  

    PAŹDZIERNIK 2017 R – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLOTEK SZKOLNYCH

           W ramach obchodów tego święta 11 października 2017 roku, w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy II na czytelników. Drugoklasistów powitały postacie z Krainy Bajek: Czerwony Kapturek, Calineczka, Kot  w butach oraz Królowa Książka. Pani bibliotekarka zapoznała nowych czytelników z regulaminem wypożyczeń i zasadami korzystania z biblioteki. Dzieci rozwiązywały zagadki i quizy oraz obejrzały inscenizacje o poszanowaniu książek w wykonaniu uczennic z klasy VII. Po uroczystej przysiędze i pasowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i wypożyczyli swoje pierwsze książeczki.

        Uczniowie klas III wcielili się w rolę ilustratorów i uczestniczyli w zajęciach ,,I ty możesz zostać ilustratorem książek”. Dzieci stworzyły barwne i ciekawe ilustracje do poszczególnych wersów wierszy Danuty Wawiłow, rozwijając też swoją kreatywność i wyobraźnie. Zaprojektowały też okładki i w ten sposób powstały ich własne książeczki. Uczniom bardzo spodobały się wybrane przez panią bibliotekarką pełną humoru i dziwnych zdarzeń wiersze:  „Babcia i pudel”, „Zoo”, „Zapach czekolady”, „Wieczór”, „Krzywy wierszyk”. Książeczki trzecioklasistów można podziwiać na zdjęciach i na wystawie w bibliotece szkolnej.

                                                                                  

   • PROGRAM OBCHODÓW ŚWIĘTA BIBLIOTEK W NASZEJ SZKOLE

   • KONKURSY  PLASTYCZNE:

    • klasy 0 - 1 wykonały zakładki do książek
    • klasy 2 - 3 zaprojektowały kartki z życzeniami dla biblioteki w dniu jej święta
    • klasy 4 - 6 wykonały plakat promującybibliotekę "Biblioteka domem na świat"

    Prace zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece.

    GŁOŚNE CZYTANIE NA DYWANIE:

    Każda klasa została zaproszona do biblioteki na czytanie ciekawych fragmentów powieści, opowiadań, baśni i bajek.

    Starsze dzieci wysłuchały fragmenty książki " Olbrzym" z serii "Magiczne drzewo",  "Laura i tajemnica różowego pokoju", "Tomek i Ola w krainie delfinów", młodsze "Plastusiowy Pamiętnik",
    "Jesien liścia Jasia", "Pięciopsiaczki", " O żabkach w czerwonych czapeczkach", zaś oddział przedszkolny baśń "Stoliczku nakryj się".

     

    RECENZJA ULUBIONEJ LUB OSTATNIO PRZECZYTANEJ KSIĄŻKI:

    • Uczniowie klas starszych reklamowali najciekawsze według nich książki. Najlepsze recenzje można będzie przeczytać w gazetce szkolnej      "Głos Samorządu Uczniowskiego".

     

    KRZYŻÓWKI, ZAGADKI LITERACKIE, REBUSY,  QUIZY:

    • uczniowie chętnie rozwiązywali je podczas przerw.

     

    DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

    • zaproszeni goście ( rodzice, dziadkowie, nauczyciele, znajomi ) czytali dzieciom wybrane książki.

     

    PRZYŁAPANY NA CZYTANIU:

    • konkurs fotograficzny dla chętnych
    • konkurs literacki dla klas 4 - 6  "Moja przygoda z książką".

     

   • ŚWIĘTO BIBLOTEKI

   •    

           W październiku cała szkoła świętowała "Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych". Hasło tegorocznych obchodów brzmiało "Ucz się aby rozszyfrować swój świat". Z tej okazji biblioteka przygotowała wiele imprez czytelniczych i konkursów. 26.10 cała szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Dzieci z klas młodszych przebrały się za postacie z bajek, a dzieci z klas starszych za postacie z lektur. Stroje zachwycały kolorystyką i oryginalnością. Odwiedziło nas mnóstwo bajkowych gości, m.in. Czerwony Kapturek z wilkiem, Kot w butach, Królewna Śnieżka z krasnoludkami, Kubuś Puchatek z Tygryskiem. Wśród bohaterów lektur zachwycały: Anie z Zielonego Wzgórza, Pan Kleks, Doktor Dolittle, Alicja z Krainy Czarów, Nel oraz Harry Potter. Dzieci z entuzjazmem opowiadały o postaciach za które się przebrały, wykazując się przy tym doskonałą znajomością lektur i bajek. Bajkowy dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Co widać na fotografiach.

