WYCIECZKI 2018/19

WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA KLAS IV

WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA

03 października 2018 r. uczniowie klas czwartych, pod opieką wychowawczyń oraz p. Basi Tomaszek uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Ogrodzieńca. Zwiedzanie tego interesującego miejsca zaczęliśmy od wizyty w Parku Miniatur, gdzie pod opieką przewodnika podziwialiśmy rekonstrukcje 17 Zamków Jurajskich, które można by pomylić z prawdziwymi, gdyby nie fakt, że są one 25 razy mniejsze od oryginałów. Poza tym mogliśmy także zobaczyć repliki machin oblężniczych.

Następnym punktem naszej wycieczki był Dom Legend i Strachów, gdzie mieliśmy okazję przenieść się w świat baśni i legend, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska. Oj, dla niektórych było to ciężkie przeżycie, bo, oprócz wysłuchania owianych grozą opowieści, stanęliśmy oko w oko z potężnym czarnym psem, zostaliśmy otoczeni przez ogromne nietoperze, pająki czy ropuchę giganta, podziwialiśmy obraz pięknej kobiety, która nagle zaczęła zamieniać się w potwora, a na koniec wystraszyła nas biała dama. Krzyki i wrzaski towarzyszyły nam przez wszystkie komnaty tego domu, ale niesamowite wrażenia pozostaną na długo.

Po tej sporej dawce strachu mogliśmy już spokojnie odetchnąć, bo udaliśmy się do Parku Doświadczeń Fizycznych, gdzie znajduje się 35 urządzeń m.in.: Kołyska Newtona, Kolorowy Krater czy Symulator Lotów, dzięki którym przenieśliśmy się w świat eksperymentów i mogliśmy poznać podstawowe prawa fizyki. Największą atrakcją wśród tych urządzeń okazały się symulatory lotu i dachowania, które wymagały nie lada odwagi! Niestety pogoda spłatała nam figla i zaczęło mocno padać. W takiej sytuacji musieliśmy zrezygnować z dalszego zwiedzania i spaceru po ruinach zamku, który, spośród wszystkich zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej, uważany jest za najbardziej imponujące Orle Gniazdo. Zbudowany z twardego wapienia i dolomitów, przetrwał wieki. Zapamiętamy jego widok z zewnątrz!

Wycieczka do Ogrodzieńca dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń i na pewno długo jeszcze będziemy ją wspominać!