• Aktywna tablica

• W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika brała udział w Rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych „Aktywna tablica”. W ramach programu szkoła została wyposażona w dwa interaktywne monitory dotykowe oprogramowaniem.

Dzięki monitorom nauczyciele prowadzą dynamiczną i innowacyjną lekcję, która nie jest nudna, wręcz przeciwnie naturalne rozbudza ciekawość i chęć pokonywania kolejnych wyzwań, które stoją przed uczniami. Monitory są bardzo dobrymi pomocnym narzędziem w pracy dla nauczyciela. Może on szybciej i efektowniej przygotować pomoce dydaktyczne, które są dużo ciekawsze niż zwykły podręcznik i ćwiczenia. Z kolei uczniowie dzięki nabywają kluczowe kompetencje niezbędne do funcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie informacyjnym. Dostęp do interaktywnych pomocy ułatwia proces indywdualizacji pracy, dostosowanie materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów. Wykorzystanie interaktywnych monitorów znajduje również zastosowanie na zajęciach rozwijających.

W pracy z zastosowaniem monitorów wykorzystujemy szereg aplikacji, które pozwolają tworzyć na lekcjach środowisko sprzyjaące uczeniu się. Wprowadzamy podczasz zajęć atrakcyjne dla uczniów bodźce, np. wyświetlanie materiałów audiowizualnych, stron internetowych, podcastów, dowolnych plików komputerowych i prezentacji, które pomagają uczniom w zrozumieniu tego, czego się uczą.

Nauczyciele na bieżąco doskonalą swoje umiejętności, dzielą się także swoją wiedzą, umiejętnościami oraz własnymi pomocami dydaktycznymi. Udostępniają scenariusze swoich zajęć i przykłady dobrych praktyk

• ul. Jaworznicka 139 spbalin@chrzanow.pl

• #zostańwdomu #skarpetkowewywanie #ZadaniaBezDrukowania
    • Program Edukacyjny Akademia Bezpiecznego Puchatka zakończony!
    • KARNAWAŁ 2020
    • Mistrzowie Gminy Chrzanów w Tenisie Stołowym
    • "Bezpieczny uczeń- jak unikać zagrożeń"- spotaknie z policjantami
    • Mamo, Tato wolę wodę!-projekt w Oddziale przedszkolnym
    • Wspólne kolędowanie w Kościele 6.I.2020r.
    • Przedstawienie świąteczne 2019  "Opowieść wigilijna"
    • Nagrody w konkursie profilaktycznym
    • klasy 1-3 w Wielkiej Fabryce Elfów w Katowicach
    • Mikołajkowe programowanie ozobotami bit w klasie 1a- wizyta Pani z biblioteki publicznej