   • W NASZEJ BIBLIOTECE

   • PRZYŁAPANI NA CZYTANIU

   • NOC W BIBLIOTECE

   • NOC W BIBLIOTECE Z KUBUSIEM PUCHATKIEM – IMPREZA CZYTELNICZA.

    Dnia 27.01.2017 r. o godz. 18.30 w bibliotece szkolnej rozpoczęła się impreza czytelnicza „Noc w bibliotece z Kubusiem Puchatkiem”. Wzięli w niej udział uczniowie kl.2a wraz z rodzicami i rodzeństwem. Scenariusz imprezy został opracowany przez nauczyciela bibliotekarza Jolantę Dulowską i wychowawcę klasy Barbarę Kłeczek. Wielki wkład w realizację „Nocy w bibliotece” mieli rodzice, którzy przygotowali dla swoich pociech przedstawienie „Urodziny Kubusia Puchatka”, uszyli piękne stroje oraz przygotowali  urodzinowe przyjęcie z przepysznym tortem dla Kubusia i jego gości.

                Biblioteka już tydzień wcześniej przybrała odświętny wystrój. Uczniowie wszystkich klas mogli obejrzeć wystawę książek, czasopism i filmów o Kubusiu Puchatku oraz gadżety z kubusiowym motywem: maskotki, kubeczki, kocyki czy przybory szkolne. Nie tylko bibliotekę, ale i szkolne korytarze przyozdobiły portrety Kubusia i jego książkowych kompanów oraz cytaty z książki A.A. Milne. Udekorowano także szkolną stołówkę na której odbyło się urodzinowe przyjęcie.

                Impreza czytelnicza została zrealizowana w myśl zasady „bawiąc – uczyć”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o autorze A .A. Milne i bohaterach jego książki, poznały historię i okoliczności powstania tej popularnej na całym świecie książki. Nauczyciele, rodzice oraz uczniowie przy zgaszonym świetle, w blasku świec czytali najciekawsze fragmenty utworu. W atmosferę „Stumilowego Lasu” wprowadziły dzieci zabawy ruchowe i logiczne (labirynt, drzewa i ich cienie, leśne zwierzęta). Gościem specjalnym tego wieczoru była pani dyr Grażyna Jamrozik, która wspólnie z dziećmi obejrzała przedstawienie. Rodzice wykazali się znakomitym kunsztem aktorskim. Świetnie bawili się widzowie jak i sami aktorzy. Spektakl zakończył się wniesieniem urodzinowego tortu dla bohatera tej nocy. Kubuś zdmuchnął zapalone na torcie świeczki, a publiczność odśpiewała jubilatowi „Sto lat”.  Wszyscy uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na urodzinowe przyjęcie, pełne smakołyków i pyszności przygotowanych przez rodziców.

                „Noc w bibliotece” miała na celu rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci i kształtować pozytywny stosunek do książek, ale również umocnić więzi koleżeńskie i rodzinne, kształtować umiejętność pracy w grupie. Sprawdziło się to doskonale, gdyż dzieci i rodzice rywalizowali ze sobą w grupach i wspólnie wykonywali przydzielone zadania. W zawodach sportowych konkurowały ze sobą drużyna Tygryska i drużyna Kubusia. Wiele radości i emocji wywołały takie konkurencje jak: bieg do baryłki z miodem, tygrysie skoki z balonem, czy królikowa sztafeta z marchewką. Wbrew pozorom skoczny i zwinny Tygrysek minimalnie przegrał z drużyną troszkę puchatego Kubusia, mimo gorącego dopingu i oklasków dla obu zespołów. Praca drużynowa obejmowała nie tylko konkurencje sportowe, ale także umysłowe. Było to: rozwiązywanie krzyżówki, układanie rozsypanki wyrazowej, rozwiązywanie zagadki matematycznej i układanie puzzli z wizerunkiem Kubusia i jego przyjaciół. Wielką kreatywnością wykazały się grupy podczas wykonywania pracy plastycznej „Tort dla Kubusia Puchatka”.  Wykorzystano kartonowe pudełka, guziki, cekiny, bibułki, wstążki, filc i wiele innych ciekawych materiałów. Efekty tego zadania można podziwiać w bibliotece szkolnej.

