UKŁAD


NASZE UROCZYSTOŚCI 2014-15

NASZE UROCZYSTOŚCI 2014-15

         ROK SZKOLNY 2014-15

 

 

DZIEŃ SENIORA

 

Jak co roku w styczniu miało miejsce niecodzienne spotkanie w naszej szkole. Zaproszeni goście, to dla każdego wyjątkowi ludzie, bo to babcie i dziadkowie naszych uczniów. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością  przedstawiciele lokalnych władz: Burmistrz Gminy Chrzanów Marek Niechwiej, Zastępca Burmistrza Beata Wątor, Sołtys Stanisław Dusza, przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku p. Jadwiga Dudek, p. Alicja Woźniak, Przewodniczący Rady Rodziców p. Marcin Marceliński, Zastępca p. Agata Lachur oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Dziękując za liczne przybycie, Dyrektor Grażyna Jamrozik przywitała wszystkich ciepłymi, serdecznymi słowami. Następnie przekazała głos uczniom klas III a i b, pod kierunkiem p. Małgorzaty Pawlak i p. Barbary Kłeczek, którzy przedstawieniem jasełkowym, wierszem i piosenką, sercem i uśmiechem – dziękowali swoim babciom i dziadkom w dniu ich święta za bezgraniczną miłość. 

Występ uświetnił koncert szkolnego chóru Copernicus prowadzony przez p. Agnieszkę Krysiak oraz popisy utalentowanych uczniów szkół muzycznych: Kamilę Malczyk z kl. IV, która zaprezentowała Taniec polski oraz Wiosnę A. Vivaldiego na skrzypcach, Karolinę Dudę z kl. VI, która zagrała na saksofonie Walca Siebera. Kolędę Jezus Malusieńki na fletach prostych wykonał zespół instrumentalny naszej szkoły.

 Następnie dyrektor szkoły złożyła wszystkim Seniorom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta, przypominając o tak istotnej roli babci i dziadka w domu rodzinnym oraz relacjach pomiędzy dziadkami i wnukami. Na ręce najstarszych obecnych Seniorów p. Janiny Przebindowskiej (95 lat), Antoniego Kozuba (91 lat) i p. Mariana Gładysa (91 lat) wraz z Burmistrzem i Panią Wiceburmistrz złożyła kwiaty i słodki upominek.

Po programie artystycznym goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Śpiewano wspólnie kolędy.  Uczniowie wręczyli gościom przygotowane przez siebie upominki. Był to dzień pełen radosnych chwil i wzruszeń.

 

 

 

JASEŁKA

                                                                                                Jest taki dzień….

 

Jasełka

       Co roku z niecierpliwością oczekujemy ulubionych przez wszystkich Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie ich szybkiego nadejścia pragną dzieci, dla których święta te kojarzą się z radością i prezentami. W oczekiwaniu na ich nadejście rozważamy różnymi sposobami tajemnicę Bożego Narodzenia w stajence betlejemskiej. Jednym z nich było przygotowane przez klasy trzecie pod opieką p. Małgorzaty Pawlak i p. Barbary Kłeczek przedstawienie jasełkowe. Sala gimnastyczna, na której odbywał się występ, została świątecznie przystrojona. Przepiękna scenografia podkreślała wzniosłość chwili. Mali aktorzy grający z wielkim zaangażowaniem sprawili, że poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka nagrodzone zostały gromkimi brawami, a panującą atmosferę oraz grę młodych aktorów utrwaliliśmy na fotografiach. Przed częścią artystyczną uczniowie wraz z wychowawcami dzielili się opłatkiem w swoich klasach. 

 

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

 

 

 

 

 

      5-go grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż zgodnie z tradycją gościliśmy Świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem słodyczy. Uczniowie przyjęli go bardzo entuzjastycznie. Było przy tym wiele radości i uśmiechów. Nikt nie został pominięty, Święty pamiętał o wszystkichOczekiwanie na miłego gościa umilił występ uczniów z klasy VI w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Powiedz NIE” Nagrodzono również uczestników szkolnych konkursów.

