NASZE UROCZYSTOŚCI 2018/19 ZEBRANIA Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 GODZINY PRACY PEDAGOGA CHÓR SZKOLNY - COPERNICUS HYMN SZKOŁY WYCIECZKI 2018/19 DZWONKI WYCIECZKI 2017/18 (archiwum) NASZE UROCZYSTOŚCI 2017/18 (archiwum)

O SZKOLE

NASZE UROCZYSTOŚCI 2018/19

MIKOŁAJKI Z PROFILAKTYKĄ

 

 

                                                                MIKOŁAJKI Z PROFILAKTYKĄ

 

 

                 Dnia 7 grudnia 2018 r. odbyły sie wpisane w tradycję uroczystości szkolnych XI Szkolne Mikołajki  z Profilaktyką. Podczas uroczystego apelu została podsumowana realizacja projektu

                                                   „MŁODZI, BEZPIECZNI I BEZ UZALEŻNIEŃ!”

Rozstrzygnięto konkursy profilaktyczne. Zwycięzcom wręczono dyplomy i drobne upominki. Ponadto apel uatrakcyjnił spektakl  „ZMRUŻ OCZY” w wykonaniu uczniów klasy VIII i IV a. Była to opowieść o rodzinie, w której rodzice nie poświęcają czasu swoim dorastającym córkom.

Z powodu nadmiaru obowiązków i realizowania własnych ambicji zawodowych nie zauważają potrzeb swoich dzieci, co skutkuje ucieczką z domu młodszej dziewczynki i problemami w szkole jej starszej siostry.

Święty Mikołaj, który przybył do naszej szkoły wraz ze swoim orszakiem  wręczył drobne nagrody upominkowe za udział w quizach i konkursach profilaktycznych wszystkim dzieciom.

 

                             Nad całością czuwały organizatorki: Elżbieta Grabska- Cygan i Barbara Kłeczek

                                                                            

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI


DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 

 

,,Być uprzejmym i życzliwym, to znaczy posiadać umiejętność przyjaznego współżycia
 z innymi ludźmi. Dziecko nauczone tych wartości w swym najbliższym środowisku rodzinnym będzie równie uprzejme i życzliwe w społeczeństwie."

Brigitte Beil

 

            Dzień Życzliwości w naszej szkole obchodzimy po raz szósty. W tym dniu przypominamy wszystkim o tym, jak ważna jest życzliwość i uśmiech w codziennym życiu. Zachęcamy uczniów, aby jak najczęściej czynili drobne gesty życzliwości: dobre słowo, pomoc komuś czy uśmiech sprawiają, że nasze życie staje się lepsze, przyjemniejsze.
 W tym roku Dzień Życzliwości przebiegał pod hasłem  „Posłuchaj, porozmawiaj, postaraj się, zrozumieć". Celem naszych działań jest wyzwalanie i utrwalanie wśród uczniów pozytywnych relacji międzyludzkich, takich jak: tolerancja, wzajemny szacunek, chęć niesienia pomocy.
Przygotowania do tego dnia trwały już od początku listopada. Uczniowie klas od 0-V wykonali plakaty promujące życzliwość jak również  hasło tegorocznego dnia życzliwości. Klasa VI przygotowała wiersze na temat życzliwości, klasy VII opracowały przepis na życzliwość, natomiast klasa VIII  przygotowała filmik o życzliwości. W każdej klasie przeprowadzono wybory „NAJZYCZLIWSZEGO UCZNIA”

Na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu. W szkole było żółto i radośnie. Nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie obdarowywani byli ciastem i słodkimi sentencjami. Wszystko to sprawiło, że wytworzyła się niepowtarzalna atmosfera, która pozwoliła wywołać uśmiech na wszystkich twarzach i wprowadziła nas w wesoły, entuzjastyczny nastrój.

Bądźmy życzliwi!

Jak wiadomo życzliwość rodzi życzliwość, starajmy się, zatem okazywać ją sobie nie tylko od święta!  Każdy uśmiech, dobre słowo mają wpływ na panującą wokół nas atmosferę - pamiętajmy o tym!

Koordynatorem Dnia Życzliwości w szkole jest pedagog szkolny Elżbieta Grabska-Cygan.

