• 30.05.2023 r. - Powiatowy Konkurs im. Kubusia Puchatka w KSW Libiąż

• Dwoje uczniów z klasy 1a - Luiza Zaremba i Adam Langer z klasy pierwszej brali dziś udział w konkursie recytatorskim z języka angielskiego - Powiatowy Konkurs im. Kubusia Puchatka w KSW Libiąż. Uczniowie po raz pierwszy brali udział w takim konkursie.

Gratulujemy!

• 25.05.2023 r. - Dyżur wakacyjny

• INFORMACJA DLA RODZICÓW  DOTYCZĄCA REKRUTACJI DZIECI NA DYŻUR WAKACYJNY w roku 2023

w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Balinie.

W dniach od 14.08.2023 r. do 31.08.2023 r. oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Balinie będzie pełnił dyżur wakacyjny.

Rekrutacja na dyżur wakacyjny obejmuje wyłącznie dzieci uczęszczające do Przedszkoli Samorządowych / oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Chrzanów.

Wnioski o przyjęcie na dyżur wakacyjny należy składać w terminie od 01.06.2023r. do 07.06.2023r. do godz. 14:00 w placówkach, które będą pełniły dyżur.

Przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny wymaga złożenia poniższych DOKUMENTÓW ( do pobrania ze strony internetowej wybranej placówki):

1. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego na dyżur wakacyjny

2. Oświadczeń w celu przyjęcia dziecka do przedszkola na dyżur wakacyjny (załącznik do wniosku)

Druki dokumentów dostępne są na stronie internetowej szkoły spbalin.edupage.org w zakładce Rekrutacja – oddział przedszkolny.

Korzystanie z wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w szkole odbywa się zgodnie ze statutem i możliwościami organizacyjnymi szkoły. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnegoz dnia 31.03.2022 r. dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dyrektor placówki może określić szczegółowe zasady bezpieczeństwa zdrowotnego w regulaminie placówki . Szczegółowa organizacja pracy oddziału przedszkolnego zależy od liczby zgłoszonych i przyjętych dzieci. Żywienie dzieci w oddziałach przedszkolnych odbywa się na podstawie umowy o świadczenie usług cateringowych zawartej pomiędzy rodzicami / prawnymi opiekunami dziecka a obecnym dostawcą żywienia.

O ostatecznej decyzji przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego w szkoły na dyżur wakacyjny zostaną Państwo powiadomieni przez dyrektora, najpóźniej do dnia 23.06.2023 r. drogą mailową lub telefonicznie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej

Im. Mikołaja Kopernika w Balinie

Jolanta Knapik

• 25.05.2023 r. - Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Chrzanów na rok szkolny 2023/2024

• Rekrutacja uzupełniająca do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się 29 maja 2023 r. o godz. 8.00 i potrwa do 2 czerwca 2023 r. do godz. 15.00.
            Wnioski będzie można składać za pośrednictwem systemu elektronicznego, w którym zostaną zamieszczone szczegółowe zasady rekrutacji oraz formularze rekrutacyjne.
            Terminy przeprowadzania postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2023/2024 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Chrzanów określa Zarządzenie Nr ORG.0050.33.2023 Burmistrza Miasta Chrzanowa z dnia 25 stycznia 2023 roku.
            Kryteria drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Chrzanów i dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów oraz przyznanie każdemu kryterium określonej liczby punktów określa Uchwała Nr LII/548/2023 Rady Miejskiej w Chrzanowie z dnia 24 stycznia 2238 r.

Rekrutacja dotyczy w pierwszej kolejności kandydatów zamieszkałych na obszarze gminy Chrzanów.

Dokumenty do pobrania w zakładce Rekrutacja - oddział przedszkolny.

Wnioski można składać do następujących placówek:
            1. Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Chrzanowie, ul. Śląska 74b, liczba wolnych miejsc: 3
            2. Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Chrzanowie, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5, liczba wolnych miejsc: 7
            3. Przedszkole Samorządowe Nr 5 w Chrzanowie, ul. Generała Tadeusza Kościuszki 27, liczba wolnych miejsc: 6
            4. Przedszkole Samorządowe Nr 9 im. Jana Brzechwy w Chrzanowie, ul. Brzezina 14, liczba wolnych miejsc: 2
            5. Przedszkole Samorządowe Nr 11 z Oddziałem Specjalnym w Chrzanowie, ul. Fabryczna 25, liczba wolnych miejsc: 2
            6. Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie, ul. Komisji Edukacji Narodowej 7, liczba wolnych miejsc: 1
            7. Przedszkole Samorządowe w Płazie, ul. Wiosny Ludów 16A, liczba wolnych miejsc: 4
            8. Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Balinie, ul. Jaworznicka 139, liczba wolnych miejsc: 10
            9. Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach, ul. Stanisława Przybyszewskiego 6, liczba wolnych miejsc: 6