• 27.09.2022 r. - SP BALIN NAJLEPSZA W GMINIE!!!

• Dzisiejszy Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców rocznik 2010 i młodsi zakończył się dla naszej szkoły SUKCESEM!!!

Najpierw nasi uczniowie zajęli I miejsce w ,,grupie śmierci", wygrywając z SP 1 (3:0), SP 6 (5:0) i SP 10 (1:0). W meczu finałowym zagrali z reprezentacją SP 3, wygrywając 5:0. Piękne bramki: Bartka Spyta, Kuby Głowacza, Dawida Fudały oraz ambitna gra w pomocy i obronie: Wiktora Wali, Miłosza Michalika, Oskara Rajskiego i Mikołaja Więckowskiego tworzyły spektakl sportowy na wysokim poziomie. Ponadto świetna gra bramkarza, Dominika Prasaka ,,Dyzia", doprowadziła naszą drużynę do zwycięstwa:)

Gratulujemy całej drużynie!!! Szykujemy się na podbój Powiatu:)

• 22.09.2022 r. - Wycieczka klas Vi VI do Kotliny Kłodzkiej

• W dniach 19-21 września 2022 roku uczniowie klasy piątej i szóstej uczestniczyli w wycieczce do
            Kotliny Kłodzkiej.
            W pierwszym dniu zwiedzali Kopalnię Złota – Złoty Stok oraz Twierdzę Kłodzką, która zaskoczyła
            siecią krętych i wilgotnych korytarzy. W drugim dniu uczniowie udali się na podbój najwyższego
            szczytu polskich Gór Stołowych – Szczelińca Wielkiego. Droga prowadziła przez miejsca pełne
            ciasnych przejść i unikalnych form skalnych. Następnym punktem była Kaplica Czaszek oraz park
            zdrojowy w Kudowej. Trzeciego dnia wycieczkowicze wyruszy lina podbój rezerwatu przyrody Błędne
            Skały. Zachwytom nie było końca. Następnie wszyscy udali się do Polanicy Zdroju, by przespacerować
            się po uzdrowisku. Wycieczka zakończyła się powrotem do Balina o godzinie 18.00. Mimo nie zawsze
            sprzyjającej aury uczestnicy byli bardzo zadowoleni i pełni humoru.

• 21.09.2022 r. - Edukuacyjna Sieć Antysmogowa

• Nasza szkoła od  2021roku uczestniczy w projekcie Edukacyjna Sieć Antysmogowa realizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Za aktywny udział w realizacji zadań na rzecz czystego powietrza, szkoła we wrześniu br. została wyposażona w elektroniczny miernik służący do oznaczenia jakości powietrza.