 

100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zaczęliśmy w naszej szkole na długo przed rocznicą. Cała społeczność szkolna włączyła się w działania i akcje mające na celu upamiętnienie i celebrowanie obchodów odzyskania niepodległości. W szkole odbyły się konkursy plastyczne, zajęcia tematyczne. W bibliotece i na korytarzu można było obejrzeć wystawę prac na temat setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie i  wychowankowie oddziału przedszkolnego mogli  wziąć udział w zajęciach tematycznych. W świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, grając w interaktywne gry o "Historii Polski i Odzyskaniu Niepodległości", można też było wykonać wiele prac plastycznych poświęconych tej tematyce. Wszystkie te akcje zwieńczono  9 listopada, kiedy to odbyła się uroczysta akademia. Rozpoczął ją polonez w wykonaniu uczniów kl. V  Mogliśmy obejrzeć scenki, posłuchać pięknych wierszy oraz pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru "Copernicus". O godzinie 11.11 w naszej szkole wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy - biliśmy rekord dla Niepodległej. Pani dyrektor Jolanta Knapik zakończyła akademię życzeniami o wspólnym, rodzinnym obchodzeniu narodowego święta i zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości w kościele w Balinie w niedzielę, 11 listopada. Podziękowała także uczniom za występ, a nauczycielom za przygotowanie do niego wychowanków.

W niedzielę, 11 listopada uczniowie i rodzice oraz mieszkańcy Balina wzięli udział w uroczystej mszy świętej, po której uczniowie wystąpili dla mieszkańców naszej miejscowości. Następnie przeszli pod pomnik poległych za Ojczyznę przed kościołem, gdzie złożono kwiaty, zapalono znicze i został odśpiewany hymn narodowy. 

Dziękujemy panu Andrzejowi Drabcowi, Dominice Gabriel i Agnieszce Krysiak za przygotowanie uczniów do wspaniałego występu, a pani Joannie Pawlak za piękną dekorację.

                                                                                                                    

                                                              

PSZCZOŁY NASI MALI PRZYJACIELE

 

 

 

 

PSZCZOŁY  NASI  MALI  PRZYJACIELE

        Uczniowie kl. I i III brali udział w warsztatach  „ Pszczoły nasi mali przyjaciele”. Podczas spotkania poznali podstawowe informacje na temat tych owadów. Dowiedzieli się jak powstaje miód, co to jest wosk pszczeli oraz czym różni się matka pszczela „królowa” od zwykłej robotnicy. Największą atrakcją spotkania była prezentacja prawdziwej, żywej rodziny pszczelej. W specjalnie przygotowanym ulu uczniowie mogli  dokładnie zobaczyć czym zajmują się pszczoły i jak wygląda życie w ulu.

        Po ukończeniu warsztatów, każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem „młodego pszczelarza”, oraz mógł się wcielić w postać prawdziwego pszczelarza i wykonać pamiątkowe zdjęcie.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

                                                               Dzień Edukacji Narodowej

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauczyciela, którego artystycznym akcentem była uroczysta akademia.  Uczniowie klas czwartych z humorem zaprezentowali scenki z życia szkoły. Złożyli także naszym Nauczycielom życzenia z okazji ich święta. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił szkolny chór.

 

"Z okazji Dnia Nauczyciela

życzymy takich myśli i marzeń

które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom, 
tym starszym i tym młodszym,
zrodziła wiele szlachetnych owoców."

                                                                         

                                                                                                                             

 

 

PASOWANIE NA UCZNIA

 

     PASOWANIE NA UCZNIA

 

            3 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Balinie odbyło się Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Jolanty Knapik, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

           Uczniowie klasy drugiej  „sprawdzili „ wiedzę młodych adeptów i po otrzęsinach zgodnie przyjęli niedawne dzieciaki do braci uczniowskiej.

            Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Jolanta Knapik. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Balinie.

            Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków. Sołtys pan Stanisław Dusza ufundował dla każdego ucznia okładki  na legitymację oraz zawieszki odblaskowe, które wręczył wraz z obecnym na uroczystości radnym Marcinem Krauzem.

        Podczas ceremonii obecna była także pani Jolanta Głowacz, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Balinie, która  życzyła pierwszoklasistom samych sukcesów.

               Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

 

        

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19

                                 Witaj szkoło!

    

                                                              

W poniedziałek 3 września Pani Dyrektor Jolanta Knapik zainaugurowała w naszej szkole rok szkolny 2018/2019. Przedstawiła nowych nauczycieli, przywitała Rodziców, a także wszystkich Uczniów, życząc im licznych sukcesów, samych piątek i szóstek, przyjemnej oraz owocnej nauki. Zaproszonym Gościem była Pani Jolanta Głowacz- Dyrektor Przedszkola im. św. Franciszka w Balinie, która życzyła Pani Dyrektor Jolancie Knapik powodzenia, sukcesów  i dobrej współpracy a uczniom naszej szkoły wytrwałości i chęci do nauki. Dołączamy do tych życzeń, by rok szkolny 2018/2019 był lepszy niż poprzedni.

 

                                                                                   

 

                                                                                        

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Balinie
    ul. Jaworznicka 139

    spbalin@chrzanow.pl
  • 032/ 613-17-67

Galeria zdjęć