UKŁAD

NASZE UROCZYSTOŚCI 2014-15

ROK SZKOLNY 2014-15

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

7 listopada w naszej szkole obchodziliśmy bardzo uroczyście 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Latem 1914 roku w Europie rozpoczęła się wielka wojna, nazwana później I wojną światową. Po jednej stronie znalazły się Niemcy i Austria, a po drugiej Francja, Rosja i Wielka Brytania. Po raz pierwszy państwa, które dokonały rozbiorów Polski, znalazły się po różnych stronach frontu. Fakt ten spowodował, że w kraju i za granicą zaczęto organizować polskie oddziały wojskowe. Największą sławę zyskały Legiony, których twórcą był Józef Piłsudski.
      11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Na czele państwa jako naczelnik stanął Józef Piłsudski. Polacy tworzyli państwo, prowadząc walkę o jego granice: powstania śląskie: 1919, 1920, 1921, wojna z Rosją 1920 roku. Wreszcie powstała II Rzeczpospolita.

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Wakacje zostaw we wspomnieniach…

1 września uroczystą mszą w Kościele Parafialnym w Balinie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015.

Następnie na sali gimnastycznej zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły p. Grażynę Jamrozik. Uczniowie klasy II przygotowani przez panią Joannę Pawlak piosenką i wierszem przywitali nowo przybyłych uczniów.

Pasowania na Ucznia dokonał Zastępca Burmistrza Pan Robert Maciaszek, który przez symboliczne dotknięcie ołówkiem i wypowiedzenie słów „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” przyjął do społeczności naszej szkoły 42 uczniów. Dyrektor szkoły wręczyła każdemu Akt Pasowania. Pasowani uczniowie złożyli uroczyste Ślubowanie.

Równie uroczyście zostały powitane dzieci, które będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego.

Dyrektor szkoły życzyła uczniom i nauczycielom samych sukcesów, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć dzieci.