                Hitem wieczoru okazało się przypinanie ogonka Kłapouchemu z zamkniętymi oczami. Salwy śmiechu wywoływało doczepienie ogonka nie w tym miejscu, gdzie powinien on być. Inną atrakcją było przebijanie balonów i odgadywanie ukrytych w nich zagadek dotyczących oczywiście bohaterów książki A.A. Milne. Na zakończenie imprezy dzieciom zostały wręczone pamiątkowe zakładki do książek „Przyjaciel Kubusia Puchatka” oraz drobne upominki z motywem Kubusia. Podziękowano dzieciom za aktywny udział w zajęciach, a rodzicom za współpracę i zaangażowanie.

    W tej imprezie pełnej rywalizacji i zadań do wykonania, tak naprawdę nie było wygranych i przegranych. Wszyscy mali i dorośli uczestnicy bawili się znakomicie. Świetnie ze sobą współpracowali i pomagali sobie przy wykonywaniu zadań. Było miło, radośnie i wesoło jak na wielkiej rodzinnej imprezie. Wszyscy okazali się zwycięzcami. Niektórzy pokonali swój strach i nieśmiałość, inni odkryli przed nami nieznane wcześniej talenty. Największą atrakcją był oczywiście nocleg w szkole. Dzieci ułożyły się na przygotowanych wcześniej materacach, a przed zaśnięciem obejrzały jeszcze kilka filmowych przygód Puchatka. Rankiem około godz. 9 – tej odbyło się wspólne śniadanie i pożegnanie dzieci,  które pełne wrażeń niechętnie opuszczały mury szkoły.

    Mamy nadzieję, że „Noc w bibliotece” była dla naszych uczniów niezapomnianym przeżyciem.

    Zapraszamy za rok !

   • III NOC W BIBLIOTECE

   • III NOC W BIBLIOTECE została zorganizowana z piątku 2 marca na sobotę 3 marca 2018 r. i odbyła się pod hasłem:  SMERFNA NOC W BIBLIOTECE.

            Scenariusz imprezy integracyjnej dla uczniów kl.3b i ich rodziców, dekoracje  oraz zajęcia przygotowały i przeprowadziły nauczyciel bibliotekarz mgr Jolanta Dulowska i wychowawca klasy mgr Małgorzata Pawlak. Do świetnej zabawy, miło spędzonego wspólnie czasu oraz niezapomnianych wrażeń przyczynili się rodzice, którzy wspólnie ze swoimi pociechami aktywnie uczestniczyli we wszystkich zabawach, grach i quizach. Dziękujemy im serdecznie za wspólnie spędzony czas, pomoc w organizacji imprezy oraz smerfne smakołyki czyli piątkową kolację, sobotnie śniadanie i pyszne ciasto o nazwie Smerfetka. Na długo zostanie w naszej pamięci pełne humoru przedstawienie „Smerfolandia”, przygotowane przez rodziców dla dzieci. Urzekły nas nie tylko piękne stroje aktorów, ale profesjonalna gra i wielkie zaangażowanie, by wypaść przed dziećmi jak najlepiej. Najcenniejszą nagrodą dla rodziców były zapewne gorące oklaski i roześmiane buzie dzieci.

