• Światowy Dzień Życzliwości 2020

• SZKOLNE SERCA ŻYCZLIWOŚCI 2020

Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości. To święto pozytywnych emocji, dobrych uczynków. Zostało uchwalone w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako dzień pod nazwą „World Hello Day”. Zwyczaj podchwyciły inne kraje - dziś uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie. Święto w Polsce odbywa się rokrocznie od 2006 roku, a obchody tegoż wydarzenia zapoczątkowało miasto Wrocław.

Ideą całej akcji jest promowanie życzliwości i zachęta do czynienia dobrych uczynków.

W tym roku z powodu przeniesienia nas w przestrzeń wirtualną nie możemy tego święta uczcić jak zwykle – apelem czy przedstawieniem teatralnym. Toteż postanowiliśmy uczcić ten szczególny dzień w inny sposób, nagrywając krótkie filmiki oraz tworząc serce życzliwości ze zdjęć naszych dłoni z wymalowanym na nich sercem lub zdjęć serduszek z przesłaniem dla innych. Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Chcemy w ten sposób podkreślić, że „Życzliwość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi”...

Dziękujemy wszystkim uczniom wraz z wychowawcami i rodzicami, którzy włączyli się w tę szkolną uroczystość.

Uczniowie z klas  1-3 przygotowali filmy na temat: " Co to jest życzliwość?"

Dzien_zyczliwosci_-_klasa_1.mp4

Dzien_zyczliwosci_-_klasa_2a.mp4

Dzien_zyczliwosci_-kl.2b.mp4

Dzien_zyczliwosci_-_klasa_3.mp4