 

 

KONKURS ROZTRZYGNIĘTY

        Został rozstrzygnięty konkurs „Zakupy z klasą” ogłoszony przez sklep Delikatesy Centrum w Balinie. W konkursie brały udział wszystkie klasy.

Nagrody wręczyła kierownik sklepu.

 

I miejsce klasa II i otrzymała  MINIWIEŻĘ

II miejsce klasa I a i b i otrzymała RADIOMAGNETOFON

III miejsce klasa III a i b i otrzymali GŁOŚNIKI DO LAPTOPA

Nagrody pocieszenia JAJKO NIESPODZIANKĘ otrzymali wszyscy uczniowie szkoły.

 

Serdecznie dziękujemy

ZABAWA ANDRZEJKOWA

 

        Tradycyjne już pod koniec listopada ogarnia nas gorączka wróżb i zabawy. Tak też stało się tym razem, 27 listopada odbyła się długo oczekiwana dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie mieli okazję potańczyć i pobawić się we wspólnym gronie. Samorząd Szkolny przygotował również andrzejkową salę,  w której można było dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłym roku. 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła”…

 

      Każda klasa wspólnie z wychowawcą przygotowała spektakl tematyczny dotyczący życzliwości i dobrego zachowania w różnych sytuacjach. Mieliśmy okazję posłuchać piosenek, zobaczyć miniprzedstawienia i kilka scenek kabaretowych. Uczniowie klas również wybrali spośród siebie najżyczliwszego ucznia, bądź uczennicę. Najżyczliwsi uczniowie w szkole zostali nagrodzeni dyplomami i gromkimi brawami.

 

 

Kl. „0” – Emilia Dudek

Kl. I a – Krzysztof Rożnowski

Kl. I b – Iga Pstraś

Kl. II – Natalia Pawlik

KL. III a – Wojciech Szkółka

Kl. III b – Kamila Kuzak

Kl. IV – Anna Kargula

Kl. V a – Wiktoria Szopa

Kl. V b – Natalia Odrzywolska

Kl. VI – Wojciech Mruk 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

        7 listopada w naszej szkole obchodziliśmy bardzo uroczyście 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

       Latem 1914 roku w Europie rozpoczęła się wielka wojna, nazwana później I wojną światową. Po jednej stronie znalazły się Niemcy i Austria, a po drugiej Francja, Rosja i Wielka Brytania. Po raz pierwszy państwa, które dokonały rozbiorów Polski, znalazły się po różnych stronach frontu. Fakt ten spowodował, że w kraju i za granicą zaczęto organizować polskie oddziały wojskowe. Największą sławę zyskały Legiony, których twórcą był Józef Piłsudski.
      11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Na czele państwa jako naczelnik stanął Józef Piłsudski. Polacy tworzyli państwo, prowadząc walkę o jego granice: powstania śląskie: 1919, 1920, 1921, wojna z Rosją 1920 roku. Wreszcie powstała II Rzeczpospolita.

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość.

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

                              DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

        14 października w Święto Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich opiekunów spektakl słowno-muzyczny, w którym zaprezentowali wiersze i piosenki. Występ uświetnił również szkolny chór Copernicus, który jak zwykle zaprezentował kilka pięknych utworów.

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

Wakacje zostaw we wspomnieniach…

 

1 września uroczystą mszą w Kościele Parafialnym w Balinie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015.

Następnie na sali gimnastycznej zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły p. Grażynę Jamrozik. Uczniowie klasy II przygotowani przez panią Joannę Pawlak piosenką i wierszem przywitali nowo przybyłych uczniów.

      Pasowania na Ucznia dokonał Zastępca Burmistrza Pan Robert Maciaszek, który przez symboliczne dotknięcie ołówkiem i wypowiedzenie słów „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” przyjął do społeczności naszej szkoły 42 uczniów. Dyrektor szkoły wręczyła każdemu Akt Pasowania. Pasowani uczniowie złożyli uroczyste Ślubowanie.

Równie uroczyście zostały powitane dzieci, które będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego.

      Dyrektor szkoły życzyła uczniom i nauczycielom samych sukcesów, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć dzieci.

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Balinie
    ul. Jaworznicka 139

    spbalin@chrzanow.pl
  • 032/ 613-17-67

Galeria zdjęć