          Impreza czytelnicza  rozpoczęła się o godz.18.45 powitaniem uczniów, rodziców i zaproszeniem do wspólnej zabawy. Tego wieczoru wszyscy uczestnicy zamienili się w niebieskie ludziki wzrostu „trzech jabłek”, które uwielbiają smerfojagody, mieszkają w pięknej wiosce, gdzie dbają o swój las i przyrodę i wciąż uciekają przed złym Gargamelem i jego rudym kotem Klakierem. Dobrymi, choć nieco naiwnymi smerfami rządzi mądry Papa Smerf, który ratuje je z różnych opresji, a ulubienicą wszystkich smerfów jest piękna Smerfetka. W kilku zdaniach pani bibliotekarka przedstawiła postać belgijskiego rysownika – Peyo, autora i twórcę komiksów o smerfach, oraz galerię głównych postaci. Dzieci bez problemu potrafiły określić cechy każdej postaci i przyporządkować cytaty do odpowiedniej postaci. Pani Małgosia nauczyła wszystkich wesołej rymowanki o smerfach, która towarzyszyła nam cały wieczór. Ważnym punktem SMERFNEJ NOCY było czytanie do którego zaproszeni zostali również rodzice. Czytali i nauczyciele i rodzice i oczywiście uczniowie. Chętnych do czytania było tak wielu , że książka „Zakochany smerf” okazała się chyba zbyt krótka. Podczas zabawy ruchowej „Polowanie na Gargamela” pokonywaliśmy niebezpieczną i trudną drogę do zamku Gargamela a więc wysoką trawę, gęste zarośla, rwącą rzekę, gęste błoto i wysoką górę. Następnie ustawieni w pociąg w rytm smerfnych hitów udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie odbył się turniej sportowy czyli Smerfoolimpiada. Dzieci wraz z rodzicami podzieleni na 3 drużyny wykonywali szereg sprawnościowych konkurencji. Drużyny: Papy Smerfa, Ważniaka i Smerfetki bardzo ambitnie rywalizowały ze sobą. Dzięki gorącemu dopingowi publiczności przegranych nie było, była tylko świetna zabawa i salwy śmiechu. Hitem okazał się „Taniec z miotłą Gargamela’’ w którym zwyciężyła Emilka Kołodziejczyk. Po sportowych emocjach wszyscy udali się na pyszną kolację, a po kolacji dzieci czekała największa atrakcja tego wieczoru czyli przedstawienie „SMERFOLANDIA” w wykonaniu rodziców. Stres i trema aktorów szybko minęły, gdy rodzice zobaczyli pełne podziwu i zachwytu oczy swoich pociech. Oj, działo się działo! Było wesoło i bardzo zabawnie, jednym słowem smerfastycznie! Po zakończonym przedstawieniu Papa Smerf zaprosił dzieci do rozwiązania quizu „Co wiesz o smerfach?’’ oraz na lekcję Smerfoortografii i Smerfomatematyki. Smerf Ważniak przygotował dla uczestników zajęć „Smerfny koszyk”. Dzieci losowały z koszyka przedmioty i odgadywały do którego smerfa on należy. Smerf Malarz również przygotował własne zadanie plastyczne. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i zbudowanie Wioski Smerfów. Drużyny wykorzystały różnorodne materiały plastyczne a efekt końcowy był oszałamiający. Powstały 4 bajecznie kolorowe, przepiękne wioski smerfów. Były w nich nie tylko postacie smerfów i ich domki, ale też mnóstwo kwiatów i drzew, rzeka z pływającymi w niej rybkami, a  nawet most. Te piękne makiety można podziwiać na zdjęciach w naszej galerii oraz na wystawie w bibliotece szkolnej. Po północy podsumowaliśmy wszystkie nasze  przedsięwzięcia, pogratulowaliśmy wspaniałej współpracy w grupach i wspólnego zwycięstwa, bo u nas nigdy nie ma przegranych. Każdy kto się dobrze bawi i wkłada serce w zdania, potrafi pracować w grupie i pomagać innym – ten wygrywa i jest wielki. U nas zwycięża każdy! Na pamiątkę tej jedynej i niepowtarzalnej NOCY W BIBLIOTECE  rodzice przygotowali dla swoich pociech drobne upominki a jedną z atrakcji była piniata. Po wieczornej toalecie, dzieci ułożone w swoich śpiworach obejrzały filmowe przygody smerfów. Nasze smerfne zmagania zakończyły się wspólnym śniadaniem. Po odśpiewaniu piosenki o smerfach z żalem opuszczaliśmy szkolne mury, gdyż bawiliśmy się naprawdę smerfastycznie. W końcu trzeba się było jednak smerfować do domu! Wszystkim smerfom małym i dużym dziękujemy za SMERFNĄ NOC i smerfastyczne przeżycia!

    Do zobaczenia w innej smerfastycznej bajce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

   • Lorem Ipsum

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Balinie
   • spbalin@chrzanow.pl
   • 032/ 613-17-67
   • ul. Jaworznicka 139 spbalin@chrzanow.pl
 • Galeria zdjęć

  • #zostańwdomu #skarpetkowewywanie #ZadaniaBezDrukowania
  • Program Edukacyjny Akademia Bezpiecznego Puchatka zakończony!
  • KARNAWAŁ 2020
  • Mistrzowie Gminy Chrzanów w Tenisie Stołowym
  • "Bezpieczny uczeń- jak unikać zagrożeń"- spotaknie z policjantami
  • Mamo, Tato wolę wodę!-projekt w Oddziale przedszkolnym
  • Wspólne kolędowanie w Kościele 6.I.2020r.
  • Przedstawienie świąteczne 2019 "Opowieść wigilijna"
  • Nagrody w konkursie profilaktycznym
  • klasy 1-3 w Wielkiej Fabryce Elfów w Katowicach
  • Mikołajkowe programowanie ozobotami bit w klasie 1a- wizyta Pani z biblioteki publicznej
  • Mikołajkowe programowanie z ozobotami bit- współpraca z biblioteką